- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 2 квітня 2013 року № 57 |
Про Порядок забезпечення окружних і дільничних комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями та обладнанням
З метою забезпечення окружних і дільничних комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями та обладнанням для їх належних умов роботи під час підготовки та проведення всеукраїнського референдуму, відповідно до частини десятої статті
45, частини одинадцятої статті
46, частини першої статті
60, частин першої - п’ятої статті
80 Закону України
"Про всеукраїнський референдум" , керуючись статтями
11 -
13, пунктом 13 статті
17, пунктом 13 статті
20 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок забезпечення окружних і дільничних комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями та обладнанням (додається).
2. Цю постанову надіслати Міністерству закордонних справ України, Міністерству оборони України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству охорони здоров’я України, Державній пенітенціарній службі України, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям для використання в роботі та доведення до відома відповідних місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у містах рад або органів (посадових осіб), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження.
3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії |
В.ШАПОВАЛ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 2 квітня 2013 року № 57
ПОРЯДОК
забезпечення окружних і дільничних комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями та обладнанням
Цей Порядок розроблено на виконання частини десятої статті
45, частини одинадцятої статті
46, частини першої статті
60, частини другої статті
80 Закону України
"Про всеукраїнський референдум" (далі - Закон) та з метою визначення механізму забезпечення окружних і дільничних комісій з всеукраїнського референдуму (далі відповідно - окружна комісія, дільнична комісія) приміщеннями та обладнанням і нормативних вимог до них.
1. Загальні положення
1.1. Окружні та дільничні комісії на період здійснення своїх повноважень забезпечуються приміщеннями та обладнанням, необхідним для їх виконання.
Відповідальність за надання окружним та дільничним комісіям приміщень, забезпечення їх охорони, а також охорони бюлетенів та іншої документації з референдуму, надання згідно з установленими нормами транспортних засобів, засобів зв’язку, обладнання, інвентарю, оргтехніки покладається на відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
1.2. Виконавчі комітети сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, а у разі відсутності таких органів - відповідно сільські, селищні, міські голови, голови районних у містах рад або посадові особи, які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, під час організації підготовки та проведення всеукраїнського референдуму завчасно визначають приміщення для розміщення дільничних комісій та приміщення для голосування.
Із цією метою використовуються приміщення, визначені для розміщення дільничних виборчих комісій, та приміщення для голосування виборчих дільниць, що утворені на постійній основі.
Відомості про місцезнаходження цих приміщень та їх відповідність встановленим вимогам зазначаються у поданнях щодо утворення звичайних та спеціальних дільниць, які вносяться до окружної комісії не пізніш як за тридцять вісім днів до дня голосування на всеукраїнському референдумі.
1.3. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування адміністративно-територіальних одиниць - центрів територіальних округів не пізніше ніж за сорок два дні до дня голосування на всеукраїнському референдумі визначають приміщення для розміщення окружних комісій.
Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голови обласних, Севастопольської міської рад, Київський міський голова, а у випадках, встановлених
Законом , - Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій подають до Центральної виборчої комісії узагальнені відомості про місцезнаходження приміщень окружних комісій та відповідності їх встановленим вимогам одночасно з внесенням подань щодо утворення таких комісій.
1.4. Приміщення, що надаються окружним та дільничним комісіям, повинні бути облаштовані відповідним обладнанням не пізніш як на наступний день після утворення комісій.
1.5. Дільнична комісія після припинення своїх повноважень повертає надане обладнання та передає приміщення відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування.
1.6. Окружна комісія повертає надане обладнання та передає приміщення відповідним органам виконавчої влади й органам місцевого самоврядування лише після передачі всієї документації з референдуму, у тому числі фінансової, до відповідних архівних установ.
2. Нормативні вимоги до приміщень окружних комісій
2.1. Окружні комісії забезпечуються приміщеннями, що складаються не менш як з трьох окремих робочих кімнат, розміщених в одній будівлі, які відповідають встановленим санітарним нормам та технічним вимогам, забезпечені електропостачанням і обладнані засобами протипожежної безпеки.
2.2. Кімната для проведення засідань окружної комісії повинна мати площу не менше 80 кв. м, інші окремі кімнати - не менше 20 кв. м кожна.
2.3. Приміщення окружних комісій повинні бути:
- обладнані не менш як чотирма встановленими та підключеними телефонними лініями з окремими телефонними номерами;
- придатні для розміщення в них обладнання (робочих столів, стільців, комп’ютерної та офісної техніки тощо) за встановленими нормами;
- придатні для зберігання бюлетенів відповідно до вимог
Закону .
3. Нормативні вимоги до приміщень дільничних комісій та приміщень для голосування
3.1. Приміщення для голосування та приміщення дільничної комісії для забезпечення її роботи можуть мати однакову адресу.
3.2. Приміщення, що надаються дільничним комісіям для забезпечення їх роботи, повинні мати не менше 2 окремих робочих кімнат. При цьому площа кімнати для проведення засідань комісії повинна бути не менше 50 кв. м, площа іншої кімнати - не менше 20 кв. м. Таке приміщення комісії повинно бути обладнано не менш як однією телефонною лінією.
3.3. Кожна дільниця має лише одне приміщення для голосування.
................Перейти до повного тексту