- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
N 125 від 24.12.99 м.Київ |
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державного
комітету України по земельних ресурсах
N 399 від 08.12.2004 )
Про затвердження Методичних рекомендацій визначення орендної плати за земельну ділянку та земельну частку (пай) сільськогосподарського призначення
На виконання Указу Президента України від 3 грудня 1999 р.
N 1529 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації визначення орендної плати за земельну ділянку та земельну частку (пай) сільськогосподарського призначення.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника голови Комітету А.М.Третяка.
Голова Комітету | А.С.Даниленко |
Затверджено
наказ Держкомзему України
від 24 грудня 1999 р. N 125
Методичні рекомендації визначення орендної плати за земельну ділянку та земельну частку (пай) сільськогосподарського призначення
1. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації визначення орендної плати за земельну ділянку та земельну частку (пай) (далі - Рекомендації) розроблені на виконання Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки" від 3 грудня 1999 р.
N 1529.
1.2. Рекомендації призначені для забезпечення захисту економічних інтересів громадян - власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), об'єктивності встановлення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди між орендодавцями і орендарями.
1.3. Об'єктом для визначення орендної плати є земельна ділянка, а також виділена єдиним масивом земельна ділянка, сформована на основі права на земельну частку (пай) (далі - земельна ділянка).
1.4. Отримувачем орендної плати є власник земельної ділянки або власник земельної частки (паю).
1.5. Платниками орендної плати є приватні (приватно-орендні) підприємства, селянські (фермерські) господарства, господарські товариства, сільськогосподарські кооперативи, інші суб'єкти господарювання, засновані на приватній власності.
1.6. Орендна плата є обов'язковим і регулярним платежем, який орендар вносить орендодавцеві за володіння та користування земельною ділянкою.
1.7. Розмір, умови і строки внесення орендної плати встановлюються за угодою сторін у договорі оренди. Якщо орендодавцем є група власників земельних часток (паїв), то вони приймають спільне рішення щодо розміру орендної плати та інших умов договору.
1.8. Інформаційною базою для визначення вартості земельної ділянки є дані:
- державного земельного кадастру;
- грошової оцінки земель сільськогосподарських підприємств, установ і організацій;
- матеріали паювання сільськогосподарських угідь;
- внутрігосподарського землевпорядкування.
2. База визначення розмірів орендної плати
2.1. Розмір орендної плати є істотною умовою договору оренди і визначається на підставі вартості земельної ділянки.
2.2. Базою визначення орендної плати є вартість орендованої земельної ділянки, яку встановлено в результаті грошової оцінки земельної ділянки відповідно до Методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України та проіндексованої згідно з постановою Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про плату за землю" від 19 вересня 1996 року
N 379.
................Перейти до повного тексту