- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Головного
управління державної служби
N 226 від 13.08.2010 )
Про затвердження Методичних рекомендацій
З метою встановлення єдиного методологічного підходу щодо розрахунку рівня фінансового забезпечення функціонування вищих навчальних закладів з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку здійснення розрахунків вартості надання послуг вищими навчальними закладами з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, що додаються (далі - Методичні рекомендації).
2. Управлінню справами (Яремчук І.М.) забезпечити розміщення Методичних рекомендацій на офіційному веб-сайті Головдержслужби.
3. Управлінню організації професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (Сергієва Л.В.) довести до відома вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування необхідність використання Методичних рекомендацій під час планування та надання фінансової звітності.
4. Контроль за виконанням зазначеного наказу покласти на заступника Начальника Головдержслужби у відповідності до розподілу обов'язків.
Начальник Головдержслужби | Т.Мотренко |
Додаток
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку здійснення розрахунків вартості надання послуг вищими навчальними закладами з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, а також працівників органів державної влади та місцевого самоврядування з питань боротьби з корупцією
1. Вступ
Методичні рекомендації щодо Порядку здійснення розрахунків вартості надання послуг вищими навчальними закладами з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, а також працівників органів державної влади та місцевого самоврядування з питань боротьби з корупцією (далі - Порядок) розроблено відповідно до статті
29 Закону України
"Про державну службу", з урахуванням постанов Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 року
N 402 "Про затвердження Положення про порядок прийому осіб на навчання за освітньо-професійними програмами "Державна служба" в освітній галузі "Державне управління" та працевлаштування випускників" (зі змінами і доповненнями), від 14 квітня 2004 року
N 468 "Про затвердження положень про прийом, стажування слухачів та працевлаштування випускників Національної академії державного управління при Президентові України, а також переліку органів, де проводиться стажування слухачів Національної академії", від 20 січня 1997 року
N 38 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами" (зі змінами і доповненнями), від 17 травня 2002 року
N 659 "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання" (зі змінами і доповненнями), спільного наказу Міністерства освіти України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 27 жовтня 1997 року
N 383/239/131 "Про затвердження Порядку надання платних послуг державними навчальними закладами" з метою встановлення єдиного методологічного підходу щодо розрахунку рівня фінансового забезпечення функціонування вищих навчальних закладів та вартості підготовки державних службовців.
2. Загальні положення
Підготовка державних службовців V-VII категорій та підвищення кваліфікації державних службовців I-IV категорій, а також працівників органів державної влади і місцевого самоврядування з питань боротьби з корупцією здійснюється на підставі Державного контракту, укладеного між Головдержслужбою України та вищим навчальним закладом.
Обов'язковим додатком до кожного такого контракту є розрахунок вартості навчання (кошторис).
Кошторис розробляється навчальним закладом на підставі навчального плану, програм і обсягу навчальної роботи, що додається до нього, і набирає чинної сили після затвердження Головним управлінням державної служби України та керівництвом навчального закладу.
Розрахунки складаються на основі сітьових показників з дотриманням встановлених матеріальних і грошових норм, діючих цін і тарифів з урахуванням жорсткого режиму економії та ефективного використання грошових коштів.
Всі документи, що стосуються фінансових розрахунків, у тому числі і додатки до кошторису витрат, повинні бути підписані розпорядником фінансів (керівником чи заступником керівника) і головним бухгалтером навчального закладу та скріплені печаткою.
Якщо в ході складання кошторису є необхідність включити додаткові витрати, які не знайшли свого відображення у Порядку, але підтверджуються відповідними нормативами та документами, то їх можна віднести до вартості навчання, виходячи із прямих розрахунків або середніх витрат на одного слухача в місяць, що склалися в навчальному закладі за попередній період (місяць, квартал, рік).
У разі потреби, зміни кошторису витрат в ході навчання оформляються додатковою угодою, в якій наводяться розрахунки за певний період навчання в попередніх та нових цінах для визначення нової загальної суми витрат за державним контрактом, після чого вона підписується та скріпляється печатками обох сторін і є невід'ємною частиною державного контракту.
При зменшенні кількості слухачів (невиконання умов контракту з обсягів прийому на навчання, відрахування або вибуття в академічну відпустку) або їх збільшенні (повернення з академічної відпустки) здійснюється відповідний перерахунок коштів. Дане питання після узгодження сторін оформлюється додатковою угодою.
Невикористані кошти повертаються або за погодженням сторін враховуються при подальших розрахунках.
Структура таких видатків включає наступні показники:
1. Заробітна плата (код 1111);
2. Нарахування на заробітну плату (1120);
3. Придбання предметів постачання і матеріалів, оплата послуг та інші видатки (код 1130);
4. Витрати на відрядження (код 1140);
5. Оплата комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160);
6. Стипендії (код 1342).
3. Заробітна плата
До складу видатків по коду 1111 "Заробітна плата" включають заробітну плату професорсько-викладацького складу та інших працівників, що пов'язані з наданням послуги.
За основу розрахункових показників беруться:
- кількість годин професорсько-викладацького складу, що визначаються на основі навчального плану з кожної спеціальності з урахуванням наповнюваності груп, їх розподілу, норм часу на виконання тих чи інших видів навчальної роботи;
- кількість ставок (штатних одиниць) навчально-допоміжного та обслуговуючого персоналу, які визначаються виходячи із штатних нормативів вищих навчальних закладів та погоджуються сторонами.
................Перейти до повного тексту