1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.06.2013 № 101
Про затвердження Порядку організації роботи органів Державної казначейської служби України в процесі казначейського обслуговування державного бюджету за витратами
( Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Державної казначейської служби України від 19 червня 2014 року № 153, від 16 липня 2015 року № 202, від 30 вересня 2015 року № 273, від 31 березня 2016 року № 97, від 26 травня 2016 року № 158 від 5 грудня 2016 року № 366 від 9 червня 2017 року № 183 від 21 липня 2017 року № 240 від 12 жовтня 2017 року № 328 )
Відповідно до Бюджетного кодексу України, Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 460, Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 № 1407, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за № 130/22662,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації роботи органів Державної казначейської служби України в процесі казначейського обслуговування державного бюджету за витратами (далі - Порядок), що додається.
2. Керівникам самостійних структурних підрозділів Державної казначейської служби України, начальникам Головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити організацію роботи у процесі казначейського обслуговування державного бюджету відповідно до затвердженого Порядку.
3. Управлінню розвитку, міжнародного співробітництва та зовнішніх зв'язків забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Державної казначейської служби України в мережі Інтернет.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної казначейської служби України відповідно до розподілу обов'язків, начальників головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та начальників управлінь (відділень) Державної казначейської служби України у районах, районах у містах обласного, республіканського значення.
Голова С.І. Харченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної казначейської
служби України
07.06.2013 № 101
(у редакції наказу Державної
казначейської служби України
31.03.2016 № 97)
ПОРЯДОК
організації роботи органів Державної казначейської служби України в процесі казначейського обслуговування державного бюджету за витратами
I. Загальні положення
1. Цей Порядок регламентує організаційні взаємовідносини між органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) в процесі обслуговування державного бюджету за витратами та з погашення державного боргу з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.
2. У цьому Порядку застосовуються поняття та економічні категорії, які визначені Бюджетним кодексом України, Порядком казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 № 1407, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за № 130/22662 (далі - наказ № 1407), та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні.
II. Організація роботи органів Казначейства при формуванні єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету
3. Державна казначейська служба України (далі - Казначейство України) приймає від головних розпорядників бюджетних коштів (крім Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій) (далі - головні розпорядники) мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (далі - розпорядники нижчого рівня) та одержувачів бюджетних коштів (далі - мережа) на паперових та електронних носіях, складену відповідно до порядку, визначеного Міністерством фінансів України.
Казначейство України перевіряє подану інформацію на відповідність встановленим вимогам щодо складання мережі, даним Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів (далі - Єдиний реєстр) (код розпорядника / одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ), повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи (розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), код та найменування органу Казначейства) та вносить до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, про що на документі, поданому у паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".
4. Головні управління Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Головні управління Казначейства) приймають мережу від Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та від розпорядників нижчого рівня (обласний рівень) на паперових та електронних носіях у територіальному розрізі (місто, район). Управління (відділення) Державної казначейської служби України (далі - управління (відділення) Казначейства) приймають мережу від відповідних районних державних адміністрацій. Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) перевіряють подану інформацію щодо мережі на відповідність встановленим вимогам щодо складання мережі, даним Єдиного реєстру (код розпорядника / одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за ЄДРПОУ, повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи (розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), код та найменування органу Казначейства) та вносять до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, про що на документі, поданому у паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".
5. Протягом бюджетного періоду у разі внесення змін до мережі Казначейство України та органи Казначейства приймають від відповідних головних розпорядників та розпорядників нижчого рівня реєстри змін до мережі з відповідним обґрунтуванням на паперових та електронних носіях.
Казначейство України та органи Казначейства перевіряють подану інформацію на відповідність встановленим вимогам щодо складання мережі, даним Єдиного реєстру (код розпорядника / одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за ЄДРПОУ, повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи (розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), код та найменування органу Казначейства) та вносять до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, про що на документі, поданому у паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".
Органи Казначейства у разі виключення з мережі установи (підприємства, організації), що ліквідується або реорганізується, здійснюють протягом одного операційного дня операції з передачі установою (підприємством, організацією), що ліквідується або реорганізується, та прийняття правонаступником (установою, підприємством, організацією) планових показників, обсягів відкритих асигнувань, показників проведених з початку бюджетного періоду касових видатків та непогашених бюджетних зобов'язань.
6. Органи Казначейства є користувачами мережі.
7. У разі недотримання розпорядником бюджетних коштів встановлених законодавством вимог при складанні мережі та змін до неї, виявлення невідповідності даних мережі даним Єдиного реєстру органи Казначейства повертають документ, поданий у паперовому вигляді, на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи.
III. Організація роботи органів Казначейства щодо забезпечення обліку бюджетних асигнувань та контролю за їх дотриманням
8. Казначейство України у визначений законодавством строк отримує від Мінфіну України на паперових та електронних носіях затверджений річний розпис асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячний розпис асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річний розпис повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячний розпис повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячний розпис надання кредитів із загального фонду державного бюджету, річний розпис витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень, помісячний розпис спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).
Казначейство України реєструє дані зазначених документів. Після реєстрації на оригіналах документів ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Дані річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень та помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) Казначейство України відображає на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Зазначені рахунки по обліку планових показників відкриваються на підставі документів, отриманих від Мінфіну України, та закриваються по закінченні бюджетного періоду в автоматизованому режимі.
Казначейство України протягом трьох робочих днів після отримання від Мінфіну України зазначених документів доводить до головних розпорядників (крім державних адміністрацій) витяги з річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень та помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).
9. Казначейство України після доведення витягів з розпису державного бюджету отримує від головних розпорядників (крім державних адміністрацій) розподіл показників зведених кошторисів, розподіл показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподіл показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподіл показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду в розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів за територіями відповідно до мережі та доведеного витягу на паперових і електронних носіях.
Казначейство України отримує від головних розпорядників, в мережі яких є вищі навчальні заклади I - IV рівня акредитації та наукові установи, що утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі - вищі навчальні заклади та наукові установи), також розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
Казначейство України протягом п'яти робочих днів перевіряє зазначені документи на відповідність даним мережі, показникам розпису державного бюджету, обсягам відкритих з початку року асигнувань, правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу).
У разі невідповідності зазначені документи, подані у паперовому вигляді, повертаються відповідному головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи.
Дані розподілів показників зведених кошторисів, розподілів показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподілів показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподілів показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду головних розпорядників у розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів обліковуються в Казначействі України на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах, поданих у паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".
10. Показники річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень за силовими структурами по розпорядниках бюджетних коштів, які обслуговуються в транзитних Головних управліннях Казначейства, відображаються на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку базовими Головними управліннями Казначейства.
Головне управління Казначейства протягом трьох робочих днів формує в автоматизованому режимі витяги з річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень за територіями та доводить їх до державних адміністрацій, розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, які обслуговуються в Головному управлінні Казначейства.
Управління (відділення) Казначейства формує в автоматизованому режимі витяги з річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень і доводять до розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, що обслуговуються в управлінні (відділенні) Казначейства.
11. Головне управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) після доведення витягів з розпису державного бюджету отримують від розпорядників нижчого рівня, які мають власну мережу та обслуговуються в Головному управлінні Казначейства, а також від державних адміністрацій на паперових та електронних носіях розподіл показників зведених кошторисів, розподіл показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподіл показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподіл показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду, в розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів.
Органи Казначейства отримують від розпорядників нижчого рівня, в мережі яких є вищі навчальні заклади та наукові установи, також розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) протягом двох робочих днів перевіряють зазначені документи на відповідність даним мережі, показникам розпису державного бюджету за територіями, обсягам відкритих з початку року асигнувань, правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу). У разі невідповідності зазначені документи, подані у паперовому вигляді, повертаються відповідному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи.
Показники документів, зазначених у абзаці першому цього пункту обліковуються в Головному управлінні Казначейства (управлінні (відділенні) Казначейства) на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах, поданих у паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".
12. Відповідні органи Казначейства отримують від розпорядників бюджетних коштів на паперових та електронних носіях затверджені кошториси, плани асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду кошторису, а також затверджені плани використання бюджетних коштів і помісячні плани використання бюджетних коштів від вищих навчальних закладів та наукових установ.
Від одержувачів бюджетних коштів органи Казначейства отримують плани використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
Зазначені документи звіряються з даними бухгалтерського обліку показників. Після звірки на оригіналах цих документів ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Дані зведення показників спеціального фонду на всіх рівнях органів Казначейства повинні звірятися з даними спеціального фонду кошторису відповідного розпорядника бюджетних коштів.
У разі невідповідності даних зазначених документів даним бухгалтерського обліку орган Казначейства повертає зазначені документи на доопрацювання розпорядникам бюджетних коштів та одержувачам бюджетних коштів для приведення у відповідність із даними розпису. Оригінали документів повертаються розпорядникам бюджетних коштів, а копії, завірені в установленому порядку, залишаються в органах Казначейства.
Показники кошторисів, планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду кошторису, планів використання бюджетних коштів та помісячних планів використання бюджетних коштів обліковуються в органах Казначейства на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.
13. Якщо розпис державного бюджету не затверджено до початку бюджетного періоду і Казначейство України отримує від Мінфіну України тимчасовий розпис на певний період, то витяги з нього доводяться до головних розпорядників у порядку та терміни, визначені у пункті 8. Органи Казначейства отримують від розпорядників бюджетних коштів затверджені на цей період тимчасові індивідуальні кошториси, а від вищих навчальних закладів та наукових установ - тимчасові індивідуальні плани використання бюджетних коштів і тимчасові індивідуальні помісячні плани використання бюджетних коштів. Від одержувачів бюджетних коштів органи Казначейства отримують тимчасові плани використання бюджетних коштів.
Розподіл показників зведених тимчасових кошторисів, розподіл показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподіл показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподіл показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду, зведених планів використання бюджетних коштів і зведених помісячних планів використання бюджетних коштів органам Казначейства не подається.
IV. Організація роботи органів Казначейства щодо забезпечення обліку змін бюджетних асигнувань, що виникають у процесі виконання державного бюджету
14. Казначейство України отримує від Мінфіну України в установленому порядку оригінал довідки про зміни до річного розпису бюджету, помісячного розпису асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду бюджету, помісячного розпису спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).
Зміни щодо зменшення планових показників можуть вноситися тільки в межах залишку невикористаних планових показників. Зміни до річного розпису бюджету, помісячного розпису асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду бюджету, помісячного розпису спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), оформлені іншими документами, Казначейством України не приймаються.
15. Казначейство України після перевірки показників зазначених документів з даними позабалансового обліку здійснює реєстрацію довідок та відображає інформацію про суми змін на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після реєстрації довідок на оригіналі довідки ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Копія довідки протягом одного робочого дня з моменту реєстрації надсилається Казначейством України головному розпоряднику (крім державних адміністрацій).
Казначейство України щоденно формує в автоматизованому режимі уточнені показники річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень з урахуванням отриманих від Мінфіну України довідок.
16. Казначейство України після доведення довідок отримує від головних розпорядників (крім державних адміністрацій) реєстр змін розподілу показників зведених кошторисів, реєстр змін розподілу показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), реєстр змін розподілу показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, реєстр змін розподілу показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та реєстр змін зведення показників спеціального фонду в розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
Казначейство України отримує від головних розпорядників, в мережі яких є вищі навчальні заклади та наукові установи, також змінені розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
17. Подані реєстри змін, внесених на підставі довідок про зміни до розпису бюджету, та реєстри змін, що вносяться в межах установлених законодавством прав, наданих головному розпоряднику, та внесення яких не потребує довідки про зміни до розпису бюджету, Казначейство України протягом двох робочих днів перевіряє на відповідність даним мережі, позабалансового обліку (показникам довідки про зміни до розпису бюджету, розпису державного бюджету (з урахуванням внесених змін), розподілам показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду (з урахуванням унесених змін), залишкам невикористаних асигнувань), правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу).
18. У разі невідповідності реєстри повертаються головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи. Показники реєстрів змін обліковуються в Казначействі України на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах, поданих в паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".
У разі зміни найменування установи без зміни коду за ЄДРПОУ та зміни місця обслуговування у зв'язку з переходом на обслуговування до іншого органу Казначейства головний розпорядник не подає реєстри змін розподілу показників зведеного кошторису, зведеного плану асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), зведеного плану надання кредитів із загального фонду державного бюджету, зведеного плану спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та реєстр змін зведення показників спеціального фонду, а також змінених розподілів показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів.
Перенесення показників зазначених документів здійснюється в автоматизованому режимі на підставі реєстру змін до мережі, наданого головним розпорядником.
19. Органи Казначейства протягом одного робочого дня після внесення змін до розписів доводять витяги із зазначених документів до державних адміністрацій, розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, які в них обслуговуються.
Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) після доведення витягів зі змін до розписів отримують від розпорядників нижчого рівня, які мають власну мережу та обслуговуються в Головному управлінні Казначейства, а також державних адміністрацій реєстри змін розподілу показників зведених кошторисів, реєстри змін розподілу показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), реєстри змін розподілу показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, реєстри змін розподілу показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та реєстри змін зведення показників спеціального фонду в розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) отримують від розпорядників нижчого рівня, в мережі яких є вищі навчальні заклади та наукові установи, також змінені розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
Подані реєстри змін Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) протягом двох робочих днів перевіряють на відповідність даним мережі, позабалансового обліку (показникам змін до розпису державного бюджету за територією, розпису державного бюджету за територією (з урахуванням внесених змін), розподілам показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду (з урахуванням внесених змін), залишкам невикористаних асигнувань), правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу).
У разі невідповідності реєстри, подані в паперовому вигляді, повертаються відповідному розпоряднику бюджетних коштів на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи. Показники зазначених документів обліковуються в Головному управлінні Казначейства (управлінні (відділенні) Казначейства) на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах, поданих у паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".
20. Органи Казначейства отримують від розпорядників бюджетних коштів на паперових та електронних носіях довідки про зміни до кошторису, плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), плану використання бюджетних коштів та помісячного плану використання бюджетних коштів. Органи Казначейства звіряють дані, що наведені в довідках, з показниками розпису та обліковують їх на рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. На оригіналі довідки ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Довідка, взята на облік органом Казначейства, є невід'ємною частиною кошторису, плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), плану використання бюджетних коштів та помісячного плану використання бюджетних коштів.
Органи Казначейства одночасно з довідкою про зміни до кошторису, плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), плану використання бюджетних коштів та помісячного плану використання бюджетних коштів за потреби отримують від розпорядників бюджетних коштів в установленому порядку інформацію щодо коригування обсягів взятих бюджетних зобов'язань.
У разі внесення змін до спеціального фонду кошторису разом з довідкою про зміни до кошторису до органів Казначейства подається зведення показників спеціального фонду кошторису із зазначенням суми змін.
У разі зменшення або збільшення загальної суми планів використання бюджетних коштів органи Казначейства отримують від одержувачів бюджетних коштів інформацію щодо внесення змін до обсягу зареєстрованих бюджетних зобов'язань в установленому порядку.
V. Організація роботи органів Казначейства щодо обліку та консолідації інформації за бюджетними зобов'язаннями
21. Органи Казначейства здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань відповідно до вимог законодавства.
22. Органи Казначейства на підставі даних обліку узагальнюють інформацію щодо бюджетних зобов'язань, які підлягають оплаті, і подають її Казначейству України для надання відповідної інформації головним розпорядникам та Мінфіну України з метою прийняття ними управлінських рішень.
23. Казначейство України при виконанні державного бюджету згідно з законодавством обліковує боргові зобов'язання держави та перед державою на відповідних балансових рахунках.
