1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 25 лютого 2021 року № 76
Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Нечепорука Т.І., висунутого в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року
До Центральної виборчої комісії 22 лютого 2021 року надійшли документи щодо реєстрації кандидата в народні депутати України Нечепорука Тараса Івановича в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року.
В указаних документах зазначено, що Нечепорука Т.І. висунуто кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року на позачерговому з’їзді політичної партії "Олімп" 20 лютого 2021 року.
Розглянувши вказані документи та наявну в Центральній виборчій комісії інформацію, Комісія встановила.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу XXXXII "Прикінцеві та перехідні положення" Виборчого кодексу України положення Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) щодо організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України є чинними до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.
За змістом частини першої статті 59 Закону та пункту 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 3 (далі - Роз’яснення), Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, за умови отримання нею документів, передбачених частиною першою статті 55 Закону, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені в указаній нормі Закону.
Пунктом 1 частини першої статті 55 Закону передбачено подання до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, заяви про реєстрацію такого кандидата в народні депутати України, підписаної керівником політичної партії та скріпленої печаткою цієї партії.
Натомість на порушення вказаних вимог Закону подана до Комісії заява про реєстрацію кандидата в народні депутати України Нечепорука Т.І. не містить підпису керівника політичної партії, а тому такий документ не можна вважати заявою про реєстрацію кандидата в народні депутати України в розумінні пункту 1 частини першої статті 55 Закону.
За таких обставин документа, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 55 Закону, а саме заяви про реєстрацію кандидата в народні депутати України, до Комісії не подано.
Крім того, пунктом 6 частини першої статті 55 Закону передбачено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, необхідно подати до Центральної виборчої комісії документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.
Так, згідно з частиною другою статті 56 Закону політична партія, яка висунула кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати. При цьому Центральна виборча комісія зауважує, що на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року розмір грошової застави кандидата в народні депутати України становить 60000 (шістдесят тисяч) гривень.
За змістом пункту 6 Роз’яснення документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону, який подається до Комісії разом з іншими документами для реєстрації кандидата в народні депутати України, повинен підтверджувати здійснення банківської операції та відображати, зокрема:
внесення грошової застави саме політичною партією, яка висунула кандидата в народні депутати України;
внесення грошової застави в розмірі, встановленому частиною другою статті 56 Закону.
У документі про внесення грошової застави платником повинно бути зазначено політичну партію - в разі внесення нею грошової застави для реєстрації висунутих нею кандидатів у народні депутати України.
Внесення грошової застави політичною партією здійснюється шляхом перерахування коштів з банківського рахунку політичної партії на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії.

................
Перейти до повного тексту