1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
17.09.2012 № 27
Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідсезон 2012 - 2013 років
Епідемічний сезон грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) 2011 - 2012 років в Україні характеризувався помірною інтенсивністю. За період з жовтня 2011 року по травень 2012 року на грип та ГРВІ захворіло 5584518 осіб (показник 12247,2 на 100 тис. населення), що становило 12,3 % від усього населення України.
Протягом епідемічного сезону грипу 2011 - 2012 років було зареєстровано дві епідемічні хвилі. Підйом захворюваності на грип та ГРВІ припав на 46 - 48 тиждень 2011 року та 11 - 12 тиждень 2012 року без перевищення епідемічних порогів, за винятком Луганської області, де відзначалось перевищення розрахункового епідпорогу на 5,0 - 15,1 % на 46 - 48 тижні у 2011 році.
Переважним збудником минулорічного підйому захворюваності на грип, як в країнах Північної півкулі, так і в Україні, був вірус грипу A/Перт/16/2009 A(H3N2). Спостерігалась також сумісна циркуляція вірусів грипу типу В двох різних генетичних гілок.
З метою попередження виникнення та локалізації групових осередків грипу та ГРВІ в епідемічному сезоні 2011 - 2012 років здійснювався комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів: застосовувалася практика призупинення навчально-виховного процесу в освітніх закладах, скасування масових заходів (культурних і спортивних), позапланові перевірки по дотриманню санітарно-протиепідемічного режиму в місцях масового перебування людей. Проводилась робота з інформування населення про заходи особистої та громадської профілактики захворювань на грип та ГРВІ. Усі ці заходи сприяли стримуванню розповсюдження грипу та ГРВІ серед населення.
Враховуючи ситуацію минулого епідемічного сезону, прогноз ВООЗ та Національної академії медичних наук щодо захворюваності на грип та ГРВІ, у наступному епідемічному сезоні 2012 - 2013 років в Україні прогнозується сумісна циркуляція вірусів грипу A(H3N2), а саме - нового штаму A/Вікторія/361/2011, який поки що не зреалізував в нашій країні свої епідемічні властивості, а також нового для України штаму вірусу грипу B/Вісконсін/1/2010. Не виключена можливість циркуляції вірусу грипу A/H1N1/Каліфорнія/2009, але його роль в епідемічному процесі буде другорядною.
Усі зазначені штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу для країн Північної півкулі на сезон 2012 - 2013 як такі, що рекомендовані ВООЗ для виробників грипозних вакцин, а саме:
- A/Каліфорнія/7/2009 (H1N1) - подібний вірус;
- A/Вікторія/361/2011 (H3N2) - подібний вірус;
- B/Вісконсін/1/2010 - подібний вірус.
Таким чином, проведена заміна двох штамів вірусу грипу, у зв'язку з чим можливо припустити більш інтенсивний характер перебігу епідемічного процесу в майбутньому епідемічному сезоні.
З метою профілактики грипу та ГРВІ серед населення України, керуючись ст. 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" , ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям:
1.1. Провести засідання надзвичайних протиепідемічних комісій, на яких розглянути питання про підготовку до епідемічного сезону 2012 - 2013 років, внести необхідні корективи до планів з організації профілактичних і протиепідемічних заходів на сезон підйому захворюваності на грип та ГРВІ, передбачити своєчасне виділення асигнувань на закупівлю вакцин проти грипу, інших засобів профілактики та лікування грипу і ГРВІ, придбання діагностичних препаратів, дезінфекційних та антисептичних засобів та засобів індивідуального захисту.
1.2. Забезпечити виконання постанови головного державного санітарного лікаря України від 11.11.2009 № 27 "Про заходи щодо вакцинації населення проти грипу, в т. ч. пандемічного".
1.3. Забезпечити оперативний аналіз та своєчасне коригування здійснюваних профілактичних і протиепідемічних заходів у ході епідемічного сезону 2012 - 2013 років із грипу та ГРВІ.
1.4. Взяти під особистий контроль роботу керівників відповідних служб, підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, щодо забезпечення необхідного температурного режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних установах та закладах, житлових приміщеннях, на транспорті в епідсезон 2012 - 2013 років та по створенню в зазначений період належних умов для працюючих на відкритому повітрі.
1.5. Вжити заходів щодо укомплектування дошкільних, загальноосвітніх закладів медичними кадрами, забезпечення медичних пунктів необхідними засобами та обладнанням (термометри, бактерицидні випромінювачі, дезінфекційні та антисептичні засоби, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту).
1.6. У разі ускладнення епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ запроваджувати посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях і закладах охорони здоров'я, незалежно від форм власності, у місцях масового перебування людей (аеропорти, вокзали, автовокзали, морські, річкові порти), навчальних закладах, закладах культури та освіти, на підприємствах тощо.
1.7. Забезпечити належну комунікацію із засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики сезонного грипу та ГРВІ, друк та поширення серед населення інформаційних матеріалів, пам'яток про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворювань на грип та ГРВІ.
2. Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:
2.1. Розглянути питання закупівлі вакцин проти грипу для своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів для неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників.

................
Перейти до повного тексту