1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 132 від 25.05.95
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державного комітету статистики N 33 від 06.02.2007 )
Про затвердження Інструкції до форми N 2-тп (повітря)
1. Затвердити Інструкцію по заповненню діючої державної звітності за формою N 2-тп (повітря) "Звіт про охорону атмосферного повітря".
2. Всім підприємствам, організаціям, установам незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, що мають стаціонарні джерела забруднення атмосферного повітря при складанні звіту за формою N 2-тп (повітря) користуватися Інструкцією, затвердженою даним наказом.
3. Управлінню соціальної статистики (Калачова І.В.) своєчасно забезпечити підприємство-виготовлювач затвердженим оригіналом Інструкції.
4. Економічному управлінню (Єрофеєва Н.В., Пишнюк М.І.) передбачити відповідне фінансування та виділення необхідної кількості паперу для виготовлення бланків.
5. Припинити, починаючи з 1 січня 1996 року, на території України дію Інструкції щодо складання форми N 2-тп (повітря), затвердженої Держкомстатом СРСР за погодженням з Держкомприродою СРСР від 07.08.90 N 17-24/9-42.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра В.П.Арендар
Затверджено
наказом Мінстату України
за погодженням з
Мінекобезпеки України
від 25 травня 1995 р. N 132
Інструкція про порядок складання звіту про охорону атмосферного повітря за формою N 2-тп (повітря)
1. Загальні вказівки
1.1. Ця Інструкція призначена для складання річного звіту про охорону атмосферного повітря за формою N 2-тп (повітря), затвердженою наказом Мінстату України від 22.05.92 N 77.
1.2. Звіт за формою N 2-тп (повітря) складають виробничі об'єднання (комбінати), підприємства, організації та установи (надалі - підприємства) незалежно від форми власності, що мають стаціонарні джерела забруднення атмосферного повітря, незалежно від того обладнані очисними установками чи ні, а також котельні, які знаходяться на балансі житлово-комунальних господарств, транспортних та інших організацій.
1.3. Звіт складається на основі даних первинного обліку, організованого на підприємствах по типових формах N ПОД-1 "Журнал обліку стаціонарних джерел забруднення і їх характеристик", ПОД-2 "Журнал обліку виконання заходів по охороні атмосферного повітря" і ПОД-3 "Журнал обліку роботи газоочисних та пиловиловлювальних установок", затверджених наказом ЦСУ СРСР від 09.06.81 N 329 за погодженням з Держкомгідрометом СРСР. Як первинну облікову документацію допускається також використовувати галузеві форми і вказівки, погоджені у встановленому порядку.
1.4. У звіті про охорону атмосферного повітря відображаються дані по стаціонарних джерелах забруднення, які характеризують кількість уловлених, використаних (утилізованих) і викинутих забруднюючих речовин, а також ряд інших показників.
У вказаному звіті не відображаються дані по пересувних джерелах забруднення, включаючи автотранспорт.
Також не включаються дані про кількість речовин, що відходять з газами та використовуються в технологічних процесах виробництва продукції у якості сировини чи напівфабрикатів, як це передбачається проектом даної технології. Зокрема не враховуються речовини, які утворюються та утилізуються при очищенні газів, що відходять від реакторів при виробництві сажі на заводах технічного вуглецю, очищенні газів, що відходять від рудно-термічних печей при виробництві жовтого фосфору на фосфорних заводах, очищенні газів, що відходять від печей "киплячого шару" при виробництві сірчаної кислоти на хімічних заводах. На підприємствах чорної металургії не враховується окис вуглецю, що міститься в доменному газі, який використовується як технологічне паливо. Не враховуються речовини, уловлені установками та системами "подвійної адсорбції" і "подвійного контактування", які використовуються для отримання продукції із газів, що відходять з заводів кольорової та чорної металургії, хімії, нафтохімії та інших галузей. Із наведених випадків утворення і викидів речовин обліку підлягають тільки забруднюючі речовини, що надходять в атмосферу в результаті неповного уловлювання і витоків газу із-за негерметичності технологічного обладнання.
1.5. Обліку підлягають всі забруднюючі речовини, що містяться у газах, які відходять від стаціонарних джерел забруднення, що є на підприємствах, та аспіраційному повітрі (крім перерахованих в п. 1.4). Кількість забруднюючих речовин за звітний період (всього, твердих, газоподібних та рідких і по окремих інгредієнтах) вказують на підставі інструментальних замірів і розрахунків, які проводяться у відповідності з галузевими методиками, затвердженими у встановленому порядку.
1.6. У звітності (в розділі III) відображаються дані про джерела викидів шкідливих речовин. До них відноситься спеціальне обладнання (труби, аераційні ліхтарі, вентиляційні шахти і т.ін.), через яке здійснюється викид шкідливих речовин в атмосферу, тобто організовані джерела. Сюди включаються терикони і відвали, які горять (пилять), резервуари, джерела, шкідливі речовини від яких надходять в атмосферне повітря в результаті негерметичності (нещільності) технологічного обладнання, газовідводів і інших неорганізованих джерел.
1.7. При заповненні форми необхідно суворо дотримуватись наступних вимог:
в кожному заповнюваному рядку у всіх графах форми (крім граф "Контрольна сума" та граф 9, 10 розділу I; 3, 4 - розділу II, рядок 301 графа 3 та рядки 302, 303, всі графи розділу III) повинно бути число або знак відсутності явища - прочерк;
при заповненні граф форми необхідно дотримуватись значності показників, вказаної в інструкції для кожного розділу.
1.8. Підприємства надають звіти в цілому за рік до 15 січня наступного за звітним року.
1.9. При виявленні помилок виправлені звіти надсилаються підприємствами за всіма адресами, встановленими на формі звітності.
2. Заповнення розділу I
2.1. В графі 2 вказується кількість забруднюючих речовин, які надходять в атмосферу від всіх організованих і неорганізованих джерел поза очисними спорудами, а також тих неуловлених шкідливих речовин, які пройшли через непризначені для їх уловлювання (знешкодження) установки очистки газу.
