1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


БОРИСПІЛЬСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
31.01.2005 N 49
Про запровадження спеціальних заходів митного контролю
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Бориспільської митниці N 538 від 05.09.2005 N 692 від 23.12.2005 N 187 від 11.04.2006 N 571 від 30.10.2006 N 107 від 28.02.2007 N 393 від 27.08.2007 N 535 від 19.11.2007 )
З метою запобігання випадкам ухилення від сплати податків у повному обсязі та від застосування установлених заходів нетарифного регулювання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкти ЗЕД) шляхом неправильної класифікації згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) товарів, що переміщуються через митний кордон України, та відповідно до Порядку роботи відділу номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, відділу контролю митної вартості та номенклатури митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 01.10.2003 N 646 (далі - Порядок); наказів Державної митної служби України від 09.07.97 N 307 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації" (у редакції наказу Державної митної служби України від 18.04.2002 N 207, від 14.10.2002 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації" (у редакції наказу Державної митної служби України від 21.10.2003 N 715
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасову технологічну схему митного оформлення товарів "групи ризику" за вантажною митною декларацією (додається).
2. Начальнику відділу контролю митної вартості та номенклатури забезпечити (далі - ВКМВН):
- постійний та систематичний аналіз та перегляд положень цього наказу з метою зміни переліку товарів та визначення додаткових спеціальних заходів митного контролю, виходячи з об'єктивних обставин та тенденцій товарообігу;
- щомісячне доведення до керівництва митниці інформації про результати впливу заходів посиленого контролю за товарами "групи ризику";
- доведення положень цього наказу до відома суб'єктів ЗЕД та декларантів.
3. Начальникам вантажного відділу (далі - ВВ), відділу контролю транспортних засобів (далі - ВКТЗ) забезпечити посилення контролю за ваговими характеристиками товарів (графи вантажної митної декларації (далі - ВМД) 35 та 38.
4. Начальникам ВВ, ВКТЗ та ВКМВН посилити контроль за повнотою надання митниці документів, визначених п. 2.5 Порядку для підтвердження характеристик товарів, які є визначальними для класифікації згідно з УКТЗЕД при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів.
5. Начальникам ВВ, ВКТЗ та ВКМВН забезпечити наявність у справах митниці при митному оформленні запасних частин та комплектуючих (складових) частин готових виробів, а також готових виробів у незавершеному (некомплектному) вигляді, в тому числі у розібраному стані документів (наприклад, інструкції користувача, каталог виробника), які містять інформацію про характеристики виробу, визначальні для класифікації за УКТЗЕД (функціональне призначення виробу, перелік його складових, за необхідності, відомості про матеріал, з якого цей виріб виготовлено).
6. Начальникам ВВ, ВКТЗ та ВКМВН вжити дієві заходи для недопущення порушень вимог Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби N 307 від 09.07.97 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації" (у редакції наказу Державної митної служби України від 18.04.2002 N 207, в частині заповнення графи 31 ВМД.
7. Начальнику загального відділу забезпечити тиражування та розсилку наказу до підрозділів вантажної служби.
8. Накази Бориспільської митниці від 09.06.2004 N 295 та від 30.09.2004 N 505 вважати такими, що втратили чинність.
9. Начальникам ВВ, ВКТЗ, ВКМВН, відділу інформаційно-аналітичної роботи та митної статистики, відділу митних платежів забезпечити постійний контроль за виконанням положень цього наказу в підпорядкованих підрозділах.
10. Загальний контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника митниці.
Начальник митниці В.В.Передерій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Бориспільської митниці
31.01.2005 N 49
ТИМЧАСОВА ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
митного оформлення товарів "групи ризику" за вантажною митною декларацією
1. Загальні положення
1.1. Тимчасова технологічна схема поширюється на товари "групи ризику" за вантажною митною декларацією (далі - Тимчасова технологічна схема), що можуть бути об'єктами невірної класифікації згідно з УКТЗЕД, перелік яких викладено: в режимі "імпорт" ("реімпорт") в додатку 1, в режимі "експорт" ("реекспорт") в додатку 2.
1.2. Дія Тимчасової технологічної схеми розповсюджується на товари за умови, що вони переміщуються через митний кордон України в режимі "імпорт" ("реімпорт") за угодами купівлі-продажу, міни (бартерні угоди) й на безоплатній основі та обкладаються податками і зборами. До таких податків і зборів не відносяться збори за митне оформлення товарів та інших предметів, а також податки та збори, нараховані умовно.
