- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної судової адміністрації
№ 98 від 29.03.2022 )
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення судовими розпорядниками
Відповідно до
статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись частиною п'ятою
статті 147 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" та з метою вдосконалення діяльності служби судових розпорядників, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення судовими розпорядниками (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Відділу інформаційних технологій та забезпечення ведення реєстру судових рішень управління організаційного забезпечення діяльності судів розмістити текст цього наказу та Методичних рекомендацій на офіційному веб-порталі судова влада України.
3. Управлінню організаційного забезпечення діяльності Державної судової адміністрації України надіслати текст цього наказу та Методичні рекомендації до Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів загальної юрисдикції та територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.
4. Начальникам територіальних управлінь Державної судової адміністрації України надіслати текст цього наказу та Методичні рекомендації до місцевих судів загальної юрисдикції.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Балаклицького І.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
18.07.2011 № 113
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення судовими розпорядниками
1. Загальні положення
1.2. Методичні рекомендації передбачають порядок складання старшими судовими розпорядниками (судовими розпорядниками) протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене
статтею 185-3 КУпАП (Прояв неповаги до суду), а також роз'яснюють порядок обліку протоколів.
1.3. Протокол не складається в разі вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого
статтею 185-3 КУпАП, якщо особа не оспорює допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається.
1.4. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
1.5 Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (ч. 1
ст. 185-3 КУпАП розглядається протягом доби, ч. 2
ст. 185-3 КУпАП в п'ятнадцятиденний строк з дня одержання її судом).
2. Оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення
2.1. У разі вчинення особою правопорушення, передбаченого статтею 185-3 КУпАП, судовим розпорядником складається протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол) (додаток 1).
2.2. Усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком, державною мовою.
2.3. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
2.4. Якщо правопорушення вчинено кількома особами, то протокол про адміністративне правопорушення складається на кожну особу окремо.
2.5. При складанні протоколу вказується частина статті та стаття КУпАП, згідно з якою наступає адміністративна відповідальність за вчинене особою правопорушення.
2.6. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: число, місяць, рік і місце його складання, посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка склала протокол.
2.7. У розділі відомостей протоколу про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зазначається:
- пункт 1 - повністю (без скорочень) її прізвище, ім'я та по батькові;
- пункт 2 - число, місяць і рік народження, а також місце народження;
- пункт 3 - громадянство;
................Перейти до повного тексту