1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
27.02.2017 № 126
(з основної діяльності)
Про затвердження Антикорупційної програми Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2017 рік
Відповідно до вимог Закону України "Про запобігання корупції" та з метою виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2015-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 265,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Антикорупційну програму Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2017 рік, що додається.
2. Керівникам територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС до 7 квітня 2017 року надати до Відділу власної безпеки та протидії корупції у друкованому та електронному вигляді (007dgb@mns.gov.ua) інформацію щодо затвердження власних антикорупційних програм на 2017 рік.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ДСНС від 01.03.2016 № 96 "Про затвердження Антикорупційної програми Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2016 рік".
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова М. Чечоткін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС
27.02.2017 № 126
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2017 рік
1. Визначення засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у відповідній сфері, заходи з їх реалізації, а також з виконання антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми
Антикорупційну програму Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2017 рік (далі - Антикорупційна програма ДСНС) розроблено відповідно до статті 19 Закону України "Про запобігання корупції" та на виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 265 (далі - Державна програма).
У 2017 році ДСНС братиме участь як співвиконавець у виконанні заходів, визначених у Державній програмі.
Засади загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у сфері діяльності ДСНС ґрунтуються на необхідності виявлення основних причин допущення порушень і неефективного управління державними ресурсами та їх впливу на результати діяльності, ознак неефективних управлінських рішень з подальшим здійсненням оцінки корупційних ризиків, причинно-наслідкових зв'язків, які можуть свідчити про наявність корупційної складової, що сприяла допущенню виявлених порушень.
Для реалізації вищезазначеного необхідно створити ефективні механізми запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням, виявлення корупційних ризиків та забезпечити своєчасне усунення умов і причин виникнення цих ризиків, запобігання порушенням етичних стандартів поведінки та організувати контроль за дотриманням правил щодо доброчесності, об'єктивності та неупередженості, компетентності та ефективності, належного виконання посадовими особами положень і вимог, визначених положеннями про структурні підрозділи, посадовими інструкціями, та щодо відповідності прийнятих рішень вимогам законів та інших нормативно-правових актів.
Таким чином, загальними напрямками з реалізації відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у сфері діяльності ДСНС визначено: проведення серед посадових осіб ДСНС організаційної та роз'яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції; зміцнення кадрової політики, забезпечення доброчесності осіб начальницького складу та цивільного персоналу, формування негативного ставлення до корупції; посилення ефективності управління фінансовими ресурсами, прозорість у використанні коштів державного бюджету; забезпечення умов для повідомлень про факти порушення вимог антикорупційного законодавства; забезпечення відкритості та прозорості, участі громадськості у заходах щодо запобігання корупції; здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів, а також виявлення сприятливих для вчинення корупційних правопорушень ризиків у діяльності посадових і службових осіб, у територіальних органах, на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління ДСНС; здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, у тому числі шляхом опрацювання уповноваженим підрозділом з питань запобігання корупції проектів нормативно-правових та організаційно-розпорядчих актів щодо наявності корупційних ризиків; здійснення контролю за дотриманням посадовими особами ДСНС під час виконання посадових обов'язків загальноетичних норм поведінки, проведення службових розслідувань та надання пропозицій щодо вжиття заходів притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, повідомлення про такі випадки спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції; забезпечення конфіденційності інформації про осіб, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, або про факти підбурення до їх вчинення; забезпечення контролю своєчасного подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави ДСНС, декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
З метою практичної реалізації вищезазначеної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у сфері діяльності ДСНС, Антикорупційною програмою ДСНС передбачено виконання заходів щодо запобігання і протидії корупції у підрозділах ДСНС у 2017 році, викладених у додатку 2 до Антикорупційної програми ДСНС .
2. Оцінка корупційних ризиків у діяльності органу, установи, організації, причини, що їх породжують, та умови, що їм сприяють
Ідентифікація (виявлення) корупційних ризиків у діяльності ДСНС, які можуть негативно вплинути на виконання покладених на неї функцій і завдань, полягає у визначенні вразливих до ризиків сфер діяльності та проведенні їх аналізу, а також виявлення чинників корупційних ризиків у нормативно-правових актах та організаційно-управлінській діяльності ДСНС, за наявності яких виникає ймовірність вчинення посадовими особами корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень як з метою отримання особистої вигоди чи вигоди заінтересованими суб'єктами, так і у зв'язку з власною необізнаністю.
З метою належного проведення процесу оцінки корупційних ризиків наказом ДСНС від 23.01.2017 № 42 "Про організацію підготовки Антикорупційної програми Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2017 рік та моніторингу її виконання" створено комісію з оцінки корупційних ризиків визначення пріоритетів, координації та моніторингу виконання Антикорупційної програми ДСНС України на 2017 рік (далі - Комісія), до складу якої включено як представників структурних підрозділів, так і представника Громадської ради при ДСНС.
Здійснення об'єктивної оцінки корупційних ризиків у діяльності ДСНС є необхідним кроком у запобіганні порушенням антикорупційного законодавства. Такий підхід надасть можливість забезпечити відповідність антикорупційних заходів специфіці діяльності ДСНС та більш раціональне використання ресурсів, що спрямовуються на здійснення ДСНС своєї діяльності.
Узагальнені висновки проведення процесу оцінки корупційних ризиків у діяльності ДСНС наведено у додатку 2 "Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій" до Антикорупційної програми ДСНС.
3. Заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків, осіб, відповідальних за їх виконання, строки та необхідні ресурси
З метою своєчасного виявлення та попередження корупційних ризиків у діяльності ДСНС комісією з оцінки корупційних ризиків визначення пріоритетів, координації та моніторингу виконання Антикорупційної програми ДСНС на 2017 рік визначено заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків, наведених у відповідному розділі у додатку 3 "Заходи щодо запобігання і протидії корупції у підрозділах ДСНС у 2017 році" до Антикорупційної програми ДСНС на 2017 рік.
4. Навчання та заходи з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування
Для забезпечення проведення серед співробітників ДСНС організаційної та роз'яснювальної роботи із питань запобігання, виявлення і протидії корупції уповноваженими підрозділами з питань запобігання та виявлення корупції ДСНС проводитиметься відповідна робота.
Також уповноваженими підрозділами надається допомога особам начальницького складу, державним службовцям та посадовим особам ДСНС у здійсненні заходів, спрямованих на виконання норм, передбачених розділом VII "Фінансовий контроль" Закону України "Про запобігання корупції" .
Конкретні заходи з навчання та поширення інформації щодо питань антикорупційного спрямування наведено у відповідному додатка 4 "Заходи щодо навчання та поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування у підрозділах ДСНС у 2017 році" Антикорупційної програми ДСНС на 2017 рік.
5. Процедури щодо моніторингу, оцінки виконання та періодичного перегляду програм
Моніторинг, оцінка виконання та періодичний перегляд Антикорупційної програми ДСНС здійснюється Комісією. Комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом ДСНС. Персональний склад Комісії затверджено наказом ДСНС від 23.01.2017 № 42 "Про організацію підготовки Антикорупційної програми Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2017 рік та моніторингу її виконання".
Основною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться в разі потреби, але не рідше одного разу на квартал. Рішення Комісії приймається простою більшістю голосів, яке оформлюється протоколом засідання. Рішення Комісії, прийняті в межах її повноважень, мають рекомендаційний характер.
Одним із завдань Комісії є координація та моніторинг виконання річної антикорупційної програми, за результатами якого Комісія готує, у разі необхідності, пропозиції щодо здійснення в установленому порядку коригування річної антикорупційної програми ДСНС.
Також Антикорупційна програма ДСНС підлягає перегляду у разі надання Національним агентством з питань запобігання корупції обов'язкових для розгляду пропозицій до неї.
6. Інші спрямовані на запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням заходи
Інші заходи та положення, що не увійшли до вищевказаних пунктів, наведено у відповідному розділі додатка 3 "Заходи щодо запобігання і протидії корупції у підрозділах ДСНС України у 2017 році" Антикорупційної програми ДСНС України на 2017 рік.
