- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про проведення Всеукраїнської естафети інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти
1. Провести з лютого по червень 2007 р. Всеукраїнську естафету інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти.
2. Графік і порядок проведення Всеукраїнської естафети інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти затвердити (додатки N 1, 2)
3. За підсумками Всеукраїнської естафети інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти в серпні 2007 р. провести Всеукраїнську виставку - ярмарок у м. Києві.
4. Директору департаменту економіки та фінансування Кулікову П.М. забезпечити фінансування проведення Всеукраїнської естафети інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти та Всеукраїнської виставки - ярмарку у м. Києві.
5. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити організацію проведення Всеукраїнської естафети інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти та участь делегацій згідно затвердженого графіку і порядку проведення.
6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на Першого заступника Міністра Жебровського Б.М.
Додаток N 1
ПОРЯДОК
проведення Всеукраїнської естафети інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти
I. Загальні положення
Мета та завдання.
Всеукраїнська естафета інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти (надалі Всеукраїнська естафета) проводиться згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України на 2007 рік, за результатами всеукраїнських нарад за галузевим спрямуванням з питань якісної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів.
Всеукраїнська естафета проводиться з метою виконання завдань:
- активізації впровадження інноваційних технологій навчання та виробництва у навчально - виробничий процес професійно-технічних навчальних закладів;
- популяризації робітничих професій, створення позитивного іміджу, запровадження новітніх форм та методик викладання сучасних технологічних досягнень, інноваційних систем навчання і виховання майбутніх фахівців; діяльності педагогів-новаторів та авторських шкіл; співпраці з соціальними партнерами та роботодавцями;
- залучення педагогічних працівників та обдарованої учнівської молоді до участі у дослідно-експериментальній роботі, технічній творчості, написанні підручників, посібників, методичних розробок, тощо.
Керівництво проведення Всеукраїнської естафети.
Загальне керівництво за організацією та проведенням Всеукраїнської естафети покладається на департамент професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.), Інститут інноваційних технологій і змісту освіти (Кудін А.В.).
Безпосереднє проведення Всеукраїнської естафети покладається на начальників управлінь освіти та науки обласних (міських) державних адміністрацій, керівників науково (навчально)- методичними центрами (кабінетами) професійно-технічної освіти, директорів професійно-технічних навчальних закладів, керівників навчально-тренувальних фірм та інших інноваційних структур.
II. Програма та терміни проведення Всеукраїнської естафети
Всеукраїнська естафета проводиться з лютого по червень 2007 року на базі установ та навчальних закладів професійно-технічної освіти, навчально-виробничих ділянок на підприємствах - замовників кадрів, тощо.
Склад учасників Всеукраїнської естафети:
Експертні групи формуються у регіонах для вивчення та впровадження досвіду роботи з питань інновацій у кількості 11 осіб.
До складу експертних груп - учасників естафети входять:
- заступник начальника (начальник відділу) управління освіти та науки обласних (міських) державних адміністрацій з питань професійно-технічної освіти;
- директори, заступники директора з навчально-виробничої та навчально-виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів;
- представники науково (навчально)- методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти;
- старші майстри, викладачі спецдисциплін, майстри виробничого навчання, методисти, роботодавці - замовники кадрів;
- керівники авторських шкіл, представники експериментальних педагогічних майданчиків, навчально-тренувальних фірм;
- голови обласних асоціацій працівників професійно-технічної освіти, обласних рад директорів професійно-технічних навчальних закладів, члени громадської ради з питань професійно-технічної освіти.
Перебування делегації у регіоні визначається планом проведення, тривалість перебування не більше 2-х днів.
План та програма подаються департаменту професійно-технічної освіти за 15 днів до дати проведення за підписом начальника управління освіти і науки обласних (міських) державних адміністрацій. Зміст плану та програми проведення естафети у відповідному регіоні повинен відповідати основним завданням, визначеним цим порядком.
Оформлення матеріалів.
Для підготовки матеріалів щодо проведення естафети створюється робоча група з числа організаторів Всеукраїнської естафети при Інституті інноваційних технологій та змісту освіти.
Протягом трьох робочих днів після закінчення Всеукраїнської естафети у регіоні робочій групі подаються матеріали, що містять:
- опис інноваційного проекту (назва проекту, мета, актуальність проблеми, практичне застосування інноваційного проекту, фотографії, відеоматеріали)
................Перейти до повного тексту