1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
П О С Т А Н О В А
18.05.2006 N 48
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 4 від 18.01.2011 )
Про затвердження Методичних рекомендацій по заповненню звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП та додатка до нього за формою Ф14
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
У зв'язку з окремими змінами, що відбулися в діючому законодавстві, правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Методичні рекомендації по заповненню звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, за формою Ф4-ФСС з ТВП та додатка до нього за формою Ф14 "Звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих оздоровчих закладів" (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Встановити, що Методичні рекомендації набувають чинності з 1 липня 2006 року.
3. Виконавчій дирекції Фонду, виконавчим дирекціям відділень Фонду довести дані Методичні рекомендації до робочих органів відділень Фонду, страхувальників та забезпечити їх опублікування в засобах масової інформації до 15 червня 2006 року.
4. Розпорядження правління Фонду від 14.03.2003 р. N 32 "Про затвердження форм звітності по коштах Фонду та методичних роз'яснень щодо їх заповнення" вважати таким, що втратило чинність.
Голова правління Л.С.Сачков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Фонду соціального
страхування з тимчасової
втрати працездатності
18.05.2006 N 48
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
по заповненню звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, за формою Ф4-ФСС з ТВП ( v0021598-04 ) та додатка до нього за формою Ф14 "Звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих оздоровчих закладів" ( v0018598-05 )
1. Загальні положення
( Абзац перший частини 1 вилучено на підставі Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, за формою Ф4-ФСС з ТВП, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 04.03.2004 р. N 21, із змінами та доповненнями (далі - Звіт), складають включені до Єдиного реєстру страхувальників Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підприємства, установи, організації, інші суб'єкти господарської діяльності, які відповідно до чинного законодавства повинні здійснювати відрахування на обов'язкове державне соціальне страхування до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд), а також добровільно застраховані особи (далі - страхувальники).
У випадку, коли за рахунок бюджету Фонду у звітному кварталі страхувальник одержував, видавав, повертав або має залишок путівок на санаторно-курортне лікування та путівок до дитячих оздоровчих закладів, він зобов'язаний додатково скласти звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих оздоровчих закладів (за необхідності) за формою Ф14, затвердженою постановою правління Фонду від 04.03.2004 р. N 21 (далі - форма Ф14), яка є додатком до Звіту, і подати його разом із Звітом до органу Фонду за місцем обліку.
( Абзац третій частини 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Страхувальники складають Звіт щоквартально, наростаючим підсумком з початку року.
Звіт складається у двох примірниках, один з яких подається до органу Фонду, у якому страхувальник перебуває на обліку, другий, з відміткою про його прийняття органом Фонду, залишається у бухгалтерії страхувальника. Звіт страхувальника - юридичної особи, страхувальника - відокремленого підрозділу юридичної особи подається за підписами керівника та головного бухгалтера (за його відсутності - іншої особи, відповідальної за ведення обліку) і завіряється печаткою страхувальника, страхувальника - фізичної особи - за її особистим підписом.
( Абзац п'ятий частини 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Звіт по коштах Фонду не є податковою декларацією. Відповідно до Інструкції N 16 Звіт подається не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця, незалежно від того чи проводилися нарахування заробітної плати, страхових внесків до Фонду та здійснювалися витрати за рахунок страхових внесків протягом звітного кварталу. Якщо граничний термін подання звіту припадає на святковий або вихідний день, то цей термін переноситься на перший робочий день, який настає за таким святковим або вихідним днем.
( Абзац шостий частини 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Показники Звіту заповнюються чорнилами або кульковою ручкою, за допомогою друкарських машинок, принтерів, інших засобів механізації, які б забезпечили збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності та запобігли б внесенню несанкціонованим виправленням. У Звіті не повинно бути підчисток і помарок. Виправлення помилок здійснюється із дотриманням чинного законодавства України.
