- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ПИТАНЬ ІНВАЛІДІВ ТА ВЕТЕРАНІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про колегію Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України
1. Затвердити Положення про колегію Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України (далі - Положення), що додається.
2. Заступникам Голови Служби, керівникам структурних підрозділів організувати вивчення Положення і під час планування роботи колегії, підготовки та проведення засідань керуватися його вимогами.
3. Наказ Служби від 2 червня 2011 р. № 27-о "Про затвердження Положення про колегію Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України" вважати таким, що втратив чинність.
4. Наказ довести до заступників Голови Служби, керівників структурних підрозділів та працівників Служби.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на Заражевського С. І., заступника Голови Служби.
Голова Служби |
В. Маслаков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби з питань
інвалідів та ветеранів України
15.09.2011 № 56-о
ПОЛОЖЕННЯ
про колегію Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає загальні засади утворення і діяльності колегії Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України (далі - Служба).
1.2. Колегія Служби (далі - Колегія) є консультативно-дорадчим органом і утворюється для підготовки рекомендацій щодо виконання Службою своїх завдань, погодженого вирішення питань, що належать до її компетенції, та для колективного і вільного обговорення найважливіших напрямів діяльності Служби.
1.3. У своїй роботі Колегія керується
Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, наказами Міністерства соціальної політики України (далі - Міністерства), а також дорученнями Президента України, Прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України, розпорядженнями Голови Служби.
1.4. Рішення про утворення або ліквідацію Колегії приймається Головою Служби.
II. Функції Колегії
2.1. Обговорює і приймає рішення щодо перспектив і найважливіших напрямів діяльності Служби.
2.2. Розглядає пропозиції щодо:
удосконалення нормативно-правових актів та законодавства;
забезпечення взаємодії з центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування під час виконання покладених на Службу завдань;
розширення міжнародного співробітництва у сфері соціального і правового захисту інвалідів та ветеранів;
координації роботи зі здійснення органами виконавчої влади заходів щодо реалізації державної політики у сфері соціального і правового захисту інвалідів, ветеранів військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, жертв нацистських переслідувань;
здійснення заходів щодо увічнення пам'яті захисників Вітчизни та жертв воєн та участь у патріотичному вихованню громадян.
2.3. Обговорення основних напрямів роботи та найбільш актуальних завдань з реалізації державної політики у сфері соціального захисту інвалідів та ветеранів, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, жертв нацистських переслідувань, а також здійснення заходів з увічнення пам'яті захисників Вітчизни й жертв воєн та патріотичного виховання громадян.
2.4. Аналіз прогнозних показників і програми соціально-економічного розвитку, інших державних програм і в межах своєї компетенції визначення шляхів їх реалізації.
2.5. Розгляд питання боротьби з корупцією, стану дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, здійснення контрольно-ревізійної роботи та усунення виявлених недоліків.
2.6. Розробка пропозиції стосовно вдосконалення діяльності структурних підрозділів Служби та в межах своєї компетенції визначення заходів щодо поліпшення спрямування, координації та контролю за діяльністю Фонду соціального захисту інвалідів.
2.7. Аналіз стану роботи Служби з питань забезпечення прав і свобод людини і громадянина.
2.8. Розгляд питання про нагородження працівників Служби державними та урядовими нагородами.
2.9. Аналіз стану дотримання законодавства з питань державної служби, організаційно-кадрової роботи, виконавської дисципліни та стану виконання прийнятих Колегією рішень.
2.10. Розгляд та схвалення плану роботи Служби та аналіз виконання заходів з реалізації основних напрямів та пріоритетних цілей її діяльності.
2.11. Розгляд інших актуальних питань, пов'язаних із реалізацією завдань, покладених на Службу.
III. Склад Колегії
3.1. До складу Колегії входять Голова Служби - Голова Колегії, перший заступник та заступник Голови Служби, визначені посадові особи Міністерства, визначені Віце-прем'єр-міністром України - Міністром соціальної політики України.
До складу Колегії можуть входити керівники самостійних структурних підрозділів Служби, Фонду соціального захисту інвалідів, а також за згодою - представники інших державних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, наукових і навчальних закладів, громадських організацій, всеукраїнських профспілок,їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань, організацій роботодавців, інші особи.
3.2. Кількісний та персональний склад Колегії Служби затверджує Голова Служби.
3.3. Виконання завдань щодо планування, підготовки та проведення засідань Колегії, ведення необхідної документації покладено на помічника заступника Голови Служби (далі - секретар Колегії).
3.4. Секретар Колегії діє на підставі посадової інструкції, розпоряджень Голови та заступника Голови Служби і координує свою діяльність із сектором забезпечення діяльності Голови Служби.
IV. Організація роботи Колегії
4.1. Організаційною формою роботи Колегії є засідання.
Періодичність проведення засідань Колегії визначається Головою Колегії.
За потреби можуть проводитися розширені та виїзні засідання Колегії, а також спільні засідання Колегії Служби з колегіями інших органів виконавчої влади.
4.2. Робота Колегії проводиться відповідно до затвердженого Головою Колегії плану засідань на півріччя або рік, в якому зазначаються питання до розгляду, розрахунок часу на розгляд питань, місце та час проведення, посадові особи, відповідальні за розробку і подання матеріалів, орієнтовна
дата проведення засідань та категорії учасників і запрошених.
4.3. Затверджений план засідань Колегії розсилається не пізніше ніж за два тижні до початку півріччя (року) членам Колегії, керівникам структурних підрозділів Служби та Фонду соціального захисту інвалідів для ознайомлення з ним та організації виконання.
4.4. Питання для розгляду на засіданнях Колегії визначаються на підставі законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, доручень Президента України, Прем'єр-міністра України та Віце-прем'єр-міністра Міністра соціальної політики України, програм і перспективних планів роботи Служби та рішень Колегії.
4.5. Плани роботи Колегії розробляються на підставі пропозицій Голови та членів Колегії, керівників структурних підрозділів Служби, Фонду соціального захисту інвалідів, які попередньо погоджуються із заступниками Голови Служби і затверджуються Головою Колегії.
4.6. На підставі плану роботи Колегії на півріччя або рік секретарем Колегії розробляється проект плану проведення чергового засідання Колегії.
4.7. Рішення щодо включення до розгляду Колегією додаткових питань або зняття з розгляду раніше запланованих, можуть бути прийняті виключено Головою Колегії та не пізніше ніж за десять днів до чергового засідання доведені до членів Колегії і відповідальних виконавців.
4.8. Дата, час, місце проведення, порядок денний засідання Колегії та категорії запрошених визначаються Головою Колегії на підставі пропозицій, отриманих від членів Колегії, заступників Голови Служби, керівників структурних підрозділів Служби.
4.9. Підготовка до чергового (позачергового) засідання Колегії здійснюється на підставі розпорядження Голови Служби і доводиться до відповідальних виконавців.
................Перейти до повного тексту