1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
N 25 від 19.04.2002
м. Київ
Про заходи щодо поліпшення інвестиційної діяльності для забезпечення розвитку транспортно-дорожнього комплексу України
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства транспорту N 271 від 24.04.2002 )
Колегія Міністерства транспорту відзначає, що на виконання Указів Президента України "Про додаткові заходи щодо збільшення надходжень інвестицій в економіку України" та "Про заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні" підприємствами і організаціями галузі проводиться певна робота щодо залучення інвестицій та створення умов для ефективної роботи з інвесторами.
За 1999-2001 рр. та I квартал 2002 р. на розвиток транспортно-дорожнього комплексу залучено інвестицій на суму 6994,8 млн. грн., в тому числі: на залізничному транспорті - 4216,3 млн. грн., морському і річковому - 1154,6 млн. грн., авіаційному - 606,1 млн. грн., автомобільному - 20,8 млн. грн., у дорожньому господарстві - 964,4 млн. грн., на промислових підприємствах залізничного транспорту - 20,8 млн. грн.
На розбудову міжнародних транспортних коридорів у відповідності до завдань Програми створення та функціонування мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні спрямовано 549,7 млн. грн. у дорожньому господарстві та 592,8 млн. грн. власних коштів на залізничному транспорті.
В галузі успішно реалізовані такі основні проекти:
"Реконструкція аеровокзалу міжнародного аеропорту "Бориспіль"; "Організація капітально-відновлювального ремонту пасажирських вагонів"; "Розвиток поромної переправи Іллічівськ - Поті".
В дорожній галузі створене фундаментальне правове поле діяльності на концесійних засадах. Разом з тим потребує законодавчого врегулювання питання про надання пільг концесіонерам щодо сплати загальнодержавних та місцевих податків і зборів на період будівництва, введення в експлуатацію автодороги та повної окупності капітальних вкладень.
Державною адміністрацією автомобільних доріг України розпочата робота по залученню іноземних інвестицій в розмірі 2,5 млрд. дол. для реалізації проекту "Автомобільні транспортні коридори України".
В системі Мінтрансу реалізуються кредитні проекти Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) загальною вартістю кредиту 144,78 млн. дол., а саме: "Модернізація системи аеронавігаційного обслуговування України", "Розвиток залізниць України" та "Відновлення автомагістралі М-06 (Київ - Чоп) та реформа фінансування сектору автодоріг". Проводиться переговорний процес щодо залучення кредитних ресурсів ЄБРР для реалізації двох пріоритетних проектів розвитку транспортної галузі "Реконструкція тунелю Бескид - Скотарське" та "Будівництво суден для ВАТ "Українське Дунайське пароплавство на українських суднобудівних заводах". Проводиться робота по залