- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Фонду соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних захворювань
№ 41 від 03.11.2011 )
Про затвердження Положення про забезпечення необхідними видами догляду інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
1. Затвердити Положення про забезпечення необхідними видами догляду інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 27.03.2003 року
N 27 "Про затвердження Положення про порядок фінансування витрат на необхідний догляд за потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання".
3. Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) довести зазначене Положення до робочих органів виконавчої дирекції Фонду.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчу дирекцію Фонду.
Голова правління | Т.Степанкова |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків
на виробництві
та професійних захворювань
України
25.10.2005 N 66
ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення необхідними видами догляду інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
1. Загальні положення
1.2. Це положення визначає порядок забезпечення необхідними видами догляду інвалідів, якщо потребу в них встановлено медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК).
1.3. МСЕК встановлює потребу потерпілого у необхідних видах догляду:
1) спеціального медичного догляду потребують інваліди, яким необхідні життєво важливі щоденні багаторазові медичні маніпуляції (уколи, перев'язки, промивання порожнин тіла тощо);
2) постійного стороннього догляду потребують інваліди, які не можуть самостійно приймати їжу, забезпечувати туалет, потребують допомоги під час прогулянок тощо;
3) побутового обслуговування потребують інваліди, які за наслідками травм чи професійного захворювання нездатні себе обслуговувати, оскільки мешкають у приміщеннях з несприятливими соціально-побутовими умовами (відсутні централізоване водопостачання, опалення, каналізація, громадський транспорт тощо), а також у разі неможливості розміщення одиноких інвалідів у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, пансіонатах ветеранів війни та праці.
Якщо інвалід мешкає у будинку-інтернаті, то в разі необхідності МСЕК виносить висновок про потребу у побутовому обслуговуванні, витрати на яке компенсуються адміністрації будинку-інтернату робочими органами виконавчої дирекції Фонду на підставі укладеного договору.
2. Порядок забезпечення інвалідів необхідними видами догляду
2.1. Підставою для забезпечення інвалідів необхідними видами догляду є рішення МСЕК.
Робочі органи виконавчої дирекції Фонду фінансують витрати потерпілим на спеціальний медичний, постійний сторонній догляди, побутове обслуговування.
Фінансування витрат інвалідам на необхідні види догляду здійснюється безпосередньо за прямими наслідками травми або професійного захворювання.
2.2. Інваліди, яким за рішенням МСЕК встановлено потребу у необхідних видах догляду, звертаються до відділень виконавчої дирекції Фонду з відповідною заявою, яка реєструється в журналі, згідно з додатком.
2.3. На підставі рішення МСЕК за заявою інваліда відділення виконавчої дирекції Фонду приймають постанову про фінансування витрат на необхідні види догляду потерпілому.
2.4. Інваліди першої групи внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання подають висновок МСЕК тільки для встановлення спеціального медичного догляду. На постійний сторонній догляд і побутове обслуговування інвалідам першої групи висновок МСЕК не потрібний. Інваліди першої групи за сукупністю внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання і загального захворювання подають висновок МСЕК з визначенням видів догляду відповідно до кожної сукупної причини інвалідності окремо з урахуванням відсотків стійкої втрати працездатності.
2.5. Якщо за висновком МСЕК встановлено, що інвалід потребує кількох видів допомоги, фінансування витрат проводиться за кожним видом.
2.6. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду не проводять фінансування витрат:
................Перейти до повного тексту