- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 123 від 25.03.97
м.Київ
Про затвердження Положення про Центральну спеціалізовану митницю
У зв'язку зі створенням Центральної спеціалізованої митниці та з метою забезпечення її діяльності,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Центральну спеціалізовану митницю (додається).
2. Управлінню справами та прес-центру Держмитслужби довести Положення до всіх органів та установ Держмитслужби України та інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.
Голова Державної
митної служби України Л.Деркач
Затверджую
Голова Державної митної
служби України Л.Деркач
25.03.97 р.
Положення
про Центральну спеціалізовану митницю Державної митної служби України
1. Загальні положення
1.1. Центральна спеціалізована митниця в Україні (далі - Митниця) входить в систему митної служби України та підпорядковується безпосередньо Державній митній службі України.
1.2. Митниця здійснює митне оформлення та митний контроль за імпортом, експортом, транзитом енергоносіїв - електроенергії, сирої нафти, сирих нафтопродуктів, нафтопродуктів, природного газу, продуктів їх переробки, які перетинають митний кордон України залізничним, автомобільним та трубопровідним транспортом, електромережами та іншими засобами транспортування.
У відношенні до енергоносіїв як давальницької сировини іноземного замовника Митниця, згідно з діючим законодавством України ("Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" N 327/95-ВР від 15.09.95 р.), здійснює контроль та митне оформлення сировини, проміжного та готового продукту.
1.3. Зоною діяльності Митниці є митна територія України.
1.4. Митниця у своїй діяльності керується
Митним кодексом, іншими законодавчими актами України, міжнародними договорами України, нормативними актами Держмитслужби України, а також даним Положенням.
1.5. Митниця є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного герба України та своєю назвою "Центральна спеціалізована митниця Державної митної служби України".
1.6. Митниці підпорядковані митні пости та відділи, які безпосередньо здійснюють митний контроль та оформлення енергоносіїв.
1.7. Створення Митниці, її реорганізація та ліквідація здійснюється Держмитслужбою України.
2. Основні завдання Митниці
Основним завданням Митниці в межах її компетенції є:
2.1. Захист економічних інтересів України та сприяння реалізації митної політики України.
2.2. Контроль за додержанням законодавства України про митну справу, зокрема в частині правової реалізації переміщень через митний кордон та митного оформлення енергоносіїв.
2.3. Забезпечення зобов'язань, які визначаються міжнародними угодами України щодо технічного переміщення енергоносіїв.
2.4. Використання засобів митно-тарифного та нетарифного регулювання при переміщенні енергоносіїв.
2.5. Забезпечення контролю за своєчасною та повною сплатою митних платежів та державних податків учасниками зовнішньоекономічної діяльності, які займаються переміщенням енергоносіїв через митну територію України.
2.6. Вдосконалення контролю та митного оформлення енергоносіїв, які перетинають митний кордон України.
2.7. Здійснення заходів щодо захисту інтересів споживачів енергоносіїв і додержання учасниками зовнішньоекономічних зв'язків інтересів України на зовнішньому ринку.
2.8. Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил, здійснення заходів щодо запобігання цим правопорушенням.
3. Функції Митниці
Митниця згідно з покладеними на неї обов'язками виконує такі функції:
3.1. Забезпечує контроль та митне оформлення енергоносіїв:
- розробляє та вносить в Держмитслужбу України пропозиції щодо створення митних постів та відділів, призначених для здійснення та митного контролю та оформленням енергоносіїв;
- розробляє та вносить для затвердження Держмитслужбою України технології (схеми) організації контролю та митного оформлення енергоносіїв;
- розробляє концепцію і забезпечує введення в дію системи надійного і достовірного фактичного виміру обсягів енергоносіїв, що переміщуються через митний кордон України;
- вносить пропозиції по розміщенню митних лабораторій та координує їх діяльність в частині визначення якості енергоносіїв;
- здійснює оперативний робочий зв'язок з митними органами суміжних держав щодо ввезення-вивезення та транзиту енергоносіїв.
3.2. Безпосередньо забезпечує контроль за транзитом нафти, газу та електроенергії через Україну по системі магістральних нафтопроводів.
3.3. Нараховує та стягує митні платежі та податки:
- здійснює контроль за правильністю нарахування та стягнення митних платежів;
- забезпечує своєчасне перерахування до державного бюджету коштів;
- контролює використання механізму визначення митної вартості.
3.4. Забезпечує дотримання умов економічної політики по відношенню енергоносіїв, які переміщуються через митний кордон України.
Забезпечує реалізацію модемного митно-банківського зв'язку валютного контролю в межах компетенції митниці при переміщенні через митний кордон України енергоносіїв.
3.5. Організує контроль за правильністю визначення заявленої митної вартості даної групи товарів;
інформує правоохоронні органи про факти безпідставного відхилення цін на енергоносії від встановленого рівня цін на світовому ринку порушення технологій щодо переміщення енергоносіїв;
здійснює контроль за збалансованістю зустрічних товаропотоків енергоносіїв та обгрунтованістю вартості цих товарів при здійсненні зовнішньоторговельних бартерних контрактів;
з метою забезпечення виконання вимог митного законодавства України, виявлення порушень валютного законодавства (України) та інших порушень у сфері Митного кодексу організує та проводить перевірки фінансово-господарської діяльності осіб (підприємств), які здійснюють переміщення через митний кордон України енергоносіїв.
................Перейти до повного тексту