- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про Консультативну раду при Генеральній прокуратурі України
1. Затвердити Положення про Консультативну раду при Генеральній прокуратурі України (додається).
2. Наказ та Положення надіслати прокурорам обласного рівня для відома та створення відповідних Консультативних рад при прокуратурах обласного рівня, ректору Національної академії прокуратури України.
3. З наказом та Положенням ознайомити працівників Генеральної прокуратури України.
Виконувач обов'язків Генерального прокурора України |
О. Махніцький |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ виконувача обов'язків
Генерального прокурора
України
03.04.2014 № 41
ПОЛОЖЕННЯ
про Консультативну раду при Генеральній прокуратурі України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок організації та засади діяльності Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України (далі - Консультативна рада).
1.2. Консультативна рада є постійно діючим колегіальним консультативним органом при Генеральній прокуратурі України.
1.3. Діяльність Консультативної ради здійснюється з додержанням вимог
Конституції України,
Закону України "Про прокуратуру", інших актів законодавства України, а також організаційно-розпорядчих документів Генерального прокурора України та цього Положення.
1.4. Консультативна рада проводить свою роботу на засадах верховенства права, невтручання у діяльність органів прокуратури щодо нагляду за додержанням законів або щодо встановлення обставин діянь, які містять ознаки правопорушень, вільного волевиявлення та рівноправності її членів, гласності та відкритості у роботі.
2. Завдання Консультативної ради
Завданнями Консультативної ради є:
2.1. Сприяння Генеральній прокуратурі України у здійсненні визначених Конституцією та Законом України "Про прокуратуру" завдань органів прокуратури щодо утвердження верховенства права, захисту інтересів громадян і держави від неправомірних посягань, а також підвищення авторитету прокуратури в суспільстві.
2.2. Налагодження ефективних взаємовідносин з інститутами громадянського суспільства.
2.3. Урахування громадської думки при обговоренні та ухваленні рішень з питань діяльності органів прокуратури, обговорення, розроблення та впровадження громадських ініціатив, що стосуються цих питань.
2.4. Сприяння у реалізації принципу гласності в діяльності органів прокуратури, забезпеченні прозорості і відкритості для суспільства інформації про цю діяльність, за винятком інформації з обмеженим доступом.
2.5. Підтримка у здійсненні заходів щодо захисту законних інтересів працівників прокуратури та членів їх сімей.
2.6. Сприяння у створенні умов, які унеможливлюють використання органів прокуратури для обмеження прав і свобод громадян, а також в інтересах окремих осіб, політичних партій, громадських організацій.
3. Склад та порядок формування Консультативної ради
3.1. До складу Консультативної ради можуть входити народні депутати України, представники об'єднань громадян, правозахисних, благодійних, профспілкових організацій, засобів масової інформації, науковців, інші представники інститутів громадянського суспільства. Строк повноважень членів Консультативної ради становить два роки.
3.2. Загальна чисельність та персональний склад новоутвореної Консультативної ради затверджується Генеральним прокурором України чи виконувачем його обов'язків. Надалі загальна чисельність та персональний склад Консультативної ради затверджується Генеральним прокурором України чи виконувачем його обов'язків за поданням Голови Консультативної ради.
................Перейти до повного тексту