1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАДА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради адвокатів України
30 серпня 2014 року № 115
РЕГЛАМЕНТ
Ради адвокатів України
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Ради адвокатів № 40 від 18.06.2020 )
ПРЕАМБУЛА
Регламент Ради адвокатів України (далі - Регламент) визначає порядок роботи Ради адвокатів України (далі - РАУ) на реалізацію повноважень, наданих Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (далі - Закон), а також процедуру розгляду питань, віднесених до її компетенції Законом та іншими нормативно-правовими актами.
У Регламенті визначені процедура підготовки, розгляду та прийняття РАУ рішень з питань, що належать до її повноважень, та інші питання процедурної діяльності РАУ.
Розділ 1
Загальні положення
1.1. Засідання РАУ проводяться державною мовою.
1.2. Членам РАУ видається посвідчення члена Ради адвокатів України. Зразок посвідчення члена РАУ затверджується рішенням РАУ. Посвідчення підписує голова РАУ.
1.3. Для організаційного забезпечення діяльності Ради адвокатів України діє Секретаріат.
1.4. Секретаріат РАУ очолює керівник Секретаріату Ради адвокатів України, який не входить до складу Ради.
Розділ 2
Склад Ради адвокатів України
2.1. До складу Ради адвокатів України входить тридцять членів-адвокатів, стаж адвокатської діяльності яких становить не менш ніж п'ять років: по одному представнику від кожного регіону, які обираються конференцією адвокатів регіону, та голова і два заступники голови, які обираються шляхом голосування З'їздом адвокатів України.
Розділ 3
Повноваження голови РАУ та їх припинення
3.1. Повноваження голови РАУ.
3.1.1. Голова РАУ:
- організовує роботу РАУ та здійснює загальне керівництво нею;
- визначає дату, час і місце проведення засідання РАУ, скликає засідання РАУ, головує на засіданнях, визначає перелік питань, що виносяться на засідання, та формує порядок денний засідання;
- визначає обов'язки заступників голови РАУ;
- планує роботу РАУ, дає окремі доручення членам РАУ, пов'язані з виконанням РАУ покладених на неї завдань;
- координує роботу Секретаріату РАУ щодо підготовки матеріалів для розгляду РАУ питань, віднесених до її компетенції;
- представляє РАУ у відносинах з іншими органами адвокатського самоврядування, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, органами влади інших держав та міжнародними організаціями;
- здійснює контроль в установленому порядку щодо здійснення фінансових витрат на організаційне забезпечення її діяльності;
- видає накази, доручення, розпорядження;
- здійснює інші повноваження, визначені цим Регламентом, Положенням про РАУ та Законом.
Розділ 4
Повноваження заступників голови РАУ та їх припинення
4.1. Заступники голови РАУ здійснюють повноваження, визначені головою РАУ.
4.1.1. У разі відсутності голови РАУ його обов'язки виконує один із заступників, визначений головою РАУ.
4.1.2. Заступники голови РАУ здійснюють інші повноваження, визначені цим Регламентом, Положенням про РАУ та Законом, а також згідно затвердженого розподілу обов'язків між заступниками Голови РАУ.
4.2. Заступники голови Ради адвокатів України можуть достроково скласти свої повноваження, які припиняються з дня подання до Ради адвокатів України відповідної заяви.
Розділ 5
Повноваження секретаря РАУ та їх припинення
5.1. Секретар РАУ обирається Радою адвокатів України зі складу її членів на першому засіданні шляхом відкритого голосування.
5.1.1. Секретар РАУ:
- здійснює підготовку засідань РАУ;
- несе відповідальність за організацію діловодства РАУ;
- виконує доручення голови РАУ, пов'язані з організацією проведення засідання;
- здійснює інші повноваження, визначені цим Регламентом, Положенням про РАУ та Законом.
5.2. Секретар Ради адвокатів України може достроково скласти свої повноваження, які припиняються з дня подання до Ради адвокатів України відповідної заяви.
5.3. Секретар Ради адвокатів України може бути достроково відкликаний з посади за рішенням РАУ.
Розділ 6
Повноваження члена РАУ та їх припинення
6.1. Повноваження члена РАУ та їх припинення.
6.1.1. Члени РАУ є рівноправними і здійснюють свої повноваження відповідно до цього Регламенту, Положенням про РАУ та Закону.
