- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Аудиторської палати
України
від 23 квітня 2002 р.
протокол N 109
(в редакції рішення
Аудиторської палати України
від 31 жовтня 2002 р.
протокол N 115
( va115230-02 ),
зі змінами згідно з рішенням
АПУ від 27.11.2003
(протокол N 129
( va129230-03 )
( Положення втратило чинність на підставі Рішення Аудиторської палати
N 178/5 від 31.05.2007 )
ПОЛОЖЕННЯ
про постійне удосконалення професійних знань аудиторів України
( Положення в редакції Рішення Аудиторської палати
N 115 від 31.10.2002 )
(Текст Положення із змінами на 27.11.2003 отримано)
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Аудиторської палати
N 133/3 від 25.03.2004
N 134/7.1 від 29.04.2004
N 135/6 від 27.05.2004
N 154/3 від 10.11.2005
N 156/5 від 15.12.2005 )
Це Положення розроблено відповідно до Закону України
"Про аудиторську діяльність", Статуту Аудиторської палати України, Національних нормативів та Міжнародних стандартів аудиту, рішення Аудиторської палати України від 22.06.2001 р. (протокол N 102) та визначає порядок постійного удосконалення професійних знань сертифікованих аудиторів України.
I. Загальні положення
1. Становлення і розвиток в Україні ринкової економіки вимагає від сертифікованих аудиторів постійно удосконалювати свої професійні знання та практичний досвід.
2. Метою постійного удосконалення професійних знань аудиторів є забезпечення високої якості аудиту та супутніх йому послуг.
3. Сертифіковані аудитори України з метою виконання умов продовження терміну чинності сертифіката щорічно удосконалюють свої професійні знання за сорокагодинними програмами, затвердженими Аудиторською палатою України.
4. Постійне удосконалення професійних знань аудиторів у відповідності з цим Положенням є однією з умов продовження терміну чинності сертифіката аудитора.
5. Секретаріат Аудиторської палати України веде облік (реєстр) аудиторів, які пройшли удосконалення професійних знань.
6. Розмір плати за забезпечення постійного удосконалення професійних знань аудиторів визначається відповідними Центрами згідно з вимогами чинного законодавства України.
II. Порядок діяльності Центрів, що здійснюватимуть організацію постійного удосконалення професійних знань аудиторів
7. Навчальні заклади, інші організації і центри (далі - Центри), які мають намір здійснювати постійне удосконалення професійних знань аудиторів за затвердженими Аудиторською палатою України програмами, укладають з Аудиторською палатою України типову угоду та подають такі документи:
- нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію;
- нотаріально засвідчену копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
- документ, який підтверджує наявність навчальних приміщень (власних або орендованих), забезпечених відповідним обладнанням;
- інформацію про наявність в достатній кількості методичного забезпечення;
- інформацію про викладацький склад (освіта, стаж роботи, місце роботи, підвищення фахової освіти, наявність наукового ступеню та вченого звання).
8. Аудиторська палата України протягом 30 календарних днів розглядає подані документи і визнає (або не визнає) Центр таким, що відповідає вимогам для здійснення постійного удосконалення професійних знань аудиторів, і підписує (або не підписує) угоду з таким Центром. Термін дії угоди встановлюється не більше одного року і подовжується на наступний рік в тому ж порядку після аналізу діяльності Центру в поточному році. Починаючи з 2003 року в угоді чи додатках до неї повинні бути вказані програми, за якими конкретний Центр буде здійснювати постійне удосконалення професійних знань аудиторів.
9. Удосконалення професійних знань аудиторів здійснюється у Центрах, з якими Аудиторська палата України уклала угоди згідно з п.7 цього розділу. Удосконалення професійних знань аудиторів у Центрах, з якими Аудиторська палата України не уклала відповідну угоду для здійснення постійного удосконалення професійних знань сертифікованих аудиторів, не зараховується в загальний обсяг удосконалення професійних знань, необхідний для продовження терміну чинності сертифіката аудитора.
10. Викладацький склад для постійного удосконалення професійних знань аудиторів формується з числа осіб, які включені до затвердженого Аудиторською палатою України переліку викладачів та практикуючих аудиторів, що мають визнану АПУ підготовку для викладацької діяльності.
11. Групи для здійснення постійного удосконалення професійних знань аудиторів формуються з сертифікованих аудиторів у кількості не більше 30 осіб кожна.
12. На регіональному рівні (за винятком м. Києва та Київської області) може бути не більше одного Центру, який має намір здійснювати постійне удосконалення професійних знань аудиторів. Рішення про укладання угоди з Центром приймається Аудиторською палатою України на тендерній основі. При цьому перевага надається навчальним закладам з вищим рейтингом акредитації або тому Центру, який рекомендується аудиторською професійною спільнотою (АПУ або САУ).
III. Програми постійного удосконалення професійних знань аудиторів
13. Програми постійного удосконалення професійних знань аудиторів розробляються Центрами або окремими членами АПУ та затверджуються Аудиторською палатою України. Програми містять питання з аудиту, бухгалтерського обліку та фінансової звітності, системи оподаткування, правового забезпечення підприємницької діяльності, аналізу фінансової звітності, математичних методів і фінансового менеджменту в бізнесі.
14. Програми повинні мати назву та посилання на їхніх розробників. Програми за своїм обсягом розраховані не менш ніж на 40 академічних годин і мають вміщувати лекційні, семінарські, практичні заняття та тестування.
15. Удосконалення професійних знань аудиторів за програмами, не затвердженими Аудиторською палатою України, не зараховується в загальний обсяг постійного удосконалення професійних знань, необхідний для продовження терміну чинності сертифіката аудитора.
IV. Порядок організації постійного удосконалення професійних знань сертифікованих аудиторів
................Перейти до повного тексту