- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Фонду
соціального страхування від нещасних випадків на
виробництві та професійних захворювань
N 35 від 30.11.2010 )
Про затвердження Положення про порядок забезпечення і фінансування витрат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на окуляри і протезування очей
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління
Фонду соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних захворювань
N 50 від 19.06.2003 )
1. Затвердити Положення про порядок забезпечення і фінансування витрат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на окуляри і протезування очей (додається).
2. Затвердити граничний розмір фінансування витрат на 2003 рік: на індивідуальний очний протез із пластмаси - 140 гривень; на стандартний скляний очний протез - 30 гривень; на окуляри - 20 гривень.
3. Директору виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) довести зазначене Положення до робочих органів виконавчої дирекції Фонду.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчу дирекцію Фонду.
Голова правління | Г.Ольховець |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків на
виробництві та
професійних захворювань
України
27.03.2003 N 28
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок забезпечення і фінансування витрат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на окуляри і протезування очей
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до статей
21 та
34 Закону України
"Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" з метою забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також інвалідів з дитинства віком до 16 років (а у разі навчання до 23 років), якщо було заподіяно шкоду зародку, внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання жінки під час вагітності (далі - потерпілі) окулярами та очним протезуванням відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в районах та містах обласного значення (далі - відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення).
1.2. Потерпілі забезпечуються очним протезуванням, якщо втрата ока (очей) є наслідком нещасного випадку на виробництві або ускладненням професійного захворювання, що призвело до враження очей.
2. Порядок забезпечення потерпілих окулярами
2.1. Підставою для забезпечення потерпілих окулярами є рішення медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК) та наявність рецепта лікаря-окуліста.
2.2. Потерпілі, яким за рішенням МСЕК встановлена потреба у забезпеченні окулярами, звертаються до відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення із відповідною заявою, яка реєструється в журналі обліку (додаток 1).
2.3. На підставі заяви потерпілого та рішення МСЕК відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення видає постанову про фінансування витрат на окуляри (не пізніше 10 днів з дня подачі заяви потерпілим).
2.4. Потерпілі забезпечуються окулярами вітчизняного виробництва. Забезпечення здійснюється через установи, що реалізують окуляри і з якими відділення заключили договір. Визначення організацій, що реалізують окуляри, здійснюється шляхом застосування робочими органами виконавчої дирекції Фонду процедури відкритих торгів (тендерів) та інших процедур відповідно до чинного законодавства України.
2.5. Фінансування витрат на окуляри потерпілим проводиться відділеннями виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення по пред'явленню рахунка організації, що здійснює реалізацію окулярів. Граничний розмір вартості окулярів щорічно затверджується правлінням Фонду.
2.6. Потерпілі забезпечуються окулярами 1 раз на 3 роки. У випадку прогресуючого зниження зору забезпечення потерпілого окулярами здійснюється на підставі висновку лікаря-окуліста, затвердженого лікарсько-консультативною комісією (далі - ЛКК) лікувально-профілактичного закладу (далі - ЛПЗ).
3. Порядок забезпечення потерпілих очним протезуванням
3.1. Підставою для забезпечення потерпілих очним протезуванням є рішення МСЕК при наявності заяви потерпілого.
3.2. Потерпілі, яким за рішенням МСЕК встановлена потреба у забезпеченні очним протезуванням, звертаються до відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення із відповідною заявою, яка реєструється в журналі обліку (додаток 2).
3.3. На підставі заяви потерпілого та рішення МСЕК відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення видає постанову про фінансування витрат на очне протезування (не пізніше 10 днів з дня подачі заяви потерпілим).
3.4. Забезпечення потерпілих очним протезуванням проводиться лабораторіями та кабінетами очного протезування відповідно до укладених договорів. Визначення закладів, що проводять очне протезування здійснюється шляхом застосування процедури відкритих торгів (тендерів) та інших процедур відповідно до чинного законодавства України.
3.5. В договорі обов'язково передбачаються вимоги до лікувально-профілактичного закладу щодо якості, вартості та строків очного протезування.
3.6. Фінансування витрат на очне протезування потерпілим проводиться відділеннями виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення по пред'явленню рахунка лікувально-профілактичного закладу, що здійснює очне протезування. Граничний розмір вартості очного протезування щорічно затверджується правлінням Фонду.
................Перейти до повного тексту