- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
П О С Т А Н О В А
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Фонду соціального страхування з тимчасової
втрати працездатності
N 12 від 25.02.2009 )
Про затвердження Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
(Витяг)
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності
N 203 від 14.10.2005
N 45 від 18.05.2006
N 194 від 26.10.2006 )
Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (додається).
2. Інструкцію про порядок планування, обліку, видачі путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджену постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 24.12.2001 р.
N 51, із змінами та доповненнями, внесеними постановами правління Фонду від 14.05.2002 р.
N 24, від 18.04.2003 р.
N 18, від 04.03.2004 р.
N 18, від 25.06.2004 р.
N 58 та від 18.02.2005 р.
N 3 вважати такою, що втратила чинність.
3. Виконавчим дирекціям відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності довести цю постанову до районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекцій відділень Фонду, страхувальників та лікувально-профілактичних закладів, які здійснюють відбір і направлення хворих у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.
Голова правління | О.В.Гаряча |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності
02.06.2005 N 55
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
1. Загальні положення
1.2. Путівка на санаторно-курортне лікування (далі - путівка) - це грошовий документ, який гарантує його власнику отримання послуг у санаторно-курортних закладах, які реалізували цю путівку.
1.3. Закупівля путівок до санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду здійснюється в межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду по статті "Оздоровчі заходи" та кошторисами регіональних програм відділень Фонду щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб і членів їх сімей.
1.4. За рахунок коштів Фонду здійснюється закупівля путівок до санаторно-курортних закладів, розташованих на території України, на підставі тендеру, проведеного Виконавчою дирекцією Фонду відповідно до Закону України
"Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" із змінами та доповненнями.
1.5. Виконавча дирекція Фонду укладає договори з санаторно-курортними закладами, переможцями тендеру на придбання путівок згідно плану розподілу путівок, затвердженого наказом директора Виконавчої дирекції Фонду.
1.6. Придбання путівок додатково до затвердженого плану здійснюється Виконавчою дирекцією Фонду на підставі замовлень виконавчих дирекцій відділень Фонду щодо необхідної кількості путівок до санаторно-курортних закладів та шляхом укладання додаткових угод з оздоровницями, які пройшли тендер на поточний рік, у межах їх тендерних пропозицій, використовуючи при цьому до 20 відсотків суми, передбаченої кошторисами регіональних програм відділень Фонду щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб і членів їх сімей на придбання путівок до санаторіїв і санаторіїв-профілакторіїв.
Придбання путівок до санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, може здійснюватися виконавчими дирекціями відділень Фонду на підставі укладених договорів з їх власниками для лікування застрахованих осіб і членів їх сімей страхувальників, які не мають санаторіїв-профілакторіїв.
1.7. Оплата путівки до санаторно-курортного закладу, придбаної страхувальником або застрахованою особою самостійно, за рахунок коштів Фонду забороняється.
1.8. Передача путівки, яка оплачена за рахунок коштів Фонду та видана застрахованій особі або члену її сім'ї, іншій особі забороняється.
1.9. На путівках, які придбані за рахунок коштів Фонду, санаторно-курортні заклади зазначають перелік послуг, що входять у вартість путівки, а виконавчими дирекціями відділень Фонду в обов'язковому порядку проставляється штамп "Оплачено за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності".
1.10. З метою розгляду питань по забезпеченню санаторно-курортним лікуванням застрахованих осіб і членів їх сімей, здійснення аналізу заявок від страхувальників з чисельністю працюючих до 300 застрахованих осіб, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які є платниками єдиного податку, та фізичних осіб, застрахованих на добровільних засадах, надання пропозицій до проекту плану розподілу путівок до санаторно-курортних закладів на наступний рік при районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекціях відділень Фонду за пропозицією трьох представницьких сторін правління відділення Фонду створюються комісії з голів комісій (уповноважених) із соціального страхування, які працюють на громадських засадах.
Склад комісії затверджується правлінням відділення Фонду.
2. Порядок планування та розподілу путівок
2.1. Планування кількості путівок для відділень Фонду на наступний рік здійснюється Виконавчою дирекцією Фонду в межах асигнувань, передбачених на санаторно-курортне лікування в поточному році, із урахуванням прогнозованого індексу інфляції, пропорційно кількості застрахованих осіб у Фонді на 1 січня поточного року за даними фінансового звіту про виконання бюджету Фонду за минулий рік, з розрахунку витрат на одного працюючого в еквіваленті повної зайнятості.
При плануванні враховуються пропозиції відділень Фонду щодо необхідної кількості путівок відповідного профілю в розрізі курортів і санаторно-курортних закладів, які в свою чергу формуються за заявками районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекцій відділень Фонду з урахуванням пропозицій страхувальників та лікувально-профілактичних закладів.
Планування кількості путівок для районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекцій відділення Фонду здійснюється виконавчою дирекцією відділення Фонду в межах асигнувань, передбачених на санаторно-курортне лікування бюджетом для відділення Фонду, та загальної кількості путівок, передбачених для відділення Фонду на наступний рік, пропорційно кількості застрахованих осіб у районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекцій відділення Фонду станом на 1 жовтня поточного року за даними фінансового звіту про виконання бюджету відділення Фонду.
2.2. Проектом плану розподілу путівок визначається загальна кількість путівок, яка передбачається для:
- санаторно-курортного лікування застрахованих осіб і членів їх сімей;
- відновлювального лікування застрахованих осіб та дітей у супроводі одного з батьків або осіб, які їх замінюють (опікуна, піклувальника), які є застрахованими особами, на базі відділень реабілітації санаторно-курортних закладів;
- створення резерву путівок Виконавчою дирекцією Фонду та виконавчими дирекціями відділень Фонду.