У Звіті проставляються дані за всіма передбаченими Звітом показниками за звітний квартал та наростаючим підсумком з початку звітного (фінансового) року. У разі відсутності показників у відповідних (рядку, колонці) ставиться прочерк.
Звіт складається із заголовної частини, шести розділів та, при необхідності, додатка до нього - форми Ф14.
У заголовній частині Звіту зазначаються: повна назва страхувальника (прізвище та ініціали фізичної особи - страхувальника), реєстраційний код страхувальника, код ЄДРПОУ для юридичних осіб, код ДРФО - для фізичних осіб, банківські реквізити (МФО, номер поточного рахунку страхувальника, назва банку), фактична адреса, телефон та період, за який складено Звіт.
Реєстраційний код страхувальника - це персональний цифровий дванадцятирозрядний реєстраційний номер страхувальника, який присвоюється йому під час взяття на облік в органах Фонду. Перші п'ять цифр - це код органу Фонду, а решта сім цифр - порядковий номер страхувальника. У звіті достатньо вказувати значущі цифри семизначної частини коду.
( Абзац одинадцятий частини 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Розділ I. Середньооблікова кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості, в т. ч. жінок
Дані про кількість працівників заповнюються відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. N 286, із змінами і доповненнями. Як найбільш прийнятий, у звітній формі використовується показник "Середньооблікова кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості" за період з початку року. Округлення результатів розрахунків здійснюється до цілих чисел (без десяткових знаків).
( Розділ I із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Розділ II. Нарахована сума фонду оплати праці (доходу), з якої справляються страхові внески /Таблиці II, II.A/
В таблиці II "Нарахована сума фонду оплати праці (доходу), з якої справляються страхові внески" відображаються нараховані суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників (у межах граничної суми заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески) за звітний період, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб, з яких справляються страхові внески.
У першому рядку таблиці II вказуються дані на початок звітного кварталу. Так, у Звіті за I квартал там проставляються прочерки, у Звіті за півріччя (II квартал) - дані за попередній, I квартал; у Звіті за 9 місяців - дані за півріччя, а у Звіті за рік - дані за 9 місяців звітного року.
Дані за звітний квартал проставляються помісячно. Сума даних трьох рядків відповідає даним "За звітний квартал". Сума показників "На початок звітного кварталу" та за "Звітний квартал" дає показник "Всього з початку року".
Інформація у цьому розділі (таблиці II, II.A) заповнюється в цілих гривнях.
Цифри, наведені у заголовку таблиці II, відповідають розміру страхових внесків, який встановлюється статтею 1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного страхування" від 11.01.2001 р. N 2213 для окремих категорій платників. Фонд оплати праці в цій таблиці проставляється у колонках із зазначенням того тарифу, який необхідно застосовувати при нарахуванні страхових внесків із цієї суми фонду оплати праці.
( Абзац п'ятий розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Для страхувальників, які працюють за загальною системою оподаткування, сума фонду оплати праці найманих працівників як для нарахування страхових внесків, так і для їх утримання (колонки "ВСЬОГО" таблиці II) повинна бути однаковою.
Страхувальники, що обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок), тільки утримують страхові внески із заробітної плати найманих працівників. Відповідно, у колонках із розмірами внесків за якими вони мають нараховуватися такі страхувальники проставляють прочерки, а заповнюють тільки праву частину таблиці II "З/плата, з якої утримуються страхові внески".
( Абзац сьомий розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
В таблиці II.A "Заборгованість з виплати з/плати з урахуванням заборгованості за минулі роки /Без урахування суми невиплаченої з/плати останнього місяця звітного періоду/" проставляються дані про заборгованість з виплати заробітної плати найманим працівникам з урахуванням заборгованості за минулі роки. При цьому суми нарахованої, але невиплаченої заробітної плати останнього місяця звітного періоду в таблицю II.A не включаються. Дані в рядку "На початок року" залишаються без змін протягом всього звітного року.