1.3. Терміни, які вживаються в даному порядку:
- товари групи ризику - товари, які по відношенню до інших товарів, подібних за складом та функціями, мають значну різницю в ступені оподаткування та/або заходах нетарифного регулювання, що до них застосовуються, й щодо яких існує можливість декларування не за своїм найменуванням, перелік яких визначається Держмитслужбою України;
- класифікація товарів - визначення коду товару згідно з УКТЗЕД, до якого товар належить згідно з Основними правилами інтерпретації класифікації товарів та вимогами УКТЗЕД.
1.4. За рішенням Державної митної служби України та керівництва митниці перелік товарів "групи ризику" може змінюватися та доповнюватися.
2. Митне оформлення товарів "групи ризику"
2.1. Прийняття ВМД до митного оформлення та контроль за відповідністю даних електронної копії ВМД даним, зазначеним у ВМД на паперовому носії, здійснюється у порядку, передбаченому п. п. 3.1 та 3.2 Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом від 14.10.2002 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації" (у редакції наказу Державної митної служби України від 21.10.2003 N 715.
2.2. На першому етапі митного оформлення ВМД (стадія 3) суб'єкт ЗЕД звертається до ВКМВН для проведення митного оформлення товарів "групи ризику", зазначених у додатку 1 та 2. При цьому посадова особа ВКМВН перевіряє відповідність даних, унесених декларантом до граф 31, 32, 33, 41 ВМД, даним, що містяться в документах, поданих разом з нею. Ініціює проведення митного огляду товарів "групи ризику". У такому разі в графі 2 розділу "Завдання для проведення митного огляду або здійснення інших видів контролю" Аркуша контролю вчиняється відповідний запис. У разі потреби присутності при проведенні митного огляду посадової особи, що здійснює контроль, у графі 3 зазначеного розділу Аркуша контролю вчиняється запис "Так", в іншому разі - "Ні". У разі потреби відбору проб і зразків товарів та інших предметів учиняється відповідний запис у графі 2 цього самого розділу. Рішення про правильність класифікації та кодування товарів та інших предметів приймається після здійснення митного огляду.
2.3. В подальшому митне оформлення товарів "групи ризику" здійснюється у порядку, передбаченому п. п. 3.4 - 5.1 наказу від 14.10.2002 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації" (у редакції наказу Державної митної служби України від 21.10.2003 N 715.
2.4. ВКМВН здійснює розгляд питань класифікації товарів "групи ризику" за запитами, які надаються посадовими особами ВВ, ВКТЗ до ВКМВН згідно з вимогами пунктів 2.4, 2.5 та 2.6 Порядку після здійснення митного огляду товарів. Запити, які надходять до ВКМВН з порушеннями вимог пунктів 2.4 та 2.5 Порядку, до розгляду не приймаються.
2.5. За результатами розгляду запиту посадова особа ВКМВН, яка здійснила контроль товарів "групи ризику", приймає рішення за формою, встановленою наказом Державної митної служби України від 01.10.2003 N 646 "Про затвердження Порядку роботи відділу номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, відділу контролю митної вартості та номенклатури митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України".
2.6. Класифікаційне рішення, прийняте ВКМВН, доводиться до оперативного підрозділу ВВ (ВКТЗ) і обов'язково враховується посадовою особою ВВ (ВКТЗ) при здійсненні митного контролю та митного оформлення нової ВМД, в якій дані граф 31 та 33 ВМД повинні відповідати інформації, зазначеній у рішенні про визначення коду товару. При цьому, якщо ВКМВН приймається рішення про визначення коду товару, яке не відповідає інформації, заявленій декларантом у ВМД, то ВМД не може використовуватись для митного оформлення класифікованого товару. ВМД скасовується у встановленому порядку, а для митного оформлення класифікованого товару складається нова ВМД, в якій у графі 44 у розділі "0" під кодом "0029" проставляються номер та дата рішення про визначення коду товару.
3. Перевірка правильності класифікації товарів "групи ризику", стосовно яких було раніше прийнято рішення ВКМВН щодо класифікації згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 )
3.1. При митному оформленні товарів "групи ризику", щодо яких раніше вже приймалося рішення про визначення коду товару, посадова особа ВКМВН проставляє у відповідних графах Аркуша контролю, форма якого затверджується Держмитслужбою України, номер прийнятого рішення про визначення коду товару, дату, своє прізвище, ініціали та відбиток номерного штампа "Правильність класифікації перевірено".
3.2. Після здійснення митного оформлення таких товарів посадова особа ВКМВН вносить дані щодо такого оформлення до Журналу реєстрації оформлень товарів "групи ризику", форма якого наведена у додатку 1 до Порядку роботи відділу номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, відділу контролю митної вартості та номенклатури митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 01.10.2003 N 646.

................
Перейти до повного тексту