- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 18 травня 2020 року № 88 |
Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців"
1. Затвердити Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (додаток 1).
3. Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2020 року.
4. Цю постанову надіслати обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома відповідних органів ведення Державного реєстру виборців, а також оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії |
О.ДІДЕНКО |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 18 травня 2020 року № 88
ПОРЯДОК
розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців"
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (далі - орган ведення Реєстру) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею
70 Конституції України (далі - виборець), щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті
8 Закону України
"Про Державний реєстр виборців" (далі - заява).
1.2. Заява може бути подана до органу ведення Реєстру в паперовій або електронній формі.
Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.
Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України
"Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет. Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.
У заяві вказується адреса житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.
( Абзац четвертий пункту 1.2 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії
№ 145 від 24.07.2020 )
II. Приймання заяви виборця органом ведення Реєстру
2.1. Заява подається виборцем за
формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 2 червня 2020 року № 96, до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої віднесено виборчу адресу, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця. Заява виборця, виборчу адресу якого не визначено відповідно до частини третьої статті
8 Закону України
"Про Державний реєстр виборців", подається не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу виборів або процесу референдуму, що проводяться на території, в межах якої виборець просить визначити його виборчу адресу. У разі якщо на відповідній території одночасно проводяться декілька виборів (референдум), така заява може бути подана не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу тих виборів (референдуму), голосування на яких проводиться раніше, ніж голосування на інших виборах, що відбуваються одночасно.
( Пункт 2.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 145 від 24.07.2020 )
2.2. Виборець, виборчу адресу якого визначено згідно з частиною третьою статті 8 Закону України
"Про Державний реєстр виборців", може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через один рік після дати внесення до Державного реєстру виборців (далі - Реєстр) останньої зміни виборчої адреси такого виборця.
( Пункт 2.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 145 від 24.07.2020 )
У разі якщо станом на день звернення до органу ведення Реєстру виборця з новою заявою розпочався виборчий процес з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів або процес всеукраїнського чи місцевого референдуму, виборча адреса такого виборця не може бути змінена до завершення відповідного виборчого процесу або процесу референдуму. У разі якщо строки виборчих процесів з відповідних виборів (референдуму) повністю або частково збігаються, виборча адреса такого виборця не може бути змінена до завершення виборчого процесу виборів або процесу референдуму, голосування на яких відбувається останнім.
2.3. Виборець, який подає до органу ведення Реєстру заяву в паперовій формі та хоче отримати повідомлення про результати її розгляду, створене в електронній формі, у заяві зазначає адресу електронної пошти, на яку надсилається таке повідомлення.
2.4. Під час подання заяви в паперовій формі до органу ведення Реєстру виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки чи тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).
Зразок заповненої форми заяви розміщується органом ведення Реєстру в приміщенні, в якому він розташований, у спеціально відведеному місці, вільно доступному для відвідувачів, з урахуванням необхідності забезпечення можливості ознайомлення з ним осіб з інвалідністю, осіб з тимчасовим порушенням здоров’я, громадян похилого віку (зокрема, враховується висота розміщення, освітлення, розмір шрифту).
Органи ведення Реєстру сприяють виборцям, які самостійно не можуть ознайомитись із цим зразком, у доступі до нього в максимально зручний для таких виборців спосіб.
Орган ведення Реєстру під час подання виборцем заяви надає йому консультативну допомогу.
У разі подання заяви виборця в паперовій формі уповноваженою особою нею пред’являється документ, що посвідчує особу, а також довіреність, видана виборцем і посвідчена в установленому законодавством порядку.
Указані в заяві відомості перевіряються органом ведення Реєстру стосовно їх повноти та відповідності даним пред’явленого документа.
2.5. Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
................Перейти до повного тексту