Загалом виконання Антикорупційної програми ДСНС на 2017 рік дасть змогу:
здійснити комплекс невідкладних заходів щодо мінімізації впливу корупції на виконання ДСНС покладених на неї завдань;
зменшити вплив корупціогенних ризиків у діяльності органу;
створити ефективні механізми запобігання проявам корупції, допущення порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції" у частині конфлікту інтересів, фінансового контролю, етичних стандартів поведінки особами, уповноваженими на виконання функцій держави;
впровадити ефективний внутрішній та зовнішній моніторинг, корекцію реалізації антикорупційної політики у сфері цивільного захисту;
підвищити рівень довіри суспільства до ДСНС.
Начальник
Відділу власної безпеки
та протидії корупції


А. Семикопний
Додаток 1
до Антикорупційної програми ДСНС
ЗАХОДИ
з виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 265
Найменування заходу
(із зазначенням номера пункту / номера завдання та номера заходу) постанови/програми
Строк виконання, визначений постановою/
програмою
Зміст заходу в ДСНС України Строк виконання в ДСНС Відповідальний за виконання Індикатор виконання (очікуваний результат) Джерела фінансування
1 2 3 4 5 6 7
Постанова
Подання до Міністерства юстиції України інформації про стан виконання програми
(пункт 3)
Щороку до 15 лютого, 15 квітня, 15 липня і 15 жовтня Подання інформації до Міністерства юстиції України До 15 лютого, 15 квітня, 15 липня і 15 жовтня Відділ власної безпеки та протидії корупції Подано відповідну інформацію до Міністерства юстиції України У межах коштів державного бюджету
Програма
I. Формування та реалізація державної антикорупційної політики
Забезпечення укладення договорів про забезпечення доступу Національного агентства з питань запобігання корупції (Національне агентство) до інформаційних баз даних державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (завдання 1, захід 1) Листопад 2015 р. Укладення договорів про забезпечення доступу Національного агентства до інформаційних баз даних ДСНС У строки, визначені Національним агентством Департамент організації заходів цивільного захисту Укладено договори У межах коштів державного бюджету
Забезпечення прямого доступу Національного агентства до інформаційних баз даних державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (завдання 1, захід 1) До 1 січня 2016 р. Забезпечення доступу Національного агентства до інформаційних баз даних ДСНС Після укладення відповідних договорів Департамент організації заходів цивільного захисту Забезпечено доступ до баз даних У межах коштів державного бюджету
Підвищення ефективності роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції (завдання 1, захід 2) Грудень 2016 Підвищення ефективності роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції Грудень 2017 року Відділ власної безпеки та протидії корупції В органах, у яких приймаються антикорупційні програми, створено систему уповноважених підрозділів (уповноважених осіб), спроможних забезпечувати виконання Закону України "Про запобігання корупції"
відповідно до звіту Національного Агентства
У межах коштів державного бюджету
Проведення аналізу роботи уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції (уповноважених осіб) (завдання 1, захід 2) Червень 2016 р. Проведення аналізу роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) Грудень 2017 року Відділ власної безпеки та протидії корупції Звіт за результатами аналізу підготовлено У межах коштів державного бюджету
Забезпечення проведення тренінгів для працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) не рідше ніж двічі на рік (завдання 1, захід 2) Відповідно до строків, визначених Національним агентством Забезпечення участі працівників Відділу власної безпеки та протидії корупції, а також уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції ДСНС у тренінгах, організованих Національним агентством Відповідно до строків, визначених Національним агентством Відділ власної безпеки та протидії корупції Охоплено навчанням не менше 50 % штатної чисельності уповноважених підрозділів У межах коштів державного бюджету та коштів міжнародної фінансової допомоги
II. Запобігання корупції
Забезпечення на основі результатів аналізу корупційних ризиків проведення моніторингу дотримання законодавства щодо конфлікту інтересів та притягнення до відповідальності осіб, винних у його порушенні, а також відшкодування шкоди, заподіяної рішеннями, прийнятими в умовах конфлікту інтересів, або діями, вчиненими в таких умовах (завдання 8, захід 5) 2016-2017 роки Забезпечення на основі результатів аналізу корупційних ризиків проведення моніторингу дотримання законодавства щодо конфлікту інтересів та притягнення до відповідальності осіб, винних у його порушенні, а також відшкодування шкоду, заподіяної рішеннями, прийнятими в умовах конфлікту інтересів, або діями, вчиненими в таких умовах Грудень 2017 року Відділ власної безпеки та протидії корупції