VI. Організація роботи органів Казначейства з проведення операцій щодо відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету
24. Казначейство України складає пропозиції щодо відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету та для надання кредитів із загального фонду державного бюджету (далі - Пропозиції) для здійснення відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету за видатками, не віднесеними до захищених видатків, та надання кредитів у встановленому порядку.
Пропозиції складаються в розрізі головних розпорядників з урахуванням ресурсної забезпеченості загального фонду державного бюджету, тобто очікуваних надходжень до бюджету та обсягів відкритих невикористаних асигнувань, а також наявних та прогнозних залишків коштів єдиного казначейського рахунка.
Казначейство України обліковує Пропозиції у розрізі головних розпорядників на рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку в автоматизованому режимі.
При внесенні змін до Пропозицій Казначейство України складає довідку за формою Пропозицій та проводить облік цих змін на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.
Казначейство України здійснює відкриття асигнувань за захищеними видатками на підставі помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету) в перший робочий день місяця.
25. На підставі затверджених Пропозицій Казначейство України готує в автоматизованому режимі розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального фонду державного бюджету (додаток 1) у розрізі головних розпорядників, яке підписується керівником відповідного структурного підрозділу Казначейства України та затверджується заступником Голови Казначейства України.
Розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального фонду державного бюджету за захищеними видатками готується в автоматизованому режимі на підставі помісячного розпису в перший робочий день місяця.
Якщо при відкритті асигнувань у примітці визначений конкретний напрям їх використання, Казначейство України обліковує відкриті асигнування за напрямами їх використання з метою контролю за виконанням розподілів відкритих асигнувань головних розпорядників.
26. На підставі розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального фонду суми відкритих асигнувань зараховуються на рахунки, передбачені для обліку відкритих асигнувань головним розпорядникам.
Зведена виписка з рахунків відкритих асигнувань за узагальненими показниками загального фонду Державного бюджету України (з обов'язковим урахуванням примітки щодо напряму використання відкритих асигнувань) друкується Казначейством України у двох примірниках, один з яких залишається в Казначействі України, другий надається головному розпоряднику (крім Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій) наступного робочого дня після зарахування асигнувань.
Казначейство України отримує від головних розпорядників розподіли відкритих асигнувань за кодами програмної, економічної класифікацій видатків бюджету, класифікації кредитування бюджету та за територіями у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.
Отримані розподіли перевіряються в автоматизованому режимі щодо відповідності вказаних у них сум залишкам на відповідних рахунках, передбачених для обліку відкритих асигнувань, наданій мережі, відповідності напряму цільового спрямування відкритих асигнувань, розподілу показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань.
У разі невідповідності цим даним розподіл, поданий в паперовому вигляді, повертається головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою разом з протоколом розбіжностей за підписом виконавця, який перевіряв розподіл. Розподіли, в яких не виявлено помилок та відхилень, реєструються у журналі реєстрації розподілу відкритих асигнувань в автоматизованому режимі (додаток 2). На розподілах, поданих в паперовому вигляді, ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Дані розподілів відображаються на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.
27. Зміни до сум відкритих асигнувань вносяться на підставі довідки про зміни пропозицій або довідки про зміни до помісячного розпису асигнувань (у частині захищених видатків). У такому разі готується нове розпорядження на збільшення або зменшення відкритих асигнувань головному розпоряднику.
За умови прийняття головним розпорядником рішення про перерозподіл раніше відкритих (невикористаних) асигнувань або у разі помилково здійснених операцій Казначейство України отримує від головного розпорядника лист з обґрунтуванням необхідності здійснення перерозподілу відкритих асигнувань та коригувальний розподіл на паперових та електронних носіях, у якому зазначаються реквізити підвідомчих установ та суми, на які проводиться коригування.
