1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
П О С Т А Н О В А
25.06.2004 N 56
Про внесення змін та доповнень до Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
( Постанова фактично втратила чинність у зв'язку з втратою чинності Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 16 від 26.06.2001, до якої вносились зміни )
Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ПОСТАНОВЛЯЄ:
Внести до Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. N 16 (зі змінами і доповненнями, внесеними постановами правління Фонду від 29 березня 2002 р. N 4, від 14 травня 2002 р. N 24, від 27 листопада 2002 р. N 63, від 18 квітня 2003 р. N 18, від 4 вересня 2003 р. N 58 такі зміни та доповнення:
1. Доповнити пункт 2.4 абзацом третім такого змісту:
"Взяття на облік юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності здійснюється на підставі одержаного з органу державної реєстрації інформаційного повідомлення".
2. У пункті 2.11:
2.1. Абзац перший викласти в такій редакції:
"Страхувальник не може бути зареєстрований двічі і мати два реєстраційних номери, крім випадків, передбачених абзацом другим цього пункту".
2.2. Абзац другий викласти в такій редакції:
"Страхувальник може бути зареєстрований двічі і йому надається новий персональний реєстраційний номер відповідно до цієї Інструкції:
- якщо фізична особа - суб'єкт господарської діяльності, який використовує працю найманих працівників, прийняв рішення про особисте добровільне соціальне страхування або сплачує єдиний чи фіксований сільськогосподарський податок;
- якщо добровільно застрахована особа або платник єдиного чи фіксованого сільськогосподарського податку уклав трудовий договір з найманим працівником відповідно до законодавства".
2.3. В абзаці четвертому після слів "сільськогосподарського податку" доповнити словом "або", а слова "вартості спеціального торгового патенту" виключити.
3. Частину 3 абзацу першого пункту 2.12 виключити.
4. Абзац четвертий пункту 2.14 доповнити наступним реченням:
"Страхувальнику за його заявою, складеною в довільній формі, видається довідка про його зняття з обліку в органі Фонду за формою згідно з додатком 5. Заява страхувальника підшивається до його персональної справи".
5. Після першого речення абзацу третього п.2.15 доповнити реченням "Страхувальнику за його заявою видається довідка про зняття з обліку в органі Фонду за формою згідно з додатком 5".
6. У підпункті 3.1.1 пункту 3.1:
6.1. В абзаці першому слова "прибутковим податком з громадян (тобто, крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян") замінити словами "податком з доходів фізичних осіб".
6.2. В абзаці другому слова "прибутковим податком з громадян" замінити словами "податком з доходів фізичних осіб".
6.3. В абзаці третьому слова "прибутковим податком з громадян" замінити на слова "податком з доходів фізичних осіб".
7. Підпункт 3.1.2 пункту 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1.2. Для найманих працівників - від суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб:
- 0,25 відсотка - для найманих працівників інвалідів, які працюють на підприємствах і в організаціях УТОГ і УТОС;
- 0,5 відсотка -для найманих працівників, заробітна плата яких нижча прожиткового мінімуму (включно), встановленого для працездатної особи;
- 1,0 відсотка - для найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи".
8. У пункті 3.3:
8.1. Абзац третій після слів "професійного захворювання", доповнити словами "суми неправомірно витрачених коштів Фонду на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, дитячих оздоровчих закладів, а також суми вартості путівок на санаторно-курортне лікування, виданих з порушенням Інструкції про порядок планування, обліку, видачі путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду від 24.12.2001 р. N 51, суми вартості дитячих новорічних подарунків, виданих з порушенням положень, затверджених відповідними постановами правління Фонду".
8.2. Абзац другий викласти в новій редакції:
"Накладені суми адміністративних штрафів стягуються з винних посадових осіб в установленому порядку. Суми адміністративних штрафів сплачуються шляхом внесення коштів до установи Ощадного банку України".
9. Абзац другий пункту 3.4 виключити.
10. В абзаці третьому пункту 4.1 після слів "сільськогосподарськими товаровиробниками" доповнити словом "та", а після слів "єдиного податку" слова "та від продажу суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних торгових патентів" виключити.
11. Пункт 4.2 викласти в новій редакції:
"4.2. Якщо страхувальник нараховує доходи (заробітну плату) у формах, відмінних від грошової, то база для справляння страхових внесків до Фонду визначається як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами згідно із законодавством, помножена на коефіцієнт, який розраховується за такою формулою:
К = 100 : (100 - С ),
п
де: К - коефіцієнт;
С - ставка податку, встановлена для таких доходів
п
законодавством на момент такого нарахування.
Вартість такого нарахування визначається виходячи із звичайної ціни, збільшеної на суму:
- податку на додану вартість, якщо особа, яка здійснює таке нарахування, є платником податку на додану вартість;
- акцизного збору, якщо надається підакцизний товар".
12. Пункт 4.7 доповнити абзацом другим такого змісту:
"У разі порушення установленого строку сплати страхових внесків за звітний період та несплати їх протягом наступного звітного періоду ці особи знімаються з обліку як платники страхових внесків до Фонду з першого дня, за який страхові внески не сплачено".
У зв'язку з цим абзаци другий та третій вважати відповідно третім та четвертим.
13. Абзац третій пункту 5.1 викласти у новій редакції:
"Не сплачені в строк страхові платежі стягуються в доход Фонду зі страхувальника, згідно з Порядком надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (господарського суду) від інших контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2001 р. N 1387, та Угоди про інформаційне співробітництво між Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Державною податковою адміністрацією України від 25.04.2003 р.".
14. Абзац третій пункту 5.2 доповнити реченням такого змісту:
"Нарахування пені закінчується вдень прийняття банком, обслуговуючим платника, страхових внесків, платіжного доручення на сплату належних платежів до Фонду або день погашення заборгованості за страхувальником. Днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видами платежів до Фонду вважається день його реєстрації у цих установах".
15. Пункт 5.4:
15.1. Доповнити першим реченням такого змісту:
"У разі самостійного виявлення своєчасно не нарахованих і не сплачених сум страхових внесків страхувальники самі зобов'язані донарахувати страхові внески, нарахувати пеню на всю суму недоїмки за весь період прострочення платежу, протягом п'яти робочих днів з дня виявлення прострочки повідомити орган реєстрації Фонду у письмовій формі особисто або поштовим відправленням згідно з вимогами п.7.5.1 цієї Інструкції та відобразити донараховані страхові внески та нараховану пеню у звіті по коштах Фонду Ф4 ФСС з ТВП".

................
Перейти до повного тексту