Департамент персоналу
Юридичне управління
Департамент економіки і фінансів
Статистичні дані щодо виявлених фактів конфлікту інтересів, притягнення до відповідальності, відшкодування шкоди, заподіяної в умовах конфлікту інтересів, надіслано до Агентства (за умови виявлення фактів конфлікту інтересів) У межах коштів державного бюджету
Забезпечення затвердження антикорупційних програм у центральних та місцевих органах виконавчої влади Щороку до 1 березня Забезпечення затвердження антикорупційної програми у ДСНС До 1 березня 2017 року Відділ власної безпеки та протидії корупції - координація, інші структурні підрозділи - в межах компетенції Програму на відповідний рік затверджено У межах коштів державного бюджету
Забезпечення розвитку інтегрованих прозорих офісів-центрів надання адміністративних послуг (завдання 15, захід 2) 2015-2016 роки Забезпечення розвитку інтегрованих прозорих офісів - центрів надання адміністративних послуг Грудень 2017 року Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям Спрощено форму декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки сприятиме усуненню передумов вчинення корупційних правопорушень під час здійснення адміністративної процедури з реєстрації вказаної декларації інтегрованими прозорими офісами - центрами надання адміністративних послуг У межах коштів державного бюджету
Забезпечення затвердження антикорупційних програм та призначення уповноважених осіб на державних підприємствах, у господарських товариствах (у яких державна частка перевищує 50 відсотків) відповідно до Закону України "Про запобігання корупції"
(завдання 16, захід 1)
Щороку до 1 квітня Забезпечення затвердження антикорупційних програм та призначення уповноважених осіб на державних підприємствах сфери управління ДСНС До 1 квітня 2017 року Відділ власної безпеки та протидії корупції Затверджено антикорупційні програми на державних підприємствах та визначено уповноважених осіб з їх реалізації У межах коштів державного бюджету
Проведення аналізу доступності публічних реєстрів, які містять суспільно важливу інформацію, подання пропозицій щодо розкриття даних, які містяться в таких реєстрах, з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних, спрощення доступу (у тому числі шляхом здешевлення) Березень 2016 р. Проведення аналізу доступності публічних реєстрів, які містять суспільно важливу інформацію, подання пропозицій щодо розкриття даних, які містяться у таких реєстрах, з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних, спрощення доступу (у тому числі шляхом здешевлення) Грудень 2017 року Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям На підставі проведення відповідного аналізу вирішено питання про наявність чи відсутність надання пропозицій щодо внесення змін до законодавства до Кабінету Міністрів України У межах коштів державного бюджету
Начальник
Відділу власної безпеки
та протидії корупції


А. Семикопний
Додаток 2
до Антикорупційної програми ДСНС
ЗВІТ
за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Проведенню оцінки корупційних ризиків у діяльності ДСНС передувала їх ідентифікація.
Під час ідентифікації корупційних ризиків у ДСНС визначалися її вразливі до ризиків сфери діяльності, окремі функції та завдання, конкретні напрями діяльності структурних підрозділів під час виконання ними функцій та завдань.
Ідентифікація (виявлення) корупційних ризиків у діяльності ДСНС, які можуть негативно вплинути на виконання покладених на неї функцій і завдань, полягала у визначенні вразливих до ризиків сфер діяльності та проведенні їх аналізу, а також виявленні чинників корупційних ризиків у нормативно-правових актах та в організаційно-управлінській діяльності ДСНС, за наявності яких виникає ймовірність вчинення посадовими особами корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень як з метою отримання особистої вигоди чи вигоди заінтересованими суб'єктами, так і у зв'язку з власною необізнаністю.
За результатами ідентифікації корупційних ризиків у діяльності ДСНС було здійснено їх визначення, яке включало аналіз функцій, завдань ДСНС та конкретних напрямів діяльності структурних підрозділів, існуючих заходів контролю та опис корупційного ризику.