2.3. Проект плану розподілу путівок в розрізі відділень Фонду та санаторно-курортних закладів, розроблений Виконавчою дирекцією Фонду, надсилається виконавчим дирекціям відділень Фонду для узгодження.
2.4. План розподілу путівок, з урахуванням пропозицій виконавчих дирекцій відділень Фонду, після розгляду постійною комісією правління Фонду з питань надання страхових виплат та соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду, затверджується наказом директора Виконавчої дирекції Фонду та в тижневий термін доводиться до виконавчих дирекцій відділень Фонду.
Виконавча дирекція Фонду надає правлінню Фонду інформацію про відповідність між придбанням путівок і розподілом їх виконавчим дирекціям відділень Фонду згідно їх пропозицій, з урахуванням профілю лікування в розрізі курортів та санаторно-курортних закладів.
2.5. Виконавча дирекція відділення Фонду план розподілу путівок, затверджений правлінням відділення Фонду, в двотижневий термін після отримання його від Виконавчої дирекції Фонду доводить до районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекцій відділення Фонду.
2.6. Районна (міжрайонна), міська виконавча дирекція відділення Фонду план розподілу путівок, затверджений наказом директора, в двотижневий термін після отримання його від виконавчої дирекції відділення Фонду доводить до страхувальників з чисельністю працюючих 300 і більше застрахованих осіб і з урахуванням пропозицій комісії складає зведений план розподілу путівок для страхувальників з чисельністю працюючих до 300 застрахованих осіб, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які є платниками єдиного податку, та для фізичних осіб, застрахованих на добровільних засадах.
2.7. Виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції відділень Фонду створюють резерв путівок до 1 відсотка від загальної їх кількості, передбаченої планом розподілу, за виключенням путівок до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, з урахуванням періодів року та видів курортів.
2.8. Розподіл путівок виконавчою дирекцією відділення Фонду серед районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекцій відділення Фонду, а останніми - серед страхувальників здійснюється на підставі затверджених планів розподілу путівок.
2.9. Розподіл путівок районною (міжрайонною), міською виконавчою дирекцією відділення Фонду серед страхувальників з чисельністю працюючих до 300 застрахованих осіб, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які є платниками єдиного податку, та фізичних осіб, застрахованих на добровільних засадах, здійснюється на підставі затвердженого зведеного плану розподілу путівок.
2.10. Розподіл путівок у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів серед лікувально-профілактичних закладів здійснюють виконавчі дирекції відділень Фонду на підставі укладених з ними договорів про відбір хворих на відновлювальне лікування, отримання, видачу, облік та звітність по вказаних путівках.
Хворі із клінік лікувально-профілактичних закладів (інститутів) направляються у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів на підставі договорів, укладених Виконавчою дирекцією Фонду з лікувально-профілактичними закладами (інститутами) про відбір і направлення хворих на відновлювальне лікування.
2.11. Путівки із резерву передаються:
- Виконавчою дирекцією Фонду виконавчим дирекціям відділень Фонду на підставі їх звернень;
- виконавчою дирекцією відділення Фонду районним (міжрайонним), міським виконавчим дирекціям відділень Фонду за їх зверненнями.
2.12. При передачі (поштовому розсиланні) путівок Виконавча дирекція Фонду, виконавчі дирекції відділень Фонду, районні (міжрайонні), міські виконавчі дирекції відділень Фонду виписують накладну у двох примірниках, один з яких передається (надсилається) адресату. У накладній вказується назва санаторно-курортного закладу, номери путівок, їх кількість, строки заїзду, ціна путівок і загальна їх вартість.
Передача путівок Виконавчою дирекцією Фонду, виконавчими дирекціями відділень Фонду та районними (міжрайонними), міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду здійснюється за довіреностями (форма
N М-2 по накладних.
2.13. Згідно із укладеними договорами санаторно-курортні заклади надсилають путівки до Виконавчої дирекції Фонду та виконавчих дирекцій відділень Фонду не пізніше, ніж за 45 днів до початку дії путівки.
3. Порядок обліку путівок
3.1. Путівки, отримані Виконавчою дирекцією Фонду та виконавчими дирекціями відділень Фонду від санаторно-курортних закладів, а районними (міжрайонними), міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду від виконавчих дирекцій відділень Фонду, обліковуються згідно із нормативними документами з питань ведення бухгалтерського обліку в органах Фонду.
3.2. Путівки для малочисельних організацій (до 300 працівників), фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які є платниками єдиного податку, та фізичних осіб, застрахованих на добровільних началах, обліковуються та зберігаються в районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекціях відділень Фонду.
3.3. Путівки, які надходять до страхувальників, лікувально-профілактичних закладів, обліковуються в бухгалтерському обліку на позабалансовому рахунку з обов'язковим веденням книги обліку путівок до санаторно-курортних закладів (Ф13-ФСС з
ТВП).
3.4. Накладні по путівках, рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування, прибуткові касові ордери (для установ банку - квитанції) про часткову оплату за путівки, книга обліку путівок до санаторно-курортних закладів (Ф13-ФСС з
ТВП, яка повинна бути прошнурована, пронумерована, скріплена печаткою, підписами керівника та головного бухгалтера, а також зворотні талони або довідки про строк перебування в санаторно-курортному закладі зберігаються нарівні з касовими документами та обліковими регістрами.
................Перейти до повного тексту