2.2. В графі 3 приводиться кількість забруднюючих речовин, що надходять в атмосферу через спеціальне обладнання (труби, вентиляційні установки, аераційні ліхтарі та ін.), але не підлягали при цьому попередньому очищенню, а також ті неуловлені речовини, які пройшли через не призначені для їх уловлення установки очистки газу.
2.3. В графу 4 включаються дані тільки по тих забруднюючих речовинах (всього і по окремих інгредієнтах), які надходять і підлягають очищенню в наявних на підприємстві установках очистки газу (незалежно від фактичної роботи цих установок).
2.4. В графі 5 приводиться фактична кількість уловлених (знешкоджених) забруднюючих речовин у звітному році, крім речовин, приведених в п. 1.4.
2.5. В графу 6 включають кількість уловлених забруднюючих речовин, повернених у виробництво, використаних для отримання товарного продукту або реалізованих на сторону.
2.6. В графах 7 та 8 вказується загальна кількість забруднюючих речовин, які надійшли у повітряний басейн (всього, твердих, газоподібних і рідких, в тому числі по окремих інгредієнтах), сумарно як після очищення, так і викинутих без очищення. При цьому дані графи 7 повинні дорівнювати різниці значень граф 4 та 5 плюс графа 2, а дані графи 8 повинні співпадати з даними звіту за попередній рік.
2.7. При відсутності на підприємстві очисних установок в графах 4 - 6 ставиться прочерк. У цьому випадку значення граф 2 та 7 повинні бути рівними.
2.8. Графи 9 та 10 підприємствами, організаціями та установами не заповнюються.
Дані по графах 2 - 8 показуються в тоннах з трьома знаками після коми.
Примітка. По рядку 108 відображаються сумарні дані по летких органічних сполуках (ЛОС), перелік яких приведено у додатку 2.
3. Заповнення розділу II
3.1. В розділі II окремо показуються викиди в атмосферу ряду специфічних забруднюючих речовин. У рядках 203-220 відображаються назва та код відповідної забруднюючої речовини, викинутої підприємством, а також конкретне значення відповідної домішки.
У розділі надаються відомості по всіх специфічних речовинах, що викидаються в атмосферу підприємством.
В обов'язковому порядку заповнюються коди забруднюючих речовин. Якщо підприємством викидаються забруднюючі речовини, на які відсутні коди, то для їх отримання необхідно звернутись до місцевих органів Мінекобезпеки України.
Якщо на підприємстві викидається в атмосферу більша кількість шкідливих домішок, ніж кількість рядків у розділі II, а також число проведених у додатку речовин, то до звіту за формою N 2-тп (повітря) додається доповнення до цього розділу з відповідно заповненими показниками.
Дані розділу показуються у тонах за рік з трьома знаками після коми.
4. Заповнення розділу III
4.1. Розділ заповнюють всі підприємства незалежно від того, які джерела викидів мають ці підприємства.
Графи 3 та 5 рядка 301 та графи 1, 2, 3, 4, 5 рядків 302 та 303 підприємствами, організаціями та установами не заповнюються.
В графі 1 рядка 301 вказують загальну кількість стаціонарних джерел викидів (включаючи неорганізовані), що є на підприємствах.
В графі 2 рядка 301 окремо виділяються дані по організованих джерелах викидів забруднюючих речовин.
В графі 4 рядка 301 вказують загальну кількість забруднюючих речовин, які надійшли в атмосферу від усіх джерел викидів. Дані графи по рядку 301 повинні дорівнювати даним графи 7 рядка 101 розділу I.
Дані граф 1 та 2 показуються в цілих числах, а графи 4 в тоннах за рік з трьома знаками після коми.
5. Заповнення розділу IV
5.1. В розділі відображається виконання підприємством передбачених до завершення у звітному році заходів по скороченню кількості забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферу. До їх числа входять завдання, встановлені державними програмами, постановами державних і місцевих керівних органів, розпорядженнями контролюючих організацій чи самим підприємством. Ці заходи включаються у звіт незалежно від рівня їх фактичного виконання. По кожному заходу повинен обов'язково проставлятись код (порядковий номер) в графі А від 401 і далі.
5.2. В графі Б вказується конкретне найменування промислового виробництва (технологічного процесу, лінії, обладнання і т.ін.), на якому здійснюється повітреохоронний захід.
В графі 1 вказується код групи, який відповідає категорії заходу, згідно з наступним переліком.
Група заходів: Код
удосконалення технологічних процесів 3
(включаючи перехід на інші види
палива, сировини і т. ін.)
будівництво і введення в дію нових 5
пилогазоочисних установок і споруд
підвищення ефективності існуючих 7
очисних установок (включаючи їх
модернізацію, реконструкцію і ремонт)
ліквідація джерел забруднення 9
перепрофілювання підприємства (цеху, 11
дільниці) на випуск іншої продукції
інші заходи 13
5.3. В графу 3 включається загальна сума витрат по калькуляції на проведення всіх повітрезахисних заходів (їх груп), по всіх джерелах фінансування.
В графі 4 відображають фактичне освоєння коштів з початку освоєння заходів. При цьому враховуються затрати із всіх джерел фінансування.
5.4. В графі 5 приводять розрахункове річне скорочення (по проекту та ін.) кількості забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферу, якого передбачалось досягнути при здійсненні даного заходу з запланованого моменту його впровадження до кінця звітного періоду.
В графі 6 вказують зниження кількості забруднюючих речовин, що викидаються у повітря, по фактичних даних, отриманих по результатах здійснення заходу з моменту його фактичного впровадження (завершення) до кінця звітного періоду.
5.5. Дані граф 3 та 4 приводяться в тисячах карбованців з одним знаком після коми, граф 5 і 6 - в тоннах за рік з трьома знаками після коми.
Управління атмосферного повітря
Мінекобезпеки України
Управління соціальної статистики
Мінстату України
Додаток 1
Перелік специфічних забруднюючих речовин, дані про викиди яких підлягають першочерговому відображенню у звітності в розділі II
N Код Найменування речовини
1
2
3