Розділ III. Розрахунки внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (нараховано і утримано внесків) /Таблиці III.A, III/
Заповнюється у гривнях з копійками.
Таблиця III.A "Розрахунки внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (нараховано і утримано внесків)"
Дані кожної графи таблиці III.A "Розрахунки внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (нараховано і утримано внесків)" визначаються шляхом множення даних відповідної графи таблиці II на відсоток страхових внесків, що зазначений у заголовній частині таблиці II.
Принцип заповнення рядків "На початок звітного кварталу", "За звітний квартал", "Всього з початку року" аналогічний таблиці II. Суми страхових внесків помісячно розраховуються, виходячи з даних про заробітну плату кожного місяця звітного кварталу, помножених на відповідний відсоток, що відповідає встановленому для цієї категорії платників розміру страхових внесків, наведеному у заголовку таблиці II.
Максимальна величина фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються страхові внески до Фонду, встановлюється діючими нормативно-правовими актами.
( Абзац третій розділу III в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Загальна сума страхових внесків, нарахована і утримана з початку року (сума даних із двох граф на перетині колонок "ВСЬОГО" та рядка "Всього з початку року" таблиці III.A), повинна відповідати даним рядка 2 таблиці III.
Таблиця III. "Розрахунки по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування"
Рядок 1 "Заборгованість за страхувальником на початок року"
Відображається сума заборгованості за страхувальником, яка відповідає рядку 17 Звіту за минулий рік. Протягом поточного року дані в рядку 1 залишаються без змін.
Рядок 1.1. "Заборгованість по актах прийому-передачі"
Заповнюється у разі, коли при переведенні (перереєстрації) страхувальника із одного органу реєстрації Фонду до іншого залишається непогашеною заборгованість за страхувальником (п. п. 2.14; 2.15 Інструкції N 16.
Рядки 2-10, 14-15 таблиці III заповнюються наростаючим підсумком з початку року.
Рядок 2 "Нараховано і утримано внесків з початку року"
Відображається загальна сума страхових внесків, нарахована і утримана (сума даних із граф на перетині двох колонок "ВСЬОГО" та рядка "Всього з початку року" (таблиця III.A)).
Рядок 3.1 "Донараховано самостійно внесків"
Відображаються суми самостійно донарахованих страхових внесків, виявлених за минулі роки. Значення рядка може мати від'ємне значення.
Як передбачено у пункті 5.4 Інструкції N 16, у разі самостійного виявлення своєчасно не нарахованих і не сплачених сум страхових внесків страхувальники самі зобов'язані донарахувати страхові внески, нарахувати пеню на всю суму недоїмки за весь період прострочки платежу та протягом п'яти робочих днів з дня виявлення прострочки повідомити орган Фонду у письмовій формі.
( Абзац другий опису заповнення рядка 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 8 від 15.03.2007 )
Рядок 3.2 "Донараховано самостійно пені"
Відображаються суми самостійно нарахованої пені.
Рядки 4 та 5 "Нараховано за актами ревізій внесків", "Нараховано за актами ревізій пені"
Відображаються суми донарахованих страхових внесків та пені під час перевірки страхувальника спеціалістами органу Фонду та звірки правильності нарахування та перерахування страхових внесків у відповідності із складеними актами.
Рядок 6 "Отримано від часткової оплати за путівки"
Вказується сума, яка була отримана в якості часткової оплати за путівки до санаторно-курортних закладів у звітному періоді (з початку року) в касу страхувальника за місцем роботи застрахованої особи.
Рядок 7 "Не прийнято до зарахування витрат"
Відображаються не прийняті до зарахування суми витрат страхувальника, що були віднесені за рахунок коштів Фонду і здійснені з порушеннями чинного законодавства та які виявлені під час ревізії страхувальника спеціалістами органу Фонду, у тому числі витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності і пологах, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, при народженні дитини, на поховання, на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах, а також при використанні путівок, отриманих від органу Фонду, з порушенням порядку їх використання, тощо.