Казначейство України після отримання від головного розпорядника коригувального розподілу відкритих асигнувань в автоматизованому режимі на підставі даних позабалансового обліку перевіряє наявність на рахунках розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), стосовно якого прийняте рішення про зменшення відкритих асигнувань, залишків невикористаних відкритих асигнувань та відсутність зареєстрованих бюджетних фінансових зобов'язань. На підставі коригувального розподілу головного розпорядника Казначейство України в автоматизованому режимі блокує здійснення операцій з відкритими асигнуваннями по розпоряднику бюджетних коштів (одержувачу бюджетних коштів), стосовно якого прийняте рішення про зменшення відкритих асигнувань, на зазначену суму до моменту відображення в обліку операцій з коригування або відновлення операцій з відкритими асигнуваннями.
У разі відсутності на рахунках розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), стосовно якого прийняте рішення про зменшення відкритих асигнувань, залишків невикористаних відкритих асигнувань, необхідних для проведення коригування відповідно до листа та коригувального розподілу головного розпорядника, або наявності в обліку зареєстрованих бюджетних фінансових зобов'язань Казначейство України направляє головному розпоряднику лист з обґрунтуванням причин повернення коригувального розподілу без виконання та відновлює операції з відкритими асигнуваннями.
Для коригування відкритих асигнувань, за якими проведені касові видатки, та залишків невикористаних відкритих асигнувань у разі внесення змін до мережі та/або розпису державного бюджету при реорганізації (злитті, приєднанні, поділі, перетворенні, виділенні) розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) (крім зміни найменування установи без зміни коду за ЄДРПОУ та зміни коду органу Казначейства у зв'язку з переходом на обслуговування до іншого органу Казначейства) Казначейство України отримує від головного розпорядника окремі коригувальні розподіли відкритих асигнувань. Після отримання від головного розпорядника коригувального розподілу Казначейство України направляє запити до Головних управлінь Казначейства щодо суми відображених в бухгалтерському обліку касових видатків та залишків невикористаних відкритих асигнувань, які підлягають перерозподілу, у розрізі розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів), кодів програмної, економічної класифікацій видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету, а також наявності відкритих рахунків та затверджених кошторисів і планів асигнувань (планів використання бюджетних коштів) відповідної установи після реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділення). У разі реорганізації розпорядника бюджетних коштів з власною мережею та/або його підвідомчих установ додатково здійснюється запит щодо наявності реєстрів змін розподілів показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань та коригувальних розподілів відкритих асигнувань відповідного розпорядника, а також наявності відкритих рахунків та затверджених кошторисів і планів асигнувань (планів використання бюджетних коштів) підвідомчих установ після реорганізації. Орган Казначейства, який отримав запит, направляє зазначену інформацію Казначейству України і не здійснює операцій з відкритими асигнуваннями до моменту відображення операцій з коригування або листа Казначейства України щодо відновлення операцій з відкритими асигнуваннями.
На підставі листа головного розпорядника, даних позабалансового обліку та інформації, отриманої від органів Казначейства, Казначейство України приймає рішення щодо можливості коригування суми відкритих асигнувань і, за умови прийняття позитивного рішення, відображає в обліку коригувальні розподіли відкритих асигнувань з приміткою "коригування відкритих асигнувань" або "коригування відкритих асигнувань, за якими проведені касові видатки". Примітка "коригування відкритих асигнувань" застосовується у випадках коригування обсягів відкритих асигнувань, за якими ще не проведені касові видатки. Примітка "коригування відкритих асигнувань, за якими проведені касові видатки" застосовується у випадках необхідності коригування відкритих асигнувань і проведених касових видатків.
Виконання коригувальних розподілів відкритих асигнувань здійснюється одним операційним днем.
У разі зміни найменування установи без зміни коду за ЄДРПОУ та зміни місця обслуговування у зв'язку з переходом на обслуговування до іншого органу Казначейства перенесення в обліку показників відкритих з початку року асигнувань відповідного розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) здійснюється на підставі реєстру змін до мережі, наданого головним розпорядником.
28. Органи Казначейства надають розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів виписку з рахунка за результатами попереднього операційного дня.
Інші дії з розподілу відкритих асигнувань проводяться відповідно до вимог, зазначених у абзацах третьому-п’ятому пункту 26 та пункті 27 (крім абзацу першого).

................
Перейти до повного тексту