У результаті проведеної роботи станом на 21 лютого 2017 року визначено орієнтовний перелік корупційних ризиків у діяльності ДСНС:
Ідентифікований корупційний ризик Чинники корупційного ризику Можливі наслідки правопорушення спричинених цим ризиком
1. Наявність у нормативних актах та організаційно-розпорядчих документах, що регламентують діяльність Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС), корупціогенних факторів Відсутність проведення первинної антикорупційної оцінки проектів нормативних та організаційно-розпорядчих актів, а також антикорупційного аналізу діючих документів, які регламентують діяльність ДСНС, у розрізі вимог Закону України "Про запобігання корупції"
(далі - Закон)
Створення у діяльності підпорядкованих підрозділів штучних умов, що спонукають до здійснення правопорушень
2. Недостатній рівень обізнаності серед співробітників територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ДСНС, з питань практичного застосування антикорупційного законодавства Низький рівень профілактичної роботи за напрямом запобігання проявам корупційних правопорушень та правопорушень, пов'язаних з корупцією Несвоєчасне та не в повному обсязі виконання вимог Закону в частині фінансового контролю. Неправильне трактування поняття "конфлікт інтересів" як наслідок невжиття заходів щодо його усунення та уникнення у подальшому
3. Високий рівень регуляторного впливу на суб'єктів господарювання у зв'язку з відсутністю можливості укладання договорів добровільного страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна аваріями, пожежами, вибухами, як альтернативи плановим заходам державного нагляду (контролю) Недосконале законодавство Створення у діяльності підпорядкованих ДСНС підрозділів штучних умов, що спонукають до здійснення правопорушень
4. Можливість, під час проведення апаратом ДСНС процедур закупівель товарів, робіт, послуг лобіювання посадовими особами апарату ДСНС інтересів певних компаній (учасників вищезазначених закупівель) Складна та документально обтяжена процедура закупівлі Здійснення закупівель товарів, робіт, послуг за завищеними цінами
5. Можливість нераціонального використання бюджетних коштів при проведенні закупівель товарів, робіт, послуг (за винятком публічних закупівель) Недостатній рівень поточного контролю за здійсненням договірних відносин Не раціональне використання коштів державного бюджету
6. Недостатній рівень системного поточного контролю кадрових рішень (призначення, переміщення, звільнення, присвоєння спеціальних звань особовому складу), неможливість встановлення повноцінного, своєчасного моніторингу інформації про наявність вакантних посад Виникнення у посадових осіб можливості створення штучних умов з метою зловживань службовим становищем Спонукання до зловживань службовим становищем під час прийняття кадрових рішень
7. Недоотримання коштів до спеціального фонду бюджету внаслідок неправомірних дій працівниками підрозділів ДСНС під час надання послуг, визначених законодавством Недостатній рівень внутрішнього фінансового контролю Заниження (завищення) реальної вартості платних послуг з метою отримання неправомірної вигоди
8. Визнання особами територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС, яким делеговано право, на підставі довіреностей, представляти їх інтереси в судах України позовних вимог, відмова від позову та підписання мирових угод в інтересах третіх осіб Надання права особам територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС, яким делеговано право представляти інтереси держави їх інтереси в судах України, на підставі довіреностей, одноосібно визнавати позовні вимоги, відмова від позову та підписувати мирові угоди Нанесення територіальним органам, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС шкоди, у тому числі матеріальної шляхом прийняття судових рішень, які суперечать інтересам ДСНС
Результати проведеної оцінки встановлених у діяльності ДСНС корупційних ризиків наведено у таблиці:
Ідентифікований корупційний ризик Пріоритетність корупційного ризику Чинники корупційного ризику Можливі наслідки правопорушень, спричинених цим ризиком Заходи щодо усунення корупційного ризику Відповідальний за виконання заходу Строк виконання заходу Очікуваний результат
1. Наявність у нормативних актах та організаційно-розпорядчих документах, що регламентують діяльність Державної служби України з надзвичайних ситуацій, корупціогенних факторів висока Відсутність проведення первинної антикорупційної оцінки проектів нормативних та організаційно-розпорядчих актів, а також антикорупційного аналізу діючих документів, які регламентують діяльність ДСНС, у розрізі вимог Закону України "Про запобігання корупції"
(далі - Закон)
