- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 12 березня 2012 року № 46 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 424 від 24.10.2020 )
Про Порядок передачі окружними виборчими комісіями з виборів народних депутатів України виборчої та іншої документації на зберігання до архівних установ
1. Затвердити Порядок передачі окружними виборчими комісіями з виборів народних депутатів України виборчої та іншої документації на зберігання до архівних установ (додається).
3. Цю постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України для виконання та доведення до відома відповідних дільничних виборчих комісій після їх утворення, а також Державній архівній службі України.
Голова Центральної виборчої комісії |
В.ШАПОВАЛ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Центральної виборчої комісії
від 12 березня 2012 року № 46
ПОРЯДОК
передачі окружними виборчими комісіями з виборів народних депутатів України виборчої та іншої документації на зберігання до архівних установ
Після офіційного оприлюднення результатів виборів народних депутатів України (далі - вибори депутатів) окружні виборчі комісії передають виборчу та іншу документацію до архівних установ згідно із цим Порядком.
1. Перелік виборчої документації виборчих комісій, що передається до архівних установ
1.1. Документи дільничних виборчих комісій з виборів депутатів, зазначені в пункті 1.2 цього Порядку, передаються до архівної установи через відповідну окружну виборчу комісію.
1.2. Після завершення підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складення протоколів у порядку, визначеному
Законом України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон), дільнична виборча комісія негайно передає до окружної виборчої комісії запаковані відповідно до вимог Закону пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (далі - загальнодержавний округ) в межах одномандатного виборчого округу (далі - одномандатний округ) та в одномандатному окрузі, а за наявності - і протоколи з поміткою "Уточнений" (у передбаченій Законом кількості примірників), виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами, списками виборців, а також, за наявності, окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими виборчою комісією.
Інша виборча документація, що підлягає зберіганню в архівній установі, зокрема протоколи засідань та рішення дільничної виборчої комісії, передається до відповідної окружної виборчої комісії не пізніше дня припинення повноважень дільничної виборчої комісії.
1.3. Документи, які втратили практичне значення, і такі, що не підлягають зберіганню в архівній установі, знищуються у порядку, визначеному в розділі 4 цього Порядку.
Акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду (далі - акти про вилучення для знищення документів), передаються до відповідної окружної виборчої комісії.
1.4. Після офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів відповідні окружні виборчі комісії передають на зберігання до Державного архіву в Автономній Республіці Крим, відповідних місцевих державних архівних установ такі документи, що належать до Національного архівного фонду:
рішення окружної виборчої комісії про утворення дільничних виборчих комісій;
рішення (постанови, протокольні рішення) окружної виборчої комісії та документи, на підставі яких прийнято рішення (подання, заяви, скарги та інші передбачені законодавством документи);
протоколи засідань окружної виборчої комісії з відповідними додатками;
протоколи окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі;
протоколи окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі;
протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі;
фінансові документи окружної виборчої комісії (кошториси, штатний розпис, плани асигнувань, фінансові звіти);
акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду;
акти приймання-передавання документів до архівних установ;
інші документи відповідно до
Закону, а також Типової номенклатури справ окружної виборчої комісії (додаток 1).
1.5. Окружні виборчі комісії передають на зберігання до відповідних місцевих архівних установ, створених органами влади Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, документи з особового складу та виборчу документацію тимчасового зберігання, а саме:
виборчі бюлетені, контрольні талони виборчих бюлетенів;
списки виборців (попередні та уточнені);
акти, заяви, скарги про порушення вимог Закону при проведенні голосування і підрахунку голосів виборців;
протоколи засідань та рішення дільничних виборчих комісій;
первинні бухгалтерські документи;
інші документи відповідно до Закону, а також Типової номенклатури справ окружної виборчої комісії.
1.6. Пакети з виборчими бюлетенями, контрольними талонами виборчих бюлетенів, списками виборців та іншими документами окружної виборчої комісії передаються до архівних установ запакованими в коробки з міцного картону, архівні бокси, мішки тощо, які пломбуються або опечатуються стрічкою з проставленням на ній підписів голови (заступника голови) та секретаря окружної виборчої комісії, а також печатки окружної виборчої комісії. На зовнішньому боці коробки, архівного боксу, мішка тощо наноситься напис із зазначенням виборчого округу (загальнодержавний чи одномандатний), номерів округу та виборчої дільниці, описом видів документів, їх кількості, що засвідчується підписами голови (заступника голови) та секретаря окружної виборчої комісії, печаткою цієї комісії.
Пакети із списками виборців запаковуються окремо від інших видів виборчої документації в порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту.
1.7. Виборчі та інші документи передаються на архівне зберігання за описами справ та актом приймання-передавання справ установленого центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства зразка (додаток 10), один примірник якого передається до Центральної виборчої комісії, другий - залишається у відповідній архівній установі.
................Перейти до повного тексту