1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Н А К А З
N 36 від 04.05.99
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Національної служби посередництва і примирення N 90 від 22.06.2004 )
Про затвердження Положення про примирну комісію
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Національної служби посередництва і примирення N 124 від 28.03.2003 )
З метою забезпечення реалізації положень статей 2, 7-11, 13-16 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та відповідно до підпункту 15 пункту 4 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98 із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000,
НАКАЗУЮ:
( Преамбула Наказу із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 124 від 28.03.2003 )
1. Затвердити Положення про примирну комісію (додається).
2. Структурним підрозділам Національної служби посередництва і примирення забезпечити реалізацію Положення про примирну комісію в здійсненні примирних процедур щодо вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
( Пункт 2 в редакції Наказу НСПП N 124 від 28.03.2003 )
Голова Національної служби
посередництва і примирення

В.М.Руденко
Затверджене
наказом Національної служби
посередництва і примирення
від 4 травня 1999 р. N 36
Положення про примирну комісію
1. Загальні положення
1.1. Положення про примирну комісію розроблено відповідно до статей 7, 8, 9, 10, 13, 14 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" і визначає завдання, функції та порядок формування і діяльності примирної комісії.
1.2. Примирна комісія - тимчасовий позавідомчий орган, що створюється сторонами соціально-трудових відносин при виникненні колективного трудового спору (конфлікту) відносно:
а) встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту;
б) укладання чи зміни колективного договору, угоди;
Колективні трудові спори (конфлікти) розглядаються на виробничому, галузевому, територіальному та національному рівнях відповідною примирною комісією.
1.3. Правовою базою організації та діяльності примирної комісії є Конституція України, Закон України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", інші законодавчі акти, Положення про Національну службу посередництва і примирення і це положення.
1.4. Основним завданням примирної комісії є вироблення рішення, що може задовольнити сторони колективного трудового спору (конфлікту).
1.5. Відповідно до цього завдання примирна комісія здійснює такі функції:
- обмін думками представників сторін про умови та порядок вирішення колективного трудового спору (конфлікту);
- консультації представників сторін із заінтересованими органами державної влади, іншими компетентними організаціями, установами та фізичними особами;
- обговорення варіантів вирішення колективного трудового спору (конфлікту) і вибір з них найбільш прийнятного рішення.
( Пункт 1.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 124 від 28.03.2003 )
1.6. Організаційне та матеріально технічне забезпечення роботи примирної комісії (приміщення, канцелярське приладдя, транспортні витрати тощо) здійснюється сторонами колективного трудового спору (конфлікту) за домовленістю, а якщо сторони не досягли згоди - у рівних частках.
1.7. Відшкодування витрат, пов'язаних з участю у примирних процедурах членів примирної комісії та незалежного посередника, здійснюється у відповідності із Порядком відшкодуванням витрат, пов'язаних з участю у примирній процедурі по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) незалежного посередника, членів примирної комісії і трудового арбітражу, яке затверджується Національною службою посередництва і примирення, Міністерством фінансів України і Міністерством праці та соціальної політики України.
( Пункт 1.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 124 від 28.03.2003 )
2. Порядок утворення примирної комісії
2.1. Примирна комісія утворюється за письмовою заявою однієї із сторін колективного трудового спору (конфлікту) іншій стороні:
- на виробничому рівні - у триденний,
- на галузевому або територіальному - у п'ятиденний,
- на національному рівні у десятиденний строк з моменту виникнення колективного трудового спору (конфлікту) з рівної кількості представників сторін.
2.2. Рішення про встановлення кількості представників сторін та про утворення примирної комісії оформляється відповідною угодою.

................
Перейти до повного тексту