1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
21.11.2008 N 65
Про Типову програму навчання членів виборчих комісій, комісій референдуму та осіб, які залучаються до роботи в комісіях
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 ) ( У назві та тексті Постанови слова "комісій з референдуму" замінено словами "комісій референдуму" згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 )
З метою забезпечення реалізації виборчих прав громадян України, права на участь у референдумі та сприяння підвищенню кваліфікації членів виборчих комісій, комісій референдуму та осіб, які залучаються до роботи в комісіях, відповідно до абзацу третього розділу V Концепції підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів в Україні, схваленої Указом Президента України від 8 грудня 2000 року N 1322/2000, та заходів щодо реалізації цієї Концепції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 року N 88, керуючись статтями 12, 13, пунктом 11 статті 17, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Схвалити Типову програму навчання членів виборчих комісій, комісій референдуму та осіб, які залучаються до роботи в комісіях (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 22 жовтня 2001 року N 39 "Про Типову програму навчання організаторів підготовки та проведення виборів і референдумів".
3. Цю постанову надіслати Кабінету Міністрів України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству закордонних справ України, Міністерству економіки України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству праці та соціальної політики України, Міністерству транспорту та зв'язку України, Міністерству фінансів України, Міністерству юстиції України, Головному контрольно-ревізійному управлінню України, Державному казначейству України, Державному комітету архівів України, Державному комітету телебачення і радіомовлення України, Державній податковій адміністрації України, Державному департаменту України з питань виконання покарань, Вищому адміністративному суду України, Академії педагогічних наук України, Академії правових наук України, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Національній академії державного управління при Президентові України, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям для подальшої передачі відповідним місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.
Заступник Голови Центральної виборчої комісії А.МАГЕРА
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 21 листопада 2008 року N 65
ТИПОВА ПРОГРАМА
навчання членів виборчих комісій, комісій референдуму та осіб, які залучаються до роботи в комісіях
( Назва Типової програми із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 ) ( У тексті: слова "комісія з референдуму" в усіх відмінках та числах замінено словами "комісія референдуму" у відповідних відмінках і числах; слова "комісія Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міські комісії з всеукраїнського референдуму" та "комісія з всеукраїнського референдуму" в усіх відмінках та числах замінено словами "окружна комісія з всеукраїнського референдуму" у відповідних відмінках і числах; слово "(територіальна)" у всіх відмінках та числах виключено згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 )
1. Загальні положення
1.1. Ця Типова програма навчання членів виборчих комісій, комісій референдуму та осіб, які залучаються до роботи в комісіях (далі - Типова програма), визначає обсяг основних знань законодавства України про вибори та референдуми, якими повинні володіти громадяни, що входять до складу виборчих комісій, комісій референдуму, та особи, які залучаються відповідними комісіями для забезпечення здійснення ними своєї діяльності.
1.2. Метою навчання членів виборчих комісій, комісій референдуму та осіб, які залучаються до роботи в комісіях, є набуття ними знань, необхідних для кваліфікованої організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського та місцевих референдумів.
1.3. Навчання проводиться під час підготовки проведення виборів або референдумів у формі лекцій, нарад-семінарів, практичних занять тощо та є обов'язковими.
1.4. Для голів, заступників голів, секретарів, бухгалтерів, адміністраторів програмно-технічних комплексів окружних виборчих комісій з підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, окружних комісій з всеукраїнського референдуму навчання організовується Центральною виборчою комісією.
Для членів дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з всеукраїнського референдуму, навчання організовується відповідно окружними виборчими комісіями, окружними комісіями з всеукраїнського референдуму.
( Абзац другий підпункту 1.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 )
1.5. Орієнтовна кількість навчальних годин:
- для голів, заступників голів, секретарів окружних виборчих комісій, окружних комісій з всеукраїнського референдуму - 12 годин;
- для бухгалтерів окружних виборчих комісій, окружних комісій з всеукраїнського референдуму - 12 годин;
- для адміністраторів програмно-технічних комплексів окружних виборчих комісій, окружних комісій з всеукраїнського референдуму - 30 годин.
1.6. До навчального процесу за згодою можуть залучатися представники органів виконавчої влади, наукових установ, навчальних закладів та інших установ, підприємств, організацій.
( Підпункт 1.6 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 )
1.7. Типова програма може використовуватися для навчання членів комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, комісій з місцевого референдуму, а також претендентів на включення до складу виборчих комісій та комісій референдуму.
( Підпункт 1.7 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 )
2. Теми навчання голів, заступників голів, секретарів окружних виборчих комісій
2.1. Принципи виборчого права України. Основні засади виборів в Україні. Виборчий процес. Суб'єкти виборчого процесу. Законодавство України про вибори.
2.2. Територіальна організація виборів. Виборчі округи. Виборчі дільниці.
2.3. Система виборчих комісій. Статус виборчих комісій. Порядок утворення виборчих комісій. Повноваження виборчих комісій. Організація роботи виборчих комісій. Статус члена виборчої комісії. Припинення повноважень виборчої комісії та члена виборчої комісії.
2.4. Державний реєстр виборців та його органи. Складання списків виборців, їх уточнення та передача виборчим комісіям.
2.5. Фінансування виборів. Оплата праці членів виборчих комісій та осіб, які залучаються до роботи в комісіях. Формування виборчого фонду та використання його коштів.
2.6. Матеріально-технічне забезпечення підготовки і проведення виборів.
2.7. Строки проведення, форми, засоби та обмеження щодо ведення передвиборної агітації.
2.8. Гарантії діяльності політичних партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів та офіційних спостерігачів.
( Підпункт 2.8 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії N 2007 від 27.12.2012 )

................
Перейти до повного тексту