1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
П О С Т А Н О В А
06.07.2006 N 83
Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
( Постанова фактично втратила чинність у зв'язку з втратою чинності Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 38 від 19.09.2001, до якої вносились зміни )
Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Внести до Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19 вересня 2001 року N 38 (із змінами і доповненнями, внесеними постановами правління Фонду від 29 березня 2002 року N 4, від 18 квітня 2003 року N 18, від 4 березня 2004 року N 17, від 18 лютого 2005 року N 4 такі зміни:
1.1. У розділі 1 "Загальні положення":
1.1.1. Пункт 1.2 викласти у такій редакції:
"Ця Інструкція встановлює порядок проведення комплексних ревізій та тематичних ревізій (перевірок) діяльності виконавчих дирекцій відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд), в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду (далі - органи Фонду), а також проведення ревізій (перевірок) страхувальників та підприємств, установ, організацій (в т. ч. громадських об'єднань) щодо цільового використання коштів Фонду.
Ревізія - це метод документального контролю за фінансово-господарською діяльністю органу Фонду, страхувальника в частині нарахування та витрачання коштів Фонду, достовірністю обліку та звітності; спосіб документального установлення правомірності дотримання нормативних актів Фонду органами Фонду, страхувальниками та іншими отримувачами коштів Фонду. За наслідками ревізії складається акт ревізії.
Перевірка - це обстеження та вивчення окремих ділянок фінансово-господарської діяльності органів Фонду, страхувальників, інших отримувачів коштів Фонду. Результати перевірки оформляються довідкою або актом".
1.1.2. Пункт 1.4 викласти у такій редакції:
"Комплексні ревізії у відділеннях Фонду проводяться Виконавчою дирекцією Фонду, як правило один раз на три роки. Комплексні ревізії районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду здійснюються виконавчими дирекціями цих відділень Фонду один раз на два роки, крім Дніпропетровського та Донецького обласних відділень Фонду, виконавчими дирекціями яких комплексні ревізії районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду здійснюються один раз на три роки. Ревізії страхувальників з чисельністю працюючих 300 чоловік і більше проводяться, як правило, щорічно. У випадку відсутності порушень по коштах Фонду, що встановлено попередньою ревізією або якщо незначні порушення були виправлені в ході ревізії, наступна ревізія такого страхувальника проводиться через рік. Ревізії страхувальників з меншою чисельністю працівників проводяться не рідше одного разу на 3 роки".
1.1.3. Пункт 1.5 викласти у такій редакції:
"Тривалість проведення ревізії (перевірки) встановлюється з урахуванням обсягу робіт, які належить виконати під час її проведення. При цьому, термін проведення планової ревізії (перевірки) не повинен перевищувати 20 робочих днів, а страхувальників - суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів. Термін проведення позапланової ревізії (перевірки) не повинен перевищувати 10 робочих днів, а суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів. У разі виявлення значних порушень строки проведення ревізії можуть бути продовжені органом, який проводить ревізію.
Подовження термінів проведення планової ревізії (перевірки) можливе на термін не більше 10 робочих днів, а суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів.
Подовження термінів проведення позапланової ревізії (перевірки) можливе на термін не більш як 5 робочих днів, а стосовно суб'єктів малого підприємництва - 2 робочих днів".
1.2 У розділі 2 "Проведення ревізій":
1.2.1. Назву розділу викласти у такій редакції:
"Планування, організація і проведення ревізій та перевірок".
1.2.2. Трьохзначні номери пунктів розділу 2 замінити на двозначні шляхом вилучення у кожному з них цифри 1.
1.2.3. Пункт 2.1 викласти у такій редакції:
"Ревізії та перевірки відділень Фонду проводяться згідно з річним планом, який затверджується директором Виконавчої дирекції Фонду і доводиться до відділень Фонду. План ревізій та перевірок районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду затверджується директорами виконавчих дирекцій відділень Фонду. Плани ревізій та перевірок доводяться до органів Фонду не пізніше ніж через 10 днів після затвердження.
Об'єкти для ревізій включаються в плани контрольно-ревізійної роботи органів Фонду з урахуванням періодичності ревізій підприємств, установ, організацій, встановленої п. 1.4. цієї Інструкції.
Якщо проведення планових ревізій (перевірок) органів Фонду співпадає з проведенням, відповідно до законодавства, ревізій (перевірок) цих же органів Фонду органами державної контрольно-ревізійної служби, то проведення комплексних ревізій таких органів Фонду переноситься на слідуючий рік після року проведення ревізій (перевірок) органами державної контрольно-ревізійної служби.
