- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 133 від 09.04.2002 )
Про Положення про погодження Статуту кредитних спілок з питань кредитування та розрахунків і надання позичок кредитними спілками
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку
N 23011/107 від 02.08.94
Постановою Національного банку
N 59 від 07.03.97 )
Згідно з Постановою Правління Національного банку України N 25 від 07.02.94 р.
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про погодження Статуту кредитних спілок з питань кредитування та розрахунків і надання позичок Кредитними спілками.
2. Надіслати Положення Республіканському банку Криму та регіональним управлінням Національного банку України для керівництва в роботі.
Голова Правління | В.А.Ющенко |
Затверджено
наказом Національного банку України
від 17 березня 1994 року N 41
Положення про погодження Статуту кредитних спілок з питань кредитування та розрахунків і надання позичок кредитними спілками
I. Погодження Статуту кредитної спілки з питань кредитування та розрахунків
Згідно з Указом Президента України від 20 вересня 1993 року N 377/93 "Про Тимчасове положення про кредитні спілки в Україні" (надалі Тимчасове положення) Статут кредитної спілки з питань кредитування та розрахунків (надалі Статут) погоджується з Національним банком України.
Погодження Статуту до його подання на державну реєстрацію здійснюється за регіональною належністю відповідно з Республіканським банком Криму, управлінням Національного банку по м.Києву і Київській області, обласними управліннями Національного банку України (надалі Національний банк) у двотижневий строк. Статут подається для розгляду Національному банку у трьох примірниках.
Поданий Національному банку Статут повинен відповідати вимогам Тимчасового положення (Указ Президента від 20 вересня 1993 року N 377/93) та Типового Статуту (постанова Правління Національного банку України від 7 лютого 1994 року N 25).
При розгляді Статуту Національний банк ретельно перевіряє:
- склад кредитної спілки може бути створений у кількості не меншій як 50 осіб;
( Абзац п'ятий розділу I в редакції Листа Нацбанку
N 23011/107 від 02.08.94 )
- визначення джерел коштів для формування позичкового, резервного та інших фондів;
- кредитні операції (пункт 11 Тимчасового положення та статті 17, 18 Типового Статуту);
- функції загальних зборів, Правління, Кредитного та Наглядового комітетів з питань кредитування та розрахунків (пункт 12 Тимчасового положення та статей 4, 5, 6 і 7 Типового Статуту).
Національний банк у разі встановлення невідповідності Статуту вимогам чинного законодавства та нормативних актів Національного банку України у письмовій формі надає Кредитній спілці, а при необхідності органу державної реєстрації, свій висновок щодо питань з кредитування і розрахунків.
У разі погодження на титульній сторінці трьох примірників
Статуту робиться надпис: "Статут Кредитної спілки ________________
(назва)
................Перейти до повного тексту