1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
27.01.2004 N 53
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 157 від 10.03.2005 )
Про посилення контролю за вивезенням окремих видів готової продукції, виготовленої з давальницької сировини
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 168 від 05.03.2004 )
З метою посилення контролю за вивезенням з митної території України окремих видів готової продукції, яку виготовлено з давальницької сировини іноземного замовника та яка класифікується в товарній підкатегорії 1701 99, 1702, 1703, 2106 90 30 00, 2106 90 51 00, 2106 90 55 00, 2106 90 59 00, 2918 14 за УКТ ЗЕД,
НАКАЗУЮ:
( Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 168 від 05.03.2004 )
1. Запровадити, починаючи з 16.02.04, такий порядок митного оформлення та контролю за вивезенням з митної території України окремих видів готової продукції, виготовленої з давальницької сировини іноземного замовника:
1.1. Митний орган, що здійснює митне оформлення окремих видів готової продукції (далі - митниця відправлення), забезпечує проведення комісійного контролю за ідентифікацією, завантаженням та опломбовуванням митним забезпеченням нового зразка (далі - ЗПП) транспортних засобів з цією продукцією. До складу комісії яка формується на підставі наказу митниці відправлення, обов'язково включаються посадові особи цієї митниці на рівні керівників (заступників керівників) структурних підрозділів митниці, начальника (заступника начальника) відповідного митного поста або підрозділу цієї митниці та посадової особи підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил.
1.2. Митниця відправлення забезпечує відбір та надання проб давальницької сировини та готової продукції, виробленої з неї, відповідно до встановленої процедури для досліджень до Центральної митної лабораторії.
1.3. Митниця відправлення в строк, що не перевищує 2 годин після оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД) на окремі види готової продукції, яка вивозиться за межі митної території України, інформує за формою, наведеною в додатку 1 до цього наказу, каналами оперативного зв'язку митний орган, через пункт пропуску якого передбачається вивезення (далі - митниця призначення) продукції, про її направлення до цього митного органу.
1.4. Митниця призначення забезпечує проведення комісійної перевірки результатів митного оформлення з обов'язковим оглядом продукції. До складу комісії яка формується на підставі наказу митниці призначення, обов'язково включаються посадові особи цієї митниці на рівні керівників (заступників керівників) структурних підрозділів митниці, начальника (заступника начальника) відповідного митного поста або підрозділу митниці та посадової особи підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил.
1.5. Результати роботи комісій, створених згідно з пп.. 1.1 і 1.4 цього наказу, відображається шляхом вчинення на зворотному боці відповідного аркуша ВМД, що залишається в справах митного органу, запису "Правильність здійснення митного оформлення підтверджено", який завіряється підписами із зазначенням їх прізвища, імені та по батькові.
1.6. Якщо митниця відправлення є одночасно й митницею призначення, то комісійні контроль і перевірка проводяться під час митного оформлення та під час пропуску вантажу.
2. Запровадити, починаючи з 16.02.2004, обов'язкове застосування ЗПП при опломбовуванні транспортних засобів, якими вивозяться за межі митної території України окремі види готової продукції.
2.1. Установити, що облік ЗПП, їх застосування та подання звітів про застосування цих митних забезпечень здійснюються в порядку, визначеному наказом Держмитслужби від 28.11.2003 N 808 "Про проведення експерименту з використання запірно-пломбувальних пристроїв".
2.2. Встановити, що накладення на такі транспортні засоби та зняття з них ЗПП здійснюється в присутності членів комісії митниці відправлення чи митниці призначення відповідно із засвідченням факту накладення чи зняття ЗПП забезпечення шляхом проставлення ПІБ та їх підписів у відповідних графах усіх аркушів ВМД, на підставі якої здійснюється митне оформлення та пропуск через митний кордон України окремих видів готової продукції.
3. Начальнику інформаційно-аналітичного митного управління:
3.1. Забезпечити розробку та розміщення в Єдиній аналітично-інформаційній системі Держмитслужби відповідного програмного забезпечення для отримання інформації щодо обсягів митного оформлення експорту окремих видів готової продукції, виготовленої з давальницької сировини іноземного замовника протягом попередньої доби за формою, що наведена в додатку 2 до цього наказу.
3.2. Забезпечити регламентований доступ до цього програмного забезпечення згідно наданих переліків фахівцям Управління технологій митного контролю, Управління митних режимів та Управління організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
4. Начальнику Управління технологій митного контролю:
4.1. Після отримання від митниць інформації щодо кількості ЗПП, необхідних для виконання вимог цього наказу визначитися з типом ЗПП та повідомити про це Господарсько-експлуатаційне митне управління.
4.2. Забезпечити постійний контроль за процедурою застосування нового митного забезпечення (ЗПП), що застосовуються при експорті окремих видів готової продукції.
4.3. Встановити, що інформація про здійснення митного оформлення та вивезення окремих видів готової продукції за межі митної території України із застосуванням митного забезпечення нового зразку подається митницею призначення до Управління технологій митного контролю щоденно до 10.00 дня, наступного за звітним, за формою, наведеною в додатку 3 до цього наказу.
5. Начальникам Управління технологій митного контролю, Управління митних режимів та Управління по боротьбі з контрабандою та порушенням митних на підставі аналізу щоденної інформації про митне оформлення окремих видів готової продукції, в разі необхідності забезпечити підготовку та проведення відповідних контрольних заходів із залученням підрозділів та посадових осіб Держмитслужби.
6. Начальникам митних органів, в яких протягом 2003 року здійснювалось митне оформлення окремих видів готової продукції, або передбачається здійснення такого оформлення в 2004 році, в термін до 29.01.2004 подати до Управління технологій митного контролю та Господарсько-експлуатаційного митного управління орієнтовну кількість ЗПП, необхідних для забезпечення виконання цього наказу із розрахунку їх обсягів при митному оформленні експорту (відповідних транспортних засобів) аналогічних окремим видам готової продукції, оформленим протягом 2003 року.
7. Начальнику Управління фінансів та бухгалтерського обліку профінансувати закупівлю ЗПП.

................
Перейти до повного тексту