В році проведення ревізій (перевірок) Фонду та/або його відділень органами державної контрольно-ревізійної служби, органами Фонду проводяться ревізії цільового використання коштів, тематичні ревізії (перевірки) та ревізії страхувальників".
1.3. У розділі 4 "Обов'язки, права та відповідальність перевіряючих і посадових осіб":
1.3.1. У першому абзаці пункту 4.1 після слова "наказами" слова "його виконавчої дирекції, відділень та робочих органів Фонду" замінити словами "директора Виконавчої дирекції Фонду, постановами правлінь відділень Фонду та наказами директорів органів Фонду;"
1.3.2. Другий абзац пункту 4.1 викласти у такій редакції:
"- об'єктивно і чітко у своїх висновках відображати діяльність органів Фонду, страхувальників та одержувачів коштів Фонду в частині дотримання ними чинного законодавства з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;"
1.4. У розділі 14 "Реалізація матеріалів ревізії" пункт 14.1 викласти у такій редакції:
"Начальники управлінь, начальники (завідувачі) відділів, працівники яких брали участь у комплексній ревізії, протягом 3 робочих днів від дня прибуття цих працівників з відрядження розглядають матеріали ревізій (перевірок) і в письмовій формі подають контрольно-ревізійному управлінню (контрольно-ревізійному відділу) конкретні пропозиції для включення їх до проекту наказу (листа), що готується за результатами ревізії".
1.5. У розділі 15 "Перевірка страхувальників":
1.5.1. Пункт 15.1 викласти у такій редакції:
"Ревізія (перевірка) страхувальників повинна сприяти забезпеченню виконання ними норм чинного законодавства з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, щодо надходження коштів до бюджету Фонду, ефективного та цільового їх використання".
1.5.2. Пункт 15.2 викласти у такій редакції:
"Ревізія (перевірка) проводиться згідно з планом - графіком роботи органу Фонду. Перевірці підлягають документи за поточний та попередній роки, а у разі виявлення порушень або зловживань - за більш ранні періоди, незалежно від того чи був цей період раніше обревізований.
Органи Фонду мають право здійснювати камеральні перевірки, за результатами яких може складатися довідка. В довідці, що підписується працівником органу Фонду, якій здійснив камеральну перевірку, фіксуються виявлені недоліки та порушення.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться органом Фонду на підставі даних, зазначених у звітах про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
15.2.1. Формування планів-графіків проведення планових перевірок страхувальників органом Фонду здійснюється щоквартально.
До 20 числа останнього місяця поточного кварталу план-графік перевірок на наступний квартал погоджується органом Фонду з відповідним органом державної податкової служби міського, районного або обласного рівня в частині проведення одночасної перевірки.
15.2.2. Взаємодія органів Фонду з органом державної податкової служби організовується відповідно до Порядку координації планових виїзних перевірок органами виконавчої влади уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 р. N 619".
1.5.3. Пункт 15.3 викласти у такій редакції:
"Позаплановою ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу Фонду і проводиться за наявності однієї або декількох з наступних обставин:
а) за наслідками зустрічних перевірок виявлено факти, які свідчать про порушення страхувальником норм законодавства;
б) страхувальником не подано в установлений строк документи обов'язкової звітності;
в) внаслідок камеральної перевірки виявлено недостовірність даних у заявлених документах обов'язкової звітності;
г) страхувальник подав листа з проханням провести ревізію. Також ревізія може проводитись, якщо страхувальник звернувся по довідку щодо відсутності у нього заборгованості по коштах Фонду, а керівником органу Фонду приймається рішення про недостатність для видачі довідки камеральної перевірки;
д) отримано заяву від страхувальника на отримання коштів для відшкодування витрат з бюджету Фонду, а камеральною перевіркою виявлені факти, що можуть свідчить про порушення цим страхувальником порядку витрачання коштів Фонду (середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності або вагітності та пологах перевищує середньоденну заробітну плату застрахованих осіб; загальна сума витрат, що здійснюється за рахунок коштів Фонду значно перевищує суму нарахованих страхових внесків тощо);
е) страхувальник подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу Фонду під час проведення планової чи позапланової ревізії;
є) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини із страхувальником, і якщо страхувальник не дає пояснення та документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу Фонду протягом трьох робочих днів від дня отримання запиту;

................
Перейти до повного тексту