Створення у діяльності підпорядкованих підрозділів штучних умов, що спонукають до здійснення правопорушень 1.1 Розробка та затвердження порядку проведення антикорупційної експертизи, який визначатиме механізм проведення антикорупційної експертизи організаційно-розпорядчих та нормативно-правових актів, а також їх проектів з метою запобігання вчиненню корупційних правопорушень через наявність у вищезазначених документах корупціогенних факторів Відділ власної безпеки та протидії корупції, Юридичне управління Серпень 2017 року Надання можливості своєчасного виявлення положень, що сприяють вчиненню корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, в актах, які регламентують діяльність ДСНС. Мінімізація дискреційних повноважень, зниження рівня встановлених вимог
2. Недостатній рівень обізнаності серед співробітників територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ДСНС, з питань практичного застосування антикорупційного законодавства висока Низький рівень профілактичної роботи за напрямом запобігання проявам корупційних правопорушень та правопорушень пов'язаних з корупцією Несвоєчасне та не в повному обсязі виконання вимог Закону в частині фінансового контролю. Неправильне трактування поняття "конфлікт інтересів" як наслідок невжиття заходів щодо його усунення та уникнення в подальшому 2.1 Включення до розкладу занять на випускних курсах вищих навчальних закладів лекційного та практичних занять за темою "Антикорупційне законодавство та його практичне застосування" із залученням до викладання вищезазначеного матеріалу відповідних фахівців Вищі навчальні заклади сфери управління ДСНС, уповноважені підрозділи з питань запобігання корупції Червень 2017 року Мінімізація серед співробітників територіальних підрозділів, закладів, органів, установ та організацій, що належать до сфери управління ДСНС, проявів правопорушень, пов'язаних з корупцією (у частині фінансового контролю, обмеження спільної роботи близьких осіб, конфлікту інтересів тощо)
2.2 Передбачити вивчення у системі службової підготовки основ антикорупційного законодавства та його практичного застосування Департамент реагування на надзвичайні ситуації, підрозділи сфери управління ДСНС Вересень 2017 року
2.3 Включення до переліку тем, що прослуховуються під час навчання державних службовців ДСНС за професійною програмою підвищення кваліфікації навчальний матеріал за напрямком "Антикорупційне законодавство та його практичне застосування" Інститут державного управління у сфері цивільного захисту Квітень 2017 року
3. Можливість під час проведення апаратом ДСНС процедур закупівель товарів, робіт, послуг лобіювання посадовими особами апарату ДСНС інтересів певних компаній (учасників вищезазначених закупівель) середня Складна та документально обтяжена процедура закупівлі Здійснення закупівель товарів, робіт, послуг за завищеними цінами 3.1 Максимізація частки закупівель, здійснених через систему електронних торгів "ПРОЗОРО" у загальній кількості проведених апаратом ДСНС закупівель товарів, робіт, послуг за кошти державного бюджету Департамент ресурсного забезпечення Упродовж 2017 року Підвищення рівня прозорості процедур закупівель товарів, робіт, послуг. Унеможливлення під час проведення процедур закупівель, лобіювання посадовими особами апарату ДСНС інтересів певних компаній (учасників закупівель), економія бюджетних коштів
4. Недостатній рівень системного поточного контролю кадрових рішень (призначення, переміщення, звільнення, присвоєння спеціальних звань особовому складу), неможливість встановлення повноцінного, своєчасного моніторингу інформації про наявність вакантних посад середня Виникнення у посадових осіб можливості створення штучних умов з метою зловживань службовим становищем Спонукає до зловживань службовим становищем під час прийняття кадрових рішень 4.1 Запровадження у ДСНС єдиної електронної системи кадрового обліку шляхом створення та забезпечення подальшого функціонування єдиної бази кадрових рішень Департамент персоналу, Департамент організації заходів цивільного захисту Грудень 2017 року Усунення можливості зловживань посадовими особами органів та підрозділів ДСНС службовим становищем під час прийняття кадрових рішень
5. Недоотримання коштів до спеціального фонду бюджету внаслідок неправомірних дій працівниками підрозділів ДСНС під час надання послуг, визначених законодавством середня Недостатній рівень поточного внутрішнього контролю Заниження (завищення) реальної вартості платних послуг з метою отримання неправомірної вигоди 5.1 Вдосконалення організації керівниками територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС внутрішнього фінансового контролю у всіх підпорядкованих підрозділах (посилення контролю за відповідністю вартості послуг, визначеної в калькуляції, фактичним витратам на її надання, ведення внутрішнього обліку виїздів автомобільної техніки, моторесурсу обладнання тощо) Керівники органів та підрозділів сфери управління ДСНС, Департамент економіки і фінансів (у частині підготовки інформації щодо надходжень коштів до спеціального фонду) Квітень, липень, жовтень, грудень 2017 року Збільшення надходжень коштів до спеціального фонду державного бюджету; унеможливлення допущення корупційних проявів
