1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
27.03.2003 N 26
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 18 від 09.06.2010 )
Про затвердження Положення про порядок забезпечення потерпілих лікарськими засобами, виробами медичного призначення, постільною та натільною білизною, перуками
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 46 від 19.06.2003 N 72 від 14.09.2004 N 49 від 25.10.2005 )
Відповідно до статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок забезпечення потерпілих лікарськими засобами, виробами медичного призначення, постільною та натільною білизною, перуками (додається).
2. Затвердити граничний розмір фінансування витрат на 2003 рік: на придбання постільної та натільної білизни (при неможливості забезпечення) - 315 гривень; на перуки - 350 гривень.
3. Директору виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) довести зазначене Положення до робочих органів виконавчої дирекції Фонду.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчу дирекцію Фонду.
Голова правління Г.Ольховець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків на
виробництві та професійних
захворювань України
27.03.2003 N 26
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок забезпечення потерпілих лікарськими засобами, виробами медичного призначення, постільною та натільною білизною, перуками
1. Це Положення розроблено відповідно до статей 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" з метою забезпечення та фінансування витрат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та інвалідів з дитинства віком до 16 років, а у разі навчання - віком до 23 років, якщо було заподіяно шкоду зародку внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання жінки під час її вагітності (далі - потерпілий) на лікарські засоби, вироби медичного призначення, постільну та натільну білизну, перуки.
2. Забезпечення та фінансування витрат потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань на лікарські засоби, вироби медичного призначення, постільну та натільну білизну, перуки здійснюється управліннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань (далі - Фонд) у Автономній Республіці Крим, областях та містах Києва та Севастополя, а також відділеннями виконавчої дирекції Фонду у районах та містах обласного значення.
3. Терміни, які вживаються в Положенні: "лікарські засоби" - речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, які застосовуються для профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану і функцій організму; "вироби медичного призначення" (далі - ВМП) - вироби медичної техніки, матеріали, медичні вироби, обладнання тощо, які застосовуються в медичній практиці для: попередження захворювань; діагностики захворювань; моніторингу, контролю та дослідження морфофункціонального стану організму; лікування, повного або часткового усунення проявів хвороби, заміни чи зміни анатомічного або фізіологічного стану ушкодженого організму або його функцій тощо.
4. Підставою для забезпечення потерпілих лікарськими засобами, ВМП, постільною та натільною білизною, перуками є рішення медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК).
5. Для одержання лікарських засобів, ВМП, постільної та натільної білизни, перук потерпілі подають до відділень виконавчої дирекції Фонду у районах та містах обласного значення:
1) заяву;
2) рішення МСЕК про потребу у забезпеченні лікарськими засобами, ВМП, постільною та натільною білизною, перуками;
3) перелік необхідних лікарських засобів, ВМП відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії (далі - ЛКК), затверджений МСЕК.
6. Відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення протягом 10 днів з дня одержання документів, зазначених у п. 5, приймають рішення про проведення виплат, яке оформлюється відповідною постановою.
7. Відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення реєструють заяви потерпілих в журналі обліку (додаток). Можливе ведення комп'ютерного обліку.
8. Фінансування витрат потерпілим на лікарські засоби та ВМП здійснюється безпосередньо за прямими наслідками травми або професійного захворювання. Фінансуються витрати на лікарські засоби відповідно до Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади та установи охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.96 року N 1071 "Про порядок закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров'я, що фінансуються з бюджету" (із змінами та доповненнями). Фінансування витрат за рецептами лікарів на лікарські засоби, які не включені у цей Перелік, здійснюється відповідно до переліку лікарських засобів, складеного лікуючим лікарем з обґрунтуванням їх призначення за висновком ЛКК лікувально-профілактичного закладу та якщо потребу в них визначено МСЕК.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 46 від 19.06.2003, в редакції Постанов Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 72 від 14.09.2004, N 49 від 25.10.2005 )

................
Перейти до повного тексту