- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики
N 126 від 15.03.2006 )
Про затвердження Порядку організації органами Державної служби з карантину рослин України робіт із забезпечення суб'єктами господарювання знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які перемішуються через державний кордон України та карантинні зони
На виконання Закону України
"Про карантин рослин", з метою забезпечення організації органами Державної служби з карантину рослин України робіт із забезпечення суб'єктами господарювання знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації органами Державної служби з карантину рослин України робіт із забезпечення суб'єктами господарювання знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони, що додається.
2. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Добрянський Я.В.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
20.02.2006 N 74
ПОРЯДОК
організації органами Державної служби з карантину рослин України робіт із забезпечення проведення суб'єктами господарювання знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок встановлює єдині підходи щодо організації Державними інспекціями з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - органи Державної служби з карантину рослин України) робіт із забезпечення знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони.
1.2. Знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів проводиться у випадках, передбачених Законом України
"Про карантин рослин", постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004
N 672 "Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів".
1.4. Знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, як переміщуються через державний кордон України та карантинні зони проводиться з дотриманням вимог нормативно-правових актів України.
1.5. Організаційні, кваліфікаційні, технологічні та інші вимоги обов'язкові для виконання при провадженні господарської діяльності знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони, визначені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики і Міністерства аграрної політики України від 04.11.2004
N 129/402 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з проведення знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.12.2004 за N 1597/10196).
2. Порядок організації робіт із забезпечення знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони
2.1. Знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони, проводиться у разі:
виявлення під час проведення фітосанітарного контролю зараження їх шкідливими організмами, що підтверджується висновком фітосанітарної експертизи;
окремих вимог країни імпортера або власника вантажу.
2.2. При ввезенні на територію України у випадках, зазначених у частині першій пункту 2.1 цього Порядку, знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів проводиться в прикордонному пункті ввезення. У разі відсутності можливості проведення знезараження в прикордонному пункті ввезення, знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів може проводитись за місцем призначення вантажу.
2.3. При вивезенні на експорт та при вивезенні з карантинних зон у випадках, зазначених в пункті 2.1 цього Порядку, знезараження під карантинних матеріалів та об'єктів проводиться у місцях відвантаження або транспортних засобах.
У разі відправлення партії вантажу на експорт, яка формується з декількох партій підкарантинних матеріалів, знезараження проводиться у місці концентрації партії вантажу, що відправляється на експорт.
2.4. Для знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів використовуються вакуумні і безвакуумні камери стаціонарного та пересувного типу, обладнані приміщення, трюми суден і барж, залізничні вагони, автомашини, контейнери, палатки з газонепроникаючих матеріалів, що мають достатню герметичність і забезпечують необхідні умови техніки безпеки.
2.5. Визначений власником вантажу суб'єкт господарювання, який буде проводити знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів подає заявку у Державну інспекцію з карантину рослин АР Крим, області, міст Києва та Севастополя на проведення організації знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів (додаток 1).
2.6. На підставі поданої заявки, виду підкарантинних матеріалів, температури вантажу та повітря у місці проведення знезараження, країни походження чи призначення вантажу, заключення державних інспекторів з карантину рослин та висновків фітосанітарної експертизи щодо виявлених шкідливих організмів за підсумками проведення фітосанітарного контролю, місця проведення знезараження, зазначеного в пункті 2.4 цього Порядку, Головний державний інспектор з карантину рослин АР Крим, області, міст Києва та Севастополя у письмовому вигляді надає в термін, що не перевищує однієї доби, погодження (відмову) на проведення знезараження згідно з поданою заявкою.
2.7. Рішення Головного державного інспектора з карантину рослин Державної служби з карантину рослин України АР Крим, області, міст Києва та Севастополя може бути оскаржено до Головної державної інспекції з карантину рослин України або до суду.
2.8. Причиною відмови на проведення знезараження можуть бути:
відсутність ліцензії (копії ліцензії, виданої в установленому порядку, для відокремленого підрозділу) у суб'єкта господарювання, який буде здійснювати знезараження на провадження господарської діяльності з знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони, виданої Міністерством аграрної політики України, чи анулювання (призупинення дії) відповідної ліцензії в установленому органом ліцензування порядку;
використання пестицидів і агрохімікатів, які не зареєстровані в Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.1996
N 295 "Про затвердження Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і визначені в офіційному виданні
"Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" та щорічному доповненні до нього, не мають сертифіката якості, виданого виробником, з простроченим терміном дії, а також пестицидів і агрохімікатів, які відповідно до рекомендацій, наданих їх виробником, не призначені для знищення виявлених шкідливих організмів або не можуть використовуватись при знезараженні зазначених підкарантинних матеріалів;
2.9. Знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів проводиться суб'єктом господарювання під наглядом державного інспектора з карантину рослин.
Після проведення знезараження складається акт про проведення знезараження встановленої форми (додаток 2).
2.10. Органи державної служби з карантину рослин не несуть відповідальності за якість проведення знезараження суб'єктом господарювання.
3. Контроль ефективності проведення знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони
3.1. Контроль за ефективністю проведення знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони, здійснюється державними інспекторами з карантину рослин відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2004
N 672 "Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів та їх переліку" після знезараження підкарантинних матеріалів та об'єктів на підставі результатів повторного огляду та фітосанітарної експертизи.
3.2. У разі, якщо знезараження партій підкарантинних матеріалів на експорт проводиться на шляху прямування, контроль за ефективністю проведення знезараження підкарантинних матеріалів здійснюється державними інспекторами з карантину рослин на підставі карантинного огляду транспортного засобу та партії підкарантинних матеріалів перед проведенням знезараження та акта про проведення знезараження, складеного відповідно до пункту 2.11 цього Порядку.
................Перейти до повного тексту