1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ
Н А К А З
07.09.2010 N 98
Про проведення Конкурсу впроваджених енергоефективних проектів та технологій серед підприємств, установ, організацій "ТОП-100. Енергоефективність"
З метою популяризації питань енергоефективності, стимулювання впровадження енергоефективних технологій та проектів, збільшення частки використання відновлюваних джерел енергії та на виконання Указу Президента України від 28 липня 2008 року N 679/2008 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 травня 2008 року "Про стан реалізації державної політики щодо забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів", а також на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2009 р. N 1425-р, "Про затвердження плану заходів, спрямованих на формування в суспільстві свідомого ставлення до необхідності підвищення енергоефективності, на 2010 - 2011 роки"
НАКАЗУЮ:
1. Організувати та провести у період з 10 вересня по 10 грудня 2010 року Конкурс впроваджених енергоефективних проектів та технологій серед підприємств, установ, організацій "ТОП-100. Енергоефективність" (далі - Конкурс).
Відповідальні: заступник Голови (М.Курінько)
2. Розповсюдити інформацію щодо проведення конкурсу серед установ, організацій та підприємств, з якими співпрацюють структурні підрозділи. Забезпечити залучення потенційних номінантів за напрямами.
Відповідальні: заступник Голови НАЕР (М.Курінько), Начальник ДІзЕ (С.Ушенко), ДП "Південне - альтернативні джерела" (В.Діденко)
Термін: до 30.09.2010
3. Затвердити:
- положення про проведення Конкурсу (Додаток N 1);
- реєстраційну форму та анкету учасника Конкурсу (Додаток N 2);
- склад Конкурсної комісії з метою визначення переможців Конкурсу (Додаток N 3);
- проект запрошення для участі у Конкурсі (Додаток N 4).
4. Забезпечити організаційний супровід Конкурсу.
Відповідальні: ДП "Південне - альтернативні джерела" (В.Діденко)
Термін: до 10.12.2010
5. Організувати презентацію Конкурсу (проектів та інформаційних сюжетів) в рамках Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та альтернативної енергетики (у форматі відкритої виставкової площадки).
Відповідальні: ДП "Південне - альтернативні джерела" (В.Діденко)
Термін: 09.11.2010 - 12.11.2010
6. Наказ від 28.05.2010 N 57 "Про проведення Всеукраїнського конкурсу "ТОП-100. Енергоефективність" визнати таким, що втратив чинність.
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова М.Пашкевич
Додаток N 1
до наказу НАЕР
07.09.2010 N 98
ПОЛОЖЕННЯ
про Конкурс впроваджених енергоефективних проектів та технологій серед підприємств, установ, організацій "ТОП-100. ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ"
Підвищення рівня енергоефективності в усіх галузях економіки визначено Урядом України як пріоритетний напрям державної політики. Головним завданням у цьому напрямку є зменшення споживання енергетичних ресурсів та збільшення частки відновлюваних джерел енергії в паливно-енергетичному балансі країни шляхом проведення комплексу заходів.
З метою виконання цього завдання та на виконання пункту 6 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2009 р. N 1425-р "Про затвердження плану заходів, спрямованих на формування в суспільстві свідомого ставлення до необхідності підвищення енергоефективності, на 2010 - 2011 роки" Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (далі - НАЕР) проводить Конкурс впроваджених енергоефективних проектів та технологій серед підприємств, установ, організацій "ТОП-100. ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ".
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Мета і завдання конкурсу:
- популяризація енергоефективності та відновлюваної енергетики, формування нового менталітету українських громадян щодо енергоспоживання;
- підвищення ефективності використання енергоресурсів як промисловими й комунальними підприємствами, так і в сфері побутового споживання;
- впровадження сучасних енергозберігаючих технологій у процеси виробництва, транспортування та споживання енергоресурсів;
- збільшення частки альтернативних джерел енергії в паливно-енергетичному балансі;
- стимулювання виробництва й впровадження вітчизняного енергоефективного обладнання;
- стимулювання залучення інвестицій в енергоефективні технології;
- обмін досвідом у сфері енергоефективності;
- широке висвітлення в ЗМІ теми енергоефективності.
2. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ
2.1. Учасниками конкурсу можуть бути підприємства галузей промисловості, транспорту, зв'язку, будівництва, сільського господарства, торгівлі, бюджетні організації, наукові установи і навчальні заклади, засоби масової інформації.
