- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
служби статистики
N 283 від 03.10.2014 )
Про затвердження Методологічних роз'яснень щодо порядку ведення обліку нерухомого майна нерезидентів у рамках статистичного спостереження за інвестиціями зовнішньоекономічної діяльності
Відповідно до статей
8,
12,
13,
14 Закону України
"Про державну статистику" та з метою забезпечення доступності, гласності й відкритості статистичної інформації, її джерел і методології складання
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 01.04.2009 р. схвалені методичною комісією Держкомстату Методологічні роз'яснення щодо порядку ведення обліку нерухомого майна нерезидентів у рамках статистичного спостереження за інвестиціями зовнішньоекономічної діяльності (далі - Методологічні роз'яснення), що додаються.
2. Департаменту статистики виробництва (Овденко Л.М.):
2.1. Запровадити у статистичну практику Методологічні роз'яснення, затверджені цим наказом.
2.2. Довести Методологічні роз'яснення, затверджені цим наказом, до територіальних органів державної статистики.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Піщейка В.О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
01.04.2009 N 110
МЕТОДОЛОГІЧНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо порядку ведення обліку нерухомого майна нерезидентів у рамках статистичного спостереження за інвестиціями зовнішньоекономічної діяльності
Анотація
У Методологічних роз'ясненнях наведено порядок обліку нерухомого майна нерезидентів в Україні, інформаційні джерела, що визначають респондентів, які отримали іноземні інвестиції у вигляді нерухомого майна.
Користувачами цих Методологічних роз'яснень є територіальні органи державної статистики, що здійснюють збір інформації з інвестицій зовнішньоекономічної діяльності за формою державної статистичної звітності N 10-зез
"Звіт про іноземні інвестиції в Україну".
Положення Методологічних роз'яснень будуть удосконалюватися з подальшим розвитком статистики інвестицій зовнішньоекономічної діяльності та інших галузей статистики України.
Передмова
Поряд із грошовою формою здійснення іноземних інвестицій в Україні на практиці поширено внесення інвестицій у вигляді нерухомого майна.
Рекомендації щодо порядку ведення обліку нерухомого майна нерезидентів у рамках статистичного спостереження за інвестиціями зовнішньоекономічної діяльності є важливими з точки зору викладення процедури контролю отриманої статистичної інформації і відповідно поліпшення її якості.
Відповідно до Порядку надання інформації для складання платіжного балансу, затвердженого спільною постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України
N 517 "Про складання платіжного балансу", статистичні дані з прямих інвестицій в Україну та з України подаються Держкомстатом Національному банку України.
1. Загальні положення
Терміни, що використовуються (наводяться) у Методологічних роз'ясненнях
Дипломатичне представництво - посольство (нунціатура), місія (інтернунціатура) або інше дипломатичне представництво іноземної держави (включаючи персонал, споруди та приміщення).
Економічна територія - це географічна територія, що знаходиться під юрисдикцією уряду даної країни, у межах якої робоча сила, товари та капітал можуть вільно переміщуватись. Економічна територія включає повітряний простір, територіальні води і ту частину континентального шельфу, на яку країна має виключне право володіння, територіальні анклави, що розташовані в інших країнах (території дипломатичних установ, військових баз тощо). Таким чином, до економічної території країни не входять територіальні анклави, що використовуються урядами інших країн або міжнародними організаціями, які розташовані в географічних кордонах цієї країни.
Економічна територія не обов'язково збігається з кордонами, які визначені політично, вона складається з території, що адмініструється урядом конкретної країни.
Міжнародна інвестиційна позиція - це статистичний звіт, що відображає накопичені запаси зовнішніх фінансових активів та пасивів країни, тобто всі фінансові вимоги та зобов'язання резидентів країни щодо нерезидентів.
Нерухоме майно (нерухомість) - об'єкти майна, які розташовуються на землі і не можуть бути переміщені в інше місце без втрати їх якісних або функціональних характеристик (властивостей), а також земля.
Нерухомість, відмінна від землі, поділяється на:
а) будівлі, а саме: приміщення, пристосовані для постійного або тимчасового перебування в них людей, а також об'єкти власності, функціонально пов'язані з такими приміщеннями. Будівлі поділяються на будинки (включаючи готелі, мотелі, кемпінги та інші подібні об'єкти туристичної інфраструктури), квартири, кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах, індивідуальні гаражі або місця на гаражних стоянках чи в гаражних кооперативах, дачні будинки та інші об'єкти дачної (садової) інфраструктури, відмінні від землі;
б) споруди, а саме: об'єкти нерухомості, відмінні від будівель.
До вартості нерухомості у вигляді землі включаються також вартість будь-яких її капітальних поліпшень, у тому числі її планування, іригації, осушення, та дороги (шляхи).
Представництво іноземної організації - представництво іноземної фірми, банку, зарубіжного органу масової інформації тощо (включаючи персонал, споруди та приміщення).
Представництво і установа - дипломатичне представництво, консульська установа, представництво міжнародної організації та представництво іноземної організації.
Платіжний баланс - узагальнена оцінка економічного стану країни, ефективності її світогосподарських зв'язків.
Рухоме майно - майно, відмінне від нерухомого.
Установчі документи суб'єкта господарювання - рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.
Філія - відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.
2. Нормативно-правові акти щодо обліку нерухомого майна у складі інвестицій зовнішньоекономічної діяльності
Міжнародна методологія та стандартна класифікація компонентів інвестицій зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі нерухомого майна, визначаються:
- Керівництвом з платіжного балансу МВФ (5-те видання);
- Стандартним визначенням прямого іноземного інвестування Організації економічного співробітництва і розвитку (OECD, 3-тє видання).
Поряд із міжнародними документами облік нерухомого майна, як складової інвестицій зовнішньоекономічної діяльності, здійснюється відповідно до законів України:
................Перейти до повного тексту