4
5
6
7


8

9
10
11

12
13

14
15
16
17
18

19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

43
0110
0133
0143

0146
0163
0183
0184


0203

0302
0303
0316

0322
0325

0328
0329
0333
0334
0342

0349
0408
0602
0616
0620
0621
0703
0708
0856
0906
1051
1052
1069
1071
1210
1240
1301
1325
1401
1508
1530
1555
1715
2602

2704
Ванадію п'ятиокис
Кадмію оксид (в перерахунку на кадмій)
Марганець та його сполуки (в перерахунку
на діоксид марганцю)
Міді оксид (в перерахунку на мідь)
Нікель металевий
Ртуть металева
Свинець та його сполуки (крім
тетраетилсвинцю в перерахунку на
свинець)
Хром шестивалентний (в перерахунку на
триокис хрому)
Кислота азотна
Аміак
Водень хлористий (соляна кислота) по
молекулі HCl
Кислота сірчана по молекулі HSO
Миш'як, неорганічні сполуки (в
перерахунку на миш'як)
Сажа
Селену діоксид (в перерахунку на селен)
Сірководень
Сірковуглець
Фтористі сполуки газоподібні (фтористий
водень, чотирьохфтористий кремній)
Хлор
Циклогексан
Бензол
Ксилол
Стирол
Толуол
Бенз(о)пірен
Нафталін
Діхлоретан
Вуглець 4-хлористий
Спирт ізопропіловий
Спирт метиловий
Трикрезол
Фенол
Бутилацетат
Етилацетат
Акролеїн
Формальдегід
Ацетон
Ангідрид фталевий (пара, аерозоль)
Капролактам
Кислота оцтова
Метилмеркаптан
Білок пилу білково-вітамінного
концентрату (БВК)
Бензин (нафтовий, малосірчистий в
перерахунку на вуглець)

................
Перейти до повного тексту