6.1.2. Член РАУ має право:
- вносити питання до порядку денного засідання РАУ;
- знайомитися з питаннями, які розглядаються РАУ, брати участь у їх підготовці, дослідженні;
- наводити свої мотиви та міркування, а також подавати додаткові документи з питань, що розглядаються;
- вносити пропозиції щодо проекту рішення РАУ з будь-яких питань та голосувати за або проти того чи іншого рішення;
- висловлювати письмово окрему думку щодо рішення РАУ;
- здійснювати інші повноваження, передбачені цим Регламентом, Положенням про РАУ та Законом.
6.1.3. Повноваження члена РАУ припиняються у разі:
- закінчення строку, на який його обрано;
- набуття законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
- припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;
- визнання його судом обмежено дієздатним, недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення його померлим;
- подання ним заяви за власним бажанням про припинення повноважень;
- зупинення або припинення дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;
- неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я при наявності медичного висновку;
- його смерті.
6.2. Повноваження членів Ради адвокатів України, які достроково склали свої повноваження, припиняються з дня подання до Ради адвокатів України відповідної заяви.
Розділ 7
Організація та порядок проведення засідань РАУ
7.1. Формою роботи РАУ є засідання. Засідання Ради адвокатів України скликаються Головою Ради адвокатів України, а в разі його відсутності - одним із заступників Голови, не рідше одного разу на два місяці.
7.2. Члени Ради адвокатів України скликаються шляхом надіслання їм повідомлення про засідання РАУ:
7.2.1. На поштові (електронні) адреси, які вони надали РАУ, чим визначили їх належними та призначеними для повідомлення про скликання РАУ, або
7.2.2. По факсу за номером телефону, який вони надали РАУ, чим визначили його належними та призначеними для повідомлення про скликання РАУ, або
7.2.3. На електронні адреси, визначені РАУ.
7.3. На засіданнях РАУ в порядку, визначеному цим Регламентом, вирішує питання процедурної діяльності, віднесені до її повноважень Законом, а також організаційні питання діяльності РАУ та її Секретаріату.
7.4. Голова РАУ головує на засіданнях РАУ, а в разі його відсутності - один із заступників Голови за його дорученням.
7.5. У разі якщо Голова Ради адвокатів України або його заступник не скликає засідання РАУ протягом тридцяти днів з дня надходження пропозиції про скликання засідання, члени Ради адвокатів України, які підписали таку пропозицію, приймають рішення про утворення організаційного бюро зі скликання Ради адвокатів України. Організаційне бюро має право скликати та забезпечувати проведення засідань РАУ, визначати особу, яка головує на засіданні РАУ.
7.6. Засідання Ради адвокатів України є повноважним, якщо на ньому присутні особисто, або беруть участь у порядку, передбаченому пунктом 7.9. цього розділу, більше половини обраних членів Ради. Члени РАУ беруть участь у засіданні РАУ безпосередньо.
7.7. Засідання РАУ проводиться гласно і відкрито, із загальним обговоренням питань порядку денного. В окремих випадках, якщо відкритий розгляд справи може призвести до розголошення адвокатської таємниці або іншої захищеної законом конфіденційної інформації чи з інших причин, визнаних РАУ поважними, проводиться закрите засідання.
7.8. Член РАУ, якому Головою РАУ доручено доповісти на засіданні те чи інше питання, готує письмову довідку та/або проект рішення РАУ.
7.9. У випадку якщо член РАУ, який з поважних причин не може особисто бути присутнім на засіданні РАУ, він може прийняти участь у засіданні РАУ за допомогою засобів зв'язку (відео-конференція, Skype-конференція тощо).
7.10. Якщо розгляд питань неможливий у зв'язку з відсутністю необхідної кількості членів РАУ, головуючий оголошує про відкладення засідання на визначений час або переносить засідання на інший день.
7.11. Член РАУ може бути відсутній на засіданні РАУ лише з поважних причин, про які він повинен повідомити Голову РАУ або його заступників за три дні до засідання РАУ або негайно після настання таких причин.
7.12. Член РАУ, який без поважних причин не бере участі в засіданнях РАУ, не виконує або неналежним чином виконує доручення РАУ, може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності, про що Голова РАУ інформує Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.