Рядок 8 "Стягнено штрафів"
Відображається сума штрафів (фінансових санкцій), за винятком адміністративних стягнень, застосованих до страхувальника відповідно до чинного законодавства.
Рядок 9 "Отримано від Фонду з початку року"
Відображаються суми, отримані від Фонду на відшкодування витрат, що здійснені страхувальником і віднесені за рахунок коштів Фонду відповідно до законодавства, наростаючим підсумком з початку року.
Розшифровка суми, яка відображається в рядку 9, надається у таблиці "Отримано від Фонду з початку року" (III. р. 9)", яка розташована на першій сторінці Звіту в його нижній частині.
У рядку 1 таблиці відображається сума коштів, отриманих від органу Фонду на початок звітного кварталу (за попередні квартали звітного року). Сума показників рядків 3, 4, 5 таблиці дорівнює сумі коштів, отриманих від Фонду за звітний квартал, і відображається в рядку 2. В рядку 3 відображається сума коштів, отриманих від Фонду на розрахунковий рахунок страхувальника на відшкодування витрат, що здійснені страхувальником і віднесені за рахунок коштів Фонду відповідно до законодавства, за звітний квартал. Суми матеріального забезпечення, що сплачені за рахунок коштів Фонду безпосередньо на рахунки працівників у зв'язку з арештом рахунків страхувальників або відсутністю на них коштів, відображаються в рядках 4 та 5 за квартал, у якому органом Фонду здійснені перерахування.
Рядок 10 "Списано згідно законодавства "-"
Відображаються зі знаком "-" суми заборгованості страхувальника перед Фондом, списані згідно чинного законодавства, у тому числі списання, які здійснювалися на підставі рішень виконавчої дирекції Фонду, виконавчих дирекцій відділень Фонду, а також суми заборгованості, списані за рішеннями господарських судів. Рядок 10 заповнюється наростаючим підсумком з початку року. (Значення цього рядка може мати лише від'ємне значення).
У цьому рядку можуть відображатися суми, списані страхувальником у порядку, який може бути встановлений окремими законодавчими актами (наприклад, ст. 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. N 2181).
Рядок 11 "ВСЬОГО (р. 1 + ... + р. 9 - р. 10)"
Відображається сума даних рядків 1 - 9, включаючи дані рядка 1.1, 3.1, 3.2 за мінусом даних рядка 10.
Рядок 12 "Заборгованість за Фондом на кінець звітного періоду (р. 16 - р. 11)"
У разі, коли перераховані до Фонду і витрачені страхувальником суми (рядок 16) перевищують суму нарахованих страхових внесків (рядок 11), виникає заборгованість за Фондом на кінець звітного періоду, то її сума відображається в рядку 12.
Розшифровка показника, наведеного в рядку 12, надається у розділі VI "Розшифровка заборгованості за Фондом (III. р.12)" Звіту.
Дані рядка 12 не можуть мати від'ємного значення. Якщо дані рядка 11 дорівнюють даним рядка 16, у рядку 12 ставиться прочерк.
Рядок 13 "Заборгованість за Фондом на початок року"
Відображається сума заборгованості за Фондом, яка відповідає рядку 12 Звіту за минулий рік. Протягом поточного року дані в рядку 13 залишаються без змін.
Рядок 13.1 "Заборгованість по актах прийому-передачі".
Заповнюється у разі, коли при переведенні (перереєстрації) страхувальника із одного органу реєстрації Фонду до іншого залишається невідшкодована заборгованість за Фондом (п. п. 2.14; 2.15 Інструкції N 16.
Рядок 14 "Всього зараховано"
Відображається загальна сума витрат страхувальника за звітний період з розшифровкою по періодах: "На початок кварталу" та "За звітний квартал" з розбивкою по місяцях звітного періоду. Розшифровка даних рядка 14 розділу III по видах витрат надається у розділі IV "Витрати за рахунок страхових внесків".