5.2 Посилення контролю за недопустимістю заміни плати за надання підпорядкованими підрозділами платних послуг благодійними внесками Керівники органів та підрозділів сфери управління ДСНС, Відділ власної безпеки та протидії корупції Щомісячно упродовж 2017 року
6. Можливість нераціонального використання бюджетних коштів при проведенні закупівель товарів, робіт, послуг (за винятком публічних закупівель) низька Недостатній рівень поточного контролю за здійсненням договірних відносин Не раціональне використання коштів державного бюджету 6.1 Неухильне та своєчасне подання інформації про використання бюджетних коштів підвідомчими установами ДСНС для оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів (Edata) Керівники органів та підрозділів сфери управління ДСНС, Департамент економіки і фінансів Щомісячно упродовж 2017 року Об'єктивність прийняття рішень та підвищення прозорості використання бюджетних коштів при проведенні закупівель товарів, робіт, послуг
6.2 Аналіз і візування підрозділом внутрішнього аудиту, а також уповноваженим підрозділом з питань запобігання та протидії корупції проектів договорів на закупівлю товарів, робіт, послуг (за винятком публічних закупівель) (передбачити у Порядку ведення договірної роботи в системі ДСНС, затвердженому наказом ДСНС 14.03.2013 № 80) Територіальні органи, підприємства установи, організації, що належать до сфери управління ДСНС, уповноважені підрозділи з питань протидії корупції Серпень 2017 року
7. Визнання особами територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС, яким делеговано право, на підставі довіреностей, представляти їх інтереси в судах України, позовних вимог, відмова від позову та підписання мирових угод в інтересах третіх осіб низька Надання права особам територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС, яким делеговано право представляти інтереси держави в судах України на підставі довіреностей, одноосібно визнавати позовні вимоги, відмовлятися від позову та підписувати мирові угоди Нанесення територіальним органам, підприємствам, установам та організаціям сфери управління ДСНС шкоди, в тому числі матеріальної, шляхом прийняття судових рішень, які суперечать інтересам ДСНС 7.1 Вжиття заходів щодо обмеження повноваження представників територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС, які здійснюють претензійно-позовну роботу на підставі довіреностей, у частині виключення з таких довіреностей права визнавати позовні вимоги, відмови від позову та підписувати мирові угоди Юридичне управління Липень 2017 року Унеможливлення прийняття судових рішень, які суперечать інтересам територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС
8. Високий рівень регуляторного впливу на суб'єктів господарювання у зв'язку з відсутністю можливості укладання договорів добровільного страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна аваріями, пожежами, вибухами, як альтернативи плановим заходам державного нагляду (контролю) висока Недосконале законодавство Створення у діяльності підпорядкованих ДСНС підрозділів штучних умов, що спонукають до здійснення правопорушень 8.1 Розробка та подання на розгляд проекту постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику, страхування їх цивільної відповідальності та здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки" щодо перегляду Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки з метою звуження кола суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику від провадження господарської діяльності Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям, Юридичне управління Грудень 2017 року Мінімізація факторів сприяння вчиненню корупційних правопорушень під час реалізації ДСНС контрольно-наглядових функцій шляхом зменшення регуляторного впливу на суб'єктів господарювання
8.2 Внесення зміни до Кодексу цивільного захисту України
, чітко визначивши, що органи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки в обов'язковому порядку проводять планові перевірки лише суб'єктів господарювання, віднесених згідно із законом до високого ступеня ризику, а також підприємств, установ, організацій державної і комунальної форми власності; зменшення регуляторного впливу органів державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки до суб'єктів господарювання з середнім і незначним ступенем ризику та запровадження альтернативних механізмів забезпечення техногенної і пожежної безпеки нагляду у державі шляхом розроблення системи добровільного страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання як альтернативи плановим заходам державного
Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям, Юридичне управління Грудень 2017 року

................
Перейти до повного тексту