1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.02.2010 N 108
( Дію Наказу призупинено до прийняття нової редакції Закону України "Про вищу освіту" згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 258 від 29.03.2010 )
Про затвердження Примірного положення про міжгалузеву індивідуалізовану гуманітарну освіту
З метою створення сприятливих умов для розширення доступу молоді до сучасних гуманітарних знань, формування цінностей відкритого демократичного суспільства, систематичного та широкого культурного і духовного розвитку особистості
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне положення про міжгалузеву індивідуалізовану гуманітарну освіту (далі - Положення), що додається.
2. Керівникам вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, які беруть участь у запровадженні програм міжгалузевої індивідуалізованої гуманітарної освіти (далі - МІГО):
2.1. Розробити плани запровадження програм МІГО, затвердити положення про координаційну раду МІГО вищого навчального закладу та її склад, а також визначити координаторів для реалізації програм МІГО відповідно до затвердженого Положення.
2.2. Щорічно, до 1 жовтня інформувати Міністерство освіти і науки про хід реалізації програм МІГО.
3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.), департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.):
3.1. Організувати проведення науково-методичних семінарів з питань реалізації експерименту щодо запровадження МІГО.
3.2. Забезпечити організаційно-методичне супроводження навчального процесу за програмами МІГО.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Фінікова Т.В.
Міністр І.О.Вакарчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
12.02.2010 N 108
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про міжгалузеву індивідуалізовану гуманітарну освіту
1. Загальні положення
1.1. У цьому Примірному положенні (далі - Положення) терміни вживаються у такому значенні:
- міжгалузева індивідуалізована гуманітарна освіта (далі - МІГО) - вища освіта освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра з певного напряму, яка, в порядку експерименту, здобувається на індивідуалізованій основі одночасно з отриманням базової вищої освіти такого ж рівня з основного напряму підготовки (спеціальності(1) з урахуванням особливостей в організації навчання, визначених цим Положенням;
---------------
(1) медичного та ветеринарно-медичного спрямувань
- програма МІГО - організаційна схема провадження МІГО з певного напряму підготовки у вищому навчальному закладі III-IV рівня акредитації, який акредитований за цим напрямом (спеціальністю);
- студенти програм МІГО - студенти, які одночасно з навчанням за основним напрямом підготовки (спеціальністю) здобувають МІГО в одному або різних вищих навчальних закладах;
- базовий вищий навчальний заклад - вищий навчальний заклад III-IV рівня акредитації. у якому студенти програм МІГО здобувають базову вищу освіту за основним напрямом підготовки (спеціальністю);
- інший вищий навчальний заклад - вищий навчальний заклад III-IV рівня акредитації, у якому студенти мають можливість навчатись за програмою МІГО.
1.2. Метою МІГО є створення сприятливих умов для розширення доступу молоді до сучасних гуманітарних знань, формування цінностей відкритого демократичного суспільства, систематичного та широкого культурного і духовного розвитку особистості, виховання осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, в дусі українського патріотизму, гуманізму і поваги до Конституції України та державних символів України.
1.3. Програми МІГО можуть проваджуватись з акредитованих напрямів підготовки галузей знань: "Культура"; "Гуманітарні науки"; "Соціально-політичні науки" у акредитованих вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації.
2. Умови участі в експерименті з запровадження МІГО
2.1. Експеримент щодо запровадження МІГО проводиться у акредитованих за обраним напрямом вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації.
2.2. Відкриття програм МІГО здійснюється наказом МОН після прийняття Вченою радою вищого навчального закладу відповідного рішення і подання до МОН обґрунтування можливості та програми проведення експерименту викладених у довільній формі, які затверджуються наказом ректора. Термін подачі до МОН заявок на запровадження МІГО - до 1 травня поточного навчального року.
2.3. Максимальний обсяг прийому студентів програми МІГО за кожним напрямом підготовки визначається щорічно Вченою радою вищого навчального закладу, але не більше ліцензованого обсягу прийому за денною формою навчання для даного напряму підготовки (спеціальності).
2.4. Студенти можуть брати участь у програмах МІГО у базовому вищому навчальному закладі, де вони навчаються за основним напрямом підготовки (спеціальністю), або в іншому вищому навчальному закладі, у разі наявності відповідного договору між вищими навчальними закладами.
2.5. Фінансування навчання студентів програм МІГО здійснюється за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб, інших не заборонених законодавством джерел, незалежно від фінансування здобуття вищої освіти за основним напрямом підготовки (спеціальністю). Фінансування програм МІГО за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та державних пільгових довгострокових кредитів не передбачається.
2.6. Про хід експерименту вищий навчальний заклад щорічно інформує МОН за встановленою формою.
3. Студенти програми МІГО, їх права та обов'язки
3.1. До складу студентів програм МІГО можуть бути зараховані особи, які своєчасно і повністю виконали навчальний план першого (другого) курсу денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) з середнім балом успішності не нижче 4,0 (за шкалою: "відмінно" - 5, "добре" - 4, "задовільно" - 3) та виявили бажання навчатися за програмами МІГО.
3.2. До складу студентів програм МІГО можуть бути також зараховані особи, які поновлені в складі студентів третього курсу денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) або зараховані до нього на базі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, за умови виконання вимог, викладених у п. 3.1.
3.3. Для зарахування до складу студентів програм МІГО необхідно до 10 вересня подати до приймальної комісії вищого навчального закладу заяву на ім'я ректора із зазначенням обраної програми МІГО, до якої додаються: довідка з місця навчання, витяг з навчальної картки студента за попередній навчальний рік (копія додатку до диплома молодшого спеціаліста), обґрунтування мети вступу на навчання за програмою МІГО та 6 кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.
3.4. Рекомендації до зарахування до складу студентів програм МІГО надаються приймальною комісією до 15 вересня. Наказ ректора вищого навчального закладу про зарахування до складу студентів програми МІГО видається на підставі наданої рекомендації приймальної комісії та укладеного договору про здобуття МІГО. Зарахування на навчання за програмою МІГО здійснюється на конкурсній основі за системою, визначеною рішенням приймальної комісії вищого навчального закладу.

................
Перейти до повного тексту