Показник рядка 14 таблиці III має дорівнювати показнику рядка 13 таблиці IV.
Рядок 15 "Перераховано з початку року"
Відображається загальна сума перерахованих страхових коштів з початку року.
Розшифровка даних рядка 15 в розрізі місяців звітного кварталу надається у таблиці "Перерахування з початку року (III. р. 15)" Звіту. У розшифровці наводяться дані про перерахування страхових коштів на початок звітного кварталу та номери, дати платіжних доручень і суми, що надійшли до Фонду протягом звітного кварталу.
У рядку 15 і розшифровці також повинні бути відображені суми часткової вартості путівок, отримані від застрахованих осіб згідно рішень комісії по соціальному страхуванню в касу страхувальника та перераховані на рахунки органів Фонду.
Рядок 16 "ВСЬОГО (р. 13 + ... + р. 15)"
Відображається сума даних рядків 13 - 15, включаючи дані рядка 13.1.
Рядок 17 "Заборгованість за страхувальником на кінець звітного періоду (р. 11 - р. 16)"
Якщо сума нарахованих страхових внесків та інших надходжень до Фонду за звітний період (рядок 11) більша за суму витрачених і перерахованих до Фонду коштів (рядок 16), виникає заборгованість за страхувальником на кінець звітного періоду, сума якої відображається в рядку 17.
Розшифровка даних рядка 17 надається у розділі V "Розшифровка заборгованості за страхувальником (III. р.17)" Звіту.
Дані рядка 17 не можуть мати від'ємного значення. Якщо дані рядка 11 дорівнюють даним рядка 16, у рядку 17 ставиться прочерк.
Довідково слід зазначити, що сума показників рядків 11 та 12 має дорівнювати сумі даних рядків 16 та 17. Ця перевірка може застосовуватися для контролю балансу Звіту.
Розділ IV. Витрати за рахунок страхових внесків
Складається з двох частин, у яких наводиться інформація про витрати, проведені безпосередньо страхувальником на матеріальне забезпечення та соціальні послуги.
Заповнюється у гривнях з копійками.
Рядок 1. "По тимчасовій непрацездатності (за винятком допомоги по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім'ї)"
Заповнюються дані про кількість робочих днів, втрачених працівниками внаслідок тимчасової непрацездатності (колонка 3), за винятком днів тимчасової непрацездатності, оплачених за рахунок коштів підприємства, установи, організації або фізичної особи - страхувальника, та сума нарахованої допомоги за рахунок коштів Фонду (тобто нарахована, починаючи з шостого календарного дня непрацездатності) за звітний період (колонка 4). Дані проставляються наростаючим підсумком з початку року.
Рядок 2. "По тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитину або хворим членом сім'ї"
Проставляються дані про кількість робочих днів, втрачених працівниками внаслідок необхідності догляду за хворою дитиною або хворим членом сім'ї (колонка 3), та сума нарахованої допомоги за рахунок коштів Фонду (колонка 4). Слід врахувати, що допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитину або хворим членом сім'ї виплачується за рахунок коштів Фонду з першого дня непрацездатності.
Рядок 3. "По вагітності і пологах"
Проставляються дані щодо кількості робочих днів (колонка 3) та сума нарахованої допомоги по вагітності і пологах за рахунок коштів Фонду (колонка 4).
Виняток складають випадки розрахунку допомоги по вагітності і пологах добровільно застрахованим особам, для яких розрахунок здійснює робочий орган Фонду виходячи з кількості календарних днів. Відповідно, в таких випадках добровільно застрахована особа вказує у Звіті кількість календарних днів, за які нарахована допомога по вагітності та пологах.
Враховуючи, що законодавством передбачені певні пільги з виплати допомоги громадянам, які постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розділі IV "Витрати за рахунок страхових внесків" у колонках 5 і 6 "В тому числі пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи" вказується кількість днів, допомога за які нарахована на пільгових умовах, та суми цих пільгових витрат.