7.13. Представники засобів масової інформації, які зареєстровані як офіційні ЗМІ відповідно до чинного законодавства України, подають до Секретаріату РАУ заявки про їх попередню акредитацію не пізніше ніж за три дні до засідання РАУ. Список заявок на акредитацію складається керівником Секретаріату РАУ. При вирішенні питання допуску представників засобів масової інформації на засідання РАУ враховується, що в окремих визначених РАУ випадках розгляд питань, включених до порядку денного засідання РАУ, може призвести до розголошення адвокатської таємниці. У цих випадках, а також при прийнятті РАУ рішення про проведення закритого засідання, представники засобів масової інформації на засідання не допускаються. Рішення про допуск (не допуск) представників засобів масової інформації, зареєстрованих як офіційні ЗМІ, на засідання РАУ приймається простою більшістю голосів від загальної кількості її членів, крім представників від ЗМІ, визнаними РАУ її офіційними друкованими ЗМІ.
Представники засобів масової інформації допускаються до зали на початок засідання РАУ після їх попередньої акредитації і за наявності службового посвідчення для протокольної зйомки та запрошуються на оголошення рішення, чи на ознайомлення із прийнятим рішенням.
Розділ 8
Учасники засідання РАУ
8.1. Учасниками засідання РАУ без права голосу можуть бути запрошені Головою РАУ, його заступниками, або керівником Секретаріату РАУ особи.
8.2. Запрошені учасники засідання РАУ можуть з'явитися на засідання РАУ; завчасно (не пізніше, ніж за три дні до дня засідання) повідомити Секретаріат РАУ про неможливість явки та про причину неявки на засідання РАУ, а також надати документи, що свідчать про поважні причини неявки.
Розділ 9
Порядок проведення чергових засідань РАУ
9.1. При підготовці чергового засідання Голова РАУ визначає доповідачів з відповідних питань порядку денного. Секретаріат РАУ забезпечує наявність під час проведення засідання у необхідній кількості примірників матеріалів з питань, що плануються до розгляду, відповідно до кількості членів РАУ та запрошених учасників.
9.2. Секретаріат РАУ за дорученням Голови РАУ інформує членів РАУ про дату, час, місце проведення та проект порядку денного засідання шляхом надсилання відповідного повідомлення електронною поштою не пізніше, ніж за п'ять календарних днів до дати проведення засідання.
9.3. У випадку неможливості взяти участь у черговому засіданні РАУ член РАУ зобов'язаний не пізніше робочого дня, який передує дню проведення засідання РАУ, направити на електронну адресу Секретаріату РАУ відповідне повідомлення.
Розділ 10
Порядок проведення позачергових засідань РАУ
10.1. Позачергові засідання РАУ скликаються за рішенням Голови РАУ або на вимогу не менш як однієї п'ятої членів РАУ від загального складу членів РАУ.
10.2. Вмотивована вимога про скликання позачергового засідання РАУ підписується відповідними членами РАУ і подається Голові РАУ через Секретаріат РАУ не менше, ніж за п'ятнадцять робочих днів до запланованої дати позачергового засідання. До вмотивованої вимоги про проведення позачергового засідання додається проект порядку денного та письмові матеріали з питань порядку денного.
10.3. Секретаріат РАУ за дорученням Голови РАУ інформує членів РАУ про дату, час, місце проведення та проект порядку денного позачергового засідання шляхом надсилання відповідного повідомлення електронною поштою не пізніше, ніж за п'ять календарних днів до дати проведення засідання.
Розділ 11
Підготовка питань до розгляду на засіданнях та ухвалення рішень РАУ
11.1. Порядок підготовки питань до розгляду на засіданнях РАУ.
11.1.1. Голова РАУ визначає перелік питань, що виносяться для розгляду на засіданні РАУ, та формує порядок денний засідання. У попередньому обговоренні цих питань можуть брати участь й інші члени РАУ. Голова РАУ визначає:
- порядок розгляду питань, що виносяться на засідання;
- дату, час і місце проведення засідання;
- доповідачів з кожного питання порядку денного.
11.2. Підготовку засідань РАУ здійснює Секретаріат РАУ.
11.2.1. Секретаріат РАУ:
- організовує передачу членам РАУ сформованого порядку денного для ознайомлення, а також передачу їм із додержанням строку, визначеного цим Регламентом, відповідних матеріалів щодо питань, розгляд яких виноситься на відповідне засідання РАУ;

................
Перейти до повного тексту