1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
08.04.2020 № 47
Про затвердження Положення про Контактну групу грошового та валютного ринків
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 48 від 13.04.2020 № 63 від 14.05.2020 № 78 від 19.06.2020 № 21 від 26.02.2021 № 156 від 22.07.2022 № 19 від 09.03.2023 № 103 від 22.08.2023 )
Відповідно до статей 6, 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", з метою розвитку грошового, валютного ринків та ринків процентних і валютних деривативів Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про Контактну групу грошового та валютного ринків, що додається.
2. Департаменту відкритих ринків (Сергій Пономаренко) довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Голова

Я. Смолій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
08.04.2020 № 47
ПОЛОЖЕННЯ
про Контактну групу грошового та валютного ринків
I. Загальні положення
1. Контактна група грошового та валютного ринків (далі - Контактна група) є консультативним органом, який створений з метою обміну інформацією та поглядами між Національним банком України (далі - Національний банк) та учасниками ринку щодо актуального стану і шляхів розвитку грошового та валютного ринків, а також ринків процентних та валютних деривативів (далі - ринки ГВД).
2. Контактна група у своїй діяльності керується цим Положенням.
3. Основними завданнями Контактної групи є опрацювання та обговорення питань про:
1) поточний стан, структуру та засади функціонування ринків ГВД;
2) проблеми, загрози та перешкоди для розвитку ринків ГВД;
3) визначення шляхів розвитку ринків ГВД та активізації здійснення операцій на них;
4) вплив ринків ГВД на інші сегменти фінансових ринків та вплив інших сегментів фінансових ринків, а також глобальних ринків на ринки ГВД;
5) індикатори (бенчмарки) грошового і валютного ринків та їх використання під час здійснення операцій на фінансових ринках;
6) кращі практики роботи на ринках ГВД;
7) розвиток регуляторного середовища та його вплив на операції на ринках ГВД;
8) коди професійної поведінки/найкращих практик учасників ринків ГВД;
8-1) надання рекомендацій Національному банку щодо кандидатур, які можуть бути включені до складу Ради оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків України як зовнішні члени;
( Пункт 3 розділу I доповнено новим підпунктом 8-1 згідно з Постановою Національного банку № 63 від 14.05.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 78 від 19.06.2020, № 21 від 26.02.2021, № 103 від 22.08.2023 )
9) інші питання, які становлять інтерес у контексті розвиту ринків ГВД.
4. Контактна група інформує про свою діяльність шляхом розміщення матеріалів, узагальнених підсумків дискусії, іншої інформації щодо її діяльності на сторінці "Контактної групи грошового та валютного ринків" розділу "Фінансові ринки" офіційного Інтернет-представництва Національного банку (далі - Сторінка Контактної групи).
5. Результати опрацювання та обговорення відповідних питань на засіданнях Контактної групи можуть братися до уваги Національним банком та банками під час виконання покладених на них законодавством функцій, а також можуть надсилатися до відома державним органам та іншим організаціям.
II. Склад Контактної групи
6. До складу Контактної групи входять представники Національного банку, визначені у пункті 8 розділу II цього Положення, а також експерти, рекомендовані банками України.
7. Склад Контактної групи з числа експертів, що делегуються банками, підлягає щорічному перегляду.
Персональний склад Контактної групи затверджується наказом Національного банку.
8. Головою Контактної групи є заступник Голови Національного банку за вертикаллю підпорядкування "Ринкові операції". Заступником голови Контактної групи є директор Департаменту відкритих ринків Національного банку.
9. Організаційне супроводження роботи Контактної групи здійснює управління оперативного регулювання грошово-кредитного ринку Департаменту відкритих ринків Національного банку України (далі - Секретаріат).
( Абзац перший пункту 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 21 від 26.02.2021 )
Секретарем Контактної групи є начальник управління оперативного регулювання грошово-кредитного ринку Департаменту відкритих ринків.
( Абзац другий пункту 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 21 від 26.02.2021 )
10. Засідання Контактної групи веде голова Контактної групи, а за його відсутності - заступник голови Контактної групи.
11. Право пропонувати експертів до Контактної групи отримують банки, що входять до переліку 25 банків, які мають найкращий загальний рейтинг за підсумками IV кварталу попереднього року. Загальний рейтинг банку визначається відповідно до розрахунку загального рейтингу банку, зазначеного в додатку до цього Положення (додається).
Банки, визначені в абзаці першому пункту 11 розділу II цього Положення, у яких власниками істотної участі є фізичні та/або юридичні особи Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, не мають права пропонувати експертів до складу Контактної групи.
( Пункт 11 розділу II доповнено новим абзацом другим згідно з Постановою Національного банку № 19 від 09.03.2023 )
Інформація про перелік банків, які мають право пропонувати експертів до складу Контактної групи, публікується на Сторінці Контактної групи не пізніше 25 січня поточного року.
( Абзац третій пункту 11 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 19 від 09.03.2023 )
12. Банки, які увійшли до переліку, визначеного відповідно до пункту 11 розділу II цього Положення, у терміни, визначені головою Контактної групи, надають до Секретаріату свої пропозиції щодо експертів для включення до складу Контактної групи. Кандидатури, подані до Секретаріату після визначеного Національним банком терміну, не розглядаються.
Кожен банк має право надати кандидатуру не більше одного експерта, який може бути або не бути штатним співробітником цього банку. Експерти, кандидатури яких подаються для включення до складу Контактної групи, повинні мати досвід роботи з питань, визначених у пункті 3 розділу I цього Положення, та не бути громадянами Російської Федерації або Республіки Білорусь.

................
Перейти до повного тексту