1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 32 від 21.02.92
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 174 від 05.06.97 )
Про затвердження "Положення про клінічну лікувально-профілактичну установу"
У зв'язку з переходом вищої медичної школи на нові принципи підготовки спеціалістів, а також лікувально-профілактичних установ республіки на новий господарський механізм З А Т В Е Р Д Ж У Ю:
1. Положення про клінічну лікувально-профілактичну установу (додаток 1).
2. Типовий договір про співробітництво між лікувально-профілактичною установою і учбовим закладом (науково-дослідним інститутом) додаток 2.
НАКАЗУЮ:
1. Вважати "Тимчасове положення про клінічну лікувально-профілактичну установу", затверджене наказом МОЗ СРСР N 583 від 24.10.89 р., таким, що втратило чинність на території України.
2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на начальників Головного управління лікпрофдопомоги Картиша А.П. та учбових закладів, кадрів і науки Бєлан С.М.
Заступник міністра В.Г.Передрій
Додаток 1
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
від 21 лютого 1992 р. N 32
Положення про клінічну лікувально-профілактичну установу
1.Загальні положення
1.1. Клінічна лікувально-профілактична установа є установою охорони здоров'я, яка здійснює поряд з наданням медичної допомоги населенню підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку медичних кадрів, проведення і впровадження в практику наукових розробок, нових форм і методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації хворих.
1.2. Статус клінічної установи надається вищестоящим органом охорони здоров'я установі, яка має кваліфіковані медичні кадри і високий рівень розвитку матеріально-технічної, науково-педагогічної, науково-дослідної роботи.
Підставою для надання статусу клінічної установи є підписання договору про співробітництво між лікувально-профілактичною установою і учбовим закладом (науково-дослідним інститутом), який закріплює форми взаємозв'язку і обов'язки кожної із сторін.
1.3. В структуру клінічної лікувально-профілактичної установи входять: лікарня (диспансер) з спеціалізованими відділеннями і різними службами; кафедри, відділи, лабораторії учбового закладу, науково-дослідного інституту.
В міру необхідності в структуру клінічної бази можна включити нові підрозділи і служби, в тому числі по наданню населенню додаткових платних послуг на договірних основах.
1.4. Структура, профіль і потужність клінічної лікувально-профілактичної установи визначається вищестоящим органом охорони здоров'я за погодженням з адміністрацією лікувально-профілактичної установи і учбового закладу (науково-дослідного інституту), виходячи з існуючої потреби населення регіону в загально-лікарняній і спеціалізованій медичній допомозі.
1.5. Висококваліфіковані спеціалісти клінічної лікувально-профілактичної установи можуть бути залучені до учбово-педагогічного процесу, виконання наукових досліджень по госпдоговірній тематиці, працюючи на відповідних посадах, на умовах штатного сумісництва або погодинної оплати.
1.6. Об'єднуючи однопрофільні кафедри (відділи), лабораторії, учбові заклади (науково-дослідні інститути) і спеціалізовані відділення багатопрофільної лікувально-профілактичної установи, може створюватись учбово-науково-практичне об'єднання (на умовах угоди).
1.7. Клінічна лікувально-профілактична установа (об'єднання) на основі діючого законодавства і цього Положення розробляє регламентуючий її діяльність статут, правила внутрішнього трудового розпорядку та посадові інструкції її працівників.
2. Завдання, права і функції клінічної лікувально-профілактичної установи
2.1. Основні завдання, права і функції клінічної лікувально-профілактичної установи визначаються законодавством України про охорону здоров'я населення, нормативними документами Міністерства охорони здоров'я України та умовами укладеного договору.
2.2. Завданнями та функціями клінічної лікувально-профілактичної установи насамперед є:
2.2.1. Надання висококваліфікованої лікувальної і консультативної допомоги, впровадження нових методів профілактики, лікування і реабілітації хворих.
2.2.2. Проведення учбово-педагогічного процесу з використанням сучасних методів навчання, досягнень медичної науки і практики охорони здоров'я.
2.2.3. Підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка медичних кадрів, у тому числі співробітників клінічної лікувально-профілактичної установи.
2.2.4. Організація і проведення спільних клінічних і патолого-анатомічних конференцій, семінарів, науково-практичних конференцій, консиліумів, ЛКК та інших заходів по контролю за якістю лікувально-профілактичного процесу.
2.2.5. Розробка нових ефективних методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації хворих (в тому числі за спільними з учбовим закладом, науково-дослідним інститутом планами) і проведення експертної оцінки. Публікація сумісних учбово-методичних розробок, посібників і наукових праць.
2.3. Клінічна лікувально-профілактична установа має право:
2.3.1. Формувати разом з учбовим закладом, науково-дослідним інститутом плани науково-дослідної роботи, підготовки підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів.
2.3.2. Спільно використовувати наявну апаратуру, медичне обладнання, клінічні засоби навчання, наочне приладдя, медикаменти та інші засоби медичного та господарського призначення, придбані за рахунок коштів учбового закладу (науково-дослідного інституту).
3. Керування клінічною лікувально-профілактичною установою
3.1. Керування клінічною лікувально-профілактичною установою здійснюється її керівником (головним лікарем, директором, генеральним директором).
3.2. На посаду керівника (головного лікаря, директора, генерального директора) клінічної лікувально-профілактичної установи призначається висококваліфікований спеціаліст вищестоящим органом.
3.3. Керівнику клінічної установи, за поданням Вченої Ради вищого учбового закладу (науково-дослідного інституту) та за погодженням з вищестоящим органом охорони здоров'я призначається надбавка у розмірі проц. посадового окладу (повинно бути зазначено в договорі) за рахунок фондів учбового закладу за створення необхідних умов якісного проведення науково-педагогічної, науково-дослідної і лікувально-діагностичної роботи.
4. Завідуючий відділенням
4.1. Призначається наказом головного лікаря (директора) клінічної лікувально-профілактичної установи за узгодженням з керівником клініки з числа найбільш кваліфікованих спеціалістів даної установи або співробіників кафедри: професор, доцент, асистент, науковий співробітник. В останньому випадку вони виконують обов'язки завідуючого відділенням з виплатою додаткової заробітної плати згідно з контрактом за рахунок коштів лікувально-профілактичної установи.
4.2. Працює під керівництвом заступника керівника клінічної лікувально-профілактичної установи по медичній частині і керівника клініки.
4.3. Професорсько-викладацький склад (обумовлюється в договорі).
4.4. Проводить планові обходи, консультації хворих надогоспітальному і госпітальному етапах і визначає плани і тактику подальшого їх обстеження і лікування, бере участь в роботі ЛКК, комісії по вивченню причин смертності хворих.
4.5. Організовує науково-практичні конференції лікарів із залученням спеціалістів інших лікувально-профілактичних, учбових і наукових установ.

................
Перейти до повного тексту