1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 97 від 18.06.99
м. Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центрвиборчкому N 36 від 10.01.2002 )
Про Порядок обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму, та звітності з цих питань виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму і про форми фінансового звіту
Відповідно до статей 11, 12, частин другої і третьої статті 16 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Центральна виборча комісія
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму, та звітності з цих питань виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму.
2. Встановити форми фінансового звіту виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму про надходження і витрату коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів, всеукраїнського референдуму.
Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 18 червня 1999 року N 97
Порядок обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму, та звітності з цих питань виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено на реалізацію вимог статті 16 Закону України "Про Центральну виборчу комісію". Він встановлює положення щодо обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку та проведення виборів, всеукраїнського референдуму, а також щодо складання і подання виборчими комісіями, комісіями з всеукраїнського референдуму - юридичними особами (далі - комісії) фінансових звітів про надходження та витрату цих коштів органам Державного казначейства України і Центральній виборчій комісії.
2. Видатки, пов'язані з підготовкою та проведенням виборів, всеукраїнського референдуму, фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України і розподіляються між комісіями згідно з середніми нормами витрат, затвердженими Центральною виборчою комісією.
3. Розпорядниками коштів Державного бюджету України, що розподіляються Центральною виборчою комісією для фінансування витрат комісій, є голова комісії (за його відсутності - заступник голови) та бухгалтер. Картки із зразками їх підписів та відбитком печатки для здійснення банківських операцій засвідчує нотаріальна контора за місцезнаходженням комісії.
4. Комісії використовують кошти Державного бюджету України лише за цільовим призначенням - на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів, всеукраїнського референдуму у суворій відповідності з кошторисами витрат, що затверджуються Центральною виборчою комісією.
II. Облік надходження та витрат бюджетних коштів комісіями
5. Облік надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів та всеукраїнського референдуму, здійснюється комісіями відповідно до вимог чинного законодавства з питань бухгалтерського обліку в установах та організаціях, що перебувають на державному бюджеті, за формами меморіальних ордерів, встановлених цим пунктом Порядку, та іншими встановленими формами, а саме:
1) оформлення та облік касових операцій у комісіях здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення касових операцій, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 2 лютого 1995 року N 21 (зі змінами та доповненнями).
Аналітичний облік касових операцій ведеться в накопичувальній відомості за касовими операціями - меморіальному ордері N 1 за формою 1;
2) облік операцій, пов'язаних з рухом коштів на банківському рахунку комісії, ведеться в накопичувальній відомості - меморіальному ордері N 2 за формою 2.
Аналітичний облік фінансування, касових та фактичних витрат ведеться в книзі обліку коштів (асигнувань) та витрат за кодами економічної класифікації видатків за формою, встановленою чинним законодавством з питань бухгалтерського обліку в установах та організаціях, що перебувають на державному бюджеті;
3) нарахування заробітної плати членам окружних (територіальних) та дільничних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму, звільнених від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи, а також пенсіонерам та особам, які тимчасово не працюють, здійснюється відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Зведення розрахункових відомостей заробітної плати відображається у меморіальному ордері N 5 за формою 3.
Суми прибуткового податку з нарахованих доходів працівників окружних (територіальних) і дільничних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму обчислюються відповідно до положень декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 (зі змінами і доповненнями) "Про прибутковий податок з громадян".
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 19 декрету Кабінету Міністрів України, зазначеного в абзаці 3 цього підпункту, комісії подають органам державної податкової служби за місцем реєстрації комісій відомості про суми нарахованих доходів та утриманих податків з працівників окружних (територіальних) і дільничних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму за формою 8ДР, встановленою наказом Державної податкової адміністрації України від 30 грудня 1997 року N 473.
Кожному працівникові окружної (територіальної) і дільничної виборчої комісії, комісії з всеукраїнського референдуму, якому нараховувалися будь-які доходи, обов'язково видається довідка про суми нарахованих доходів та утриманих податків за формою N 3, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 25 грудня 1995 року N 97, для проведення перерахунків прибуткового податку з сукупного доходу за рік;

................
Перейти до повного тексту