2.2. Категорії учасників конкурсу:
- підприємства гірничо-металургійного комплексу;
- підприємства галузі машинобудування;
- підприємства хімічної й нафтохімічної промисловості;
- підприємства легкої промисловості;
- підприємства лісової й деревообробної промисловості;
- інші промислові підприємства;
- підприємства в галузі сільського господарства;
- підприємства в сфері будівництва;
- підприємства торгівлі й сфери послуг;
- підприємства бюджетної сфери;
- підприємства житлово-комунальної сфери;
- засоби масової інформації.
3. ФУНКЦІЇ КОМІСІЇ КОНКУРСУ
3.1. Склад Комісії конкурсу формується на основі пропозицій зацікавлених міністерств та відомств (згідно з п. 6 розпорядження КМУ від 25 листопада 2009 р. N 1425-р) та затверджується наказом Голови НАЕР.
3.2. При розгляді конкурсних матеріалів і підготовці рішень Комісія конкурсу залучає до своєї роботи представників органів місцевого самоврядування, наукової та ділової еліти, засобів масової інформації, громадських організацій, міжнародних експертів.
3.3. До обов'язків Комісії належать:
- організація проведення конкурсу;
- залучення спонсорів для додаткового фінансування конкурсу;
- визначення форм заохочення переможців і лауреатів конкурсу;
- визначення переможців у кожній номінації;
- контроль за проведенням та підведення підсумків Конкурсу, розробка рекомендацій щодо його вдосконалення.
3.4. По кожній із номінацій Конкурсу Комісія затверджує відповідальних осіб, до обов'язків яких входить керівництво експертними комісіями, створеними для підготовки висновків за наданими Учасниками Конкурсу матеріалами, а також організація перевірок матеріалів.
4. ОСНОВНІ ТЕМИ КОНКУРСУ ЗА НОМІНАЦІЯМИ
4.1. Краще впровадження енергоефективних технологій.
4.2. Кращий проект у сфері альтернативної енергетики.
4.3. Краще висвітлення теми енергоефективності в ЗМІ: публікація, сюжет.
5. ПЕРЕЛІК І СПОСІБ ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ НА КОНКУРС
5.1. Для участі у Конкурсі подається заявка та анкета. Анкета складається з двох блоків - загального і спеціального, який залежить від номінації.
5.2. Загальний блок:
Повна назва підприємства
Форма власності
Галузь
Вищестояща організація (якщо є)
Юридична адреса
Фактична адреса
Телефон
Факс
E-mail
Веб-сайт
Керівник
Основні види діяльності:
Рік заснування
Кількість працюючих
П.І.Б. і контактний телефон відповідального за конкурс
5.3. На номінацію "Найкраще впровадження енергоефективних технологій" подаються наступні відомості: назва енергоефективної технології та коротка характеристика, де і коли була впроваджена, який технічний та економічний ефект отримано від впровадження.
5.4. На номінацію "Найкращий впроваджений проект в сфері відновлюваної енергетики" подаються наступні відомості: назва проекту та коротка характеристика, де і коли був впроваджений, який економічний ефект отримано від впровадження.
5.5. На номінацію "Найкраще висвітлення теми енергоефективності в ЗМІ" подаються наступні відомості: перелік публікацій (програм), автор(-и), дата виходу, копія матеріалу (приймаються матеріали тільки за поточний рік).
6. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ КОНКУРСУ
6.1. Матеріали для участі у Конкурсі приймаються в період з 1 травня до 1 жовтня поточного року в друкованому вигляді за адресою: 01601, м. Київ, провулок Музейний, 12, НАЕР (з поміткою "на Конкурс") та в електронному вигляді на e-mail: pressanaer@ukr.net.
6.2. Комісія оцінює діяльність учасників конкурсу за наступними напрямками:
- ефективне використання енергетичних ресурсів;
- впровадження енергозберігаючої техніки й устаткування;
- використання альтернативних джерел енергії;
- використання вторинних енергоресурсів;
- пропаганда енергоефективності;
- стимулювання в сфері енергоефективності;
- краще раціоналізаторське рішення.
6.3. Для оцінки результатів діяльності в сфері енергоефективності, учасники повинні надати інформацію щодо енергетичного паспорту підприємства та діючої програми з енергоефективності.
Додатково оцінюються:
- проведення обов'язкового енергетичного обстеження;
- наявність комплексного підходу щодо раціонального використання енергоресурсів і впровадження енергозберігаючих технологій;
- наявність структурного підрозділу (відповідальної особи), в компетенції якого знаходяться питання енергоефективності;
- заохочення працівників, які беруть активну участь в популяризації політики енергоефективності;
- використання наочної агітації й впровадження системи контролю з ефективного використання енергетичних ресурсів.

................
Перейти до повного тексту