У наведеній таблиці 1 перелічено, коли і в якому порядку в зазначених колонках (5 та 6 розділу IV) потрібно проставляти відповідні суми допомоги, виплачені на пільгових умовах понад установлені законодавством на загальних підставах.
Таблиця 1
Пільги з виплати
допомоги особам, які
постраждали
внаслідок
Чорнобильської
катастрофи
Виплати допомоги на
загальних підставах,
передбачених законом
Підлягають
відображенню в
колонках 5 та 6 Звіту
Застрахованим
особам, віднесеним
до 1 - 4 категорій
осіб, які
постраждали
внаслідок
Чорнобильської
катастрофи; одному з
батьків або особі,
що їх замінює та
доглядає хвору
дитину віком
до 14 років,
яка потерпіла
від Чорнобильської
катастрофи, допомога
по тимчасовій
непрацездатності
виплачується у
розмірі 100%
середньої заробітної
плати (доходу)
незалежно від
страхового стажу
(стаття 37 Закону N 2240
.
Допомога по
тимчасовій
непрацездатності
виплачується
застрахованим особам,
залежно від
страхового стажу, в
таких розмірах:
- 60% середньої
заробітної плати
(доходу) -
застрахованим особам,
які мають страховий
стаж до 5 років;
- 80% - застрахованим
особам, які мають
страховий стаж від 5
до 8 років;
- 100 % -
застрахованим особам,
які мають страховий
стаж понад 8 років
(стаття 37 Закону N 2240
.
Наприклад, якщо в
постраждалого від
аварії на ЧАЕС 3
категорії на момент
захворювання
страховий стаж
становить 4 роки і 6
місяців, то йому
належить без пільг
оплатити листок
непрацездатності у
розмірі 60%, але
йому оплачують його в
розмірі 100%. Саме
цю суму різниці в
оплаті лікарняного
листка (40%)
потрібно відобразити
у колонці 6 розділу
IV Звіту
.
Загальну суму
допомоги і днів слід
показати в колонках 3
і 4. При цьому
кількість днів,
зазначених у колонках
3 і 5, повинна
збігатися.
Жінкам, віднесеним
до 1 - 4 категорій
осіб, які
постраждали
внаслідок
Чорнобильської
катастрофи, допомога
по вагітності і
пологах виплачується
за 180 календарних
днів зазначеної
відпустки (90 - до
пологів та 90 -
після пологів)
(пункт 1 статті 38
Закону N 2240
.
Допомога по
вагітності і пологах
застрахованій особі
виплачується за весь
період відпустки у
зв'язку з вагітністю
і пологами,
тривалість якої
становить 70
календарних днів до
пологів і 56 (у разі
ускладнених пологів
або народження двох
або більше дітей -
70) календарних днів
після пологів (стаття
38 Закону N 2240
.
У колонках 5 і 6
розділу IV Звіту
потрібно відобразити
різницю в кількості
днів та сумі допомоги
(виплаченої за ці
додаткові дні) між
декретною відпусткою,
наданою на загальних
підставах, і
декретною відпусткою,
наданою на пільгових
умовах жінкам, які
постраждали внаслідок
Чорнобильської
катастрофи і
віднесені до 1 - 4
категорій. (У
колонках 3 і 4
зазначають загальну
суму допомоги і
днів).
Особам, віднесеним
до категорії 1, які
постраждали
внаслідок
Чорнобильської
катастрофи,
передбачено
одержання
лікарняного листка
на весь період
лікування в
санаторіях і
спеціалізованих
лікувальних закладах
з урахуванням часу
проїзду туди і
назад, з виплатою
допомоги по
державному
соціальному
страхуванню
незалежно від того,
ким і за чий рахунок
видано путівку
(пункт 16 статті 20
Закону N 796
.
Допомога по
тимчасовій
непрацездатності в
разі здійснення
санаторно-курортного
лікування надається
застрахованій особі,
якщо тривалість
щорічної (основної і
додаткової) відпустки
недостатня для
лікування та проїзду
до
санаторно-курортного
закладу і назад, та в
разі направлення на
лікування в
реабілітаційне
відділення
санаторно-курортного
закладу після
перенесених
захворювань і травм
безпосередньо із
стаціонару
лікувального закладу,
допомога по
тимчасовій
непрацездатності
надається за весь час
перебування у
санаторно-курортному
закладі (з
урахуванням часу на
проїзд до
санаторно-курортного
закладу і у
зворотному напрямку
(пункт 10 статті 35
Закону N 2240
.
У колонках 5 і 6
розділу IV Звіту
відображаються дні та
сума допомоги, яка
виплачена по листку
непрацездатності,
виданому на період
санаторно-курортного
лікування особам,
віднесеним до
1 категорії, які
постраждали внаслідок
Чорнобильської
катастрофи, ці ж дні
і сума відображаються
в колонках 3 і 4.
У випадку хвороби
дитини віком до
14 років, визнаної
постраждалою
внаслідок
Чорнобильської
катастрофи, виплата
допомоги по
тимчасовій
непрацездатності по
догляду за хворою
дитиною віком до
14 років виплачує-
ться у розмірі 100
відсотків середньої
заробітної плати
(доходу) незалежно
від страхового стажу
за весь період
хвороби, включаючи
санаторно-курортне
лікування, одному з
батьків або особі,
яка їх замінює, якщо
дитина потребує
догляду батьків
згідно з медичним
висновком закладу
охорони здоров'я, в
якому дитина
лікується чи
перебуває на
диспансерному обліку
(пункт 2 статті 30
Закону N 796
.
Допомога по
тимчасовій
непрацездатності по
догляду за хворою
дитиною віком до
14 років виплачується
застрахованій особі з
першого дня за
період, протягом
якого дитина за
висновком лікаря
потребує догляду, але
не більш як 14
календарних днів
(абзац 1 пункту 3
статті 35 Закону N 2240
.
Допомога по
тимчасовій
непрацездатності по
догляду за хворою
дитиною віком до
14 років, якщо вона
потребує
стаціонарного
лікування,
виплачується
застрахованій особі з
першого дня за весь
час її перебування в
стаціонарі разом із
хворою дитиною (абзац
2 пункту 3 статті 35
Закону N 2240
. Допомога
по тимчасовій
непрацездатності
застрахованій особі,
яка виховує
дитину-інваліда віком
до 16 років,
надається за увесь
період
санаторно-курортного
лікування
дитини-інваліда (з
урахуванням часу на
проїзд до
санаторно-курортного
закладу і назад) за
наявності медичного
висновку про
необхідність
стороннього догляду
за нею (абзац 3
пункту 10 статті 35
Закону N 2240
.
У колонках 5 і 6
розділу IV Звіту
відображається
різниця між кількістю
днів та сумою
виплаченої допомоги
на пільгових умовах і
передбаченої
законодавством на
загальних підставах.
Загальна сума
допомоги і дні
відображаються в
колонках 3 і 4.
Наприклад, при
амбулаторному
лікуванні дитини
віком до 14 років,
яка постраждала
внаслідок
Чорнобильської
катастрофи, видано
листок
непрацездатності по
догляду за нею на
період із 6 по
24.02.2006 р.
включно. Листок
непрацездатності
підлягає оплаті
повністю за 15
робочих днів (при
п'ятиденному робочому
тижні). За цих умов у
колонках 5 і 6
відображається сума
допомоги, виплаченої
за період із 20 по
24 лютого, тобто за
5 робочих днів, що
оплачені понад
передбачених
законодавством на
загальних підставах.
А у колонках 3 і 4
зазначають загальну
кількість втрачених
робочих днів (15) і
суму допомоги.

................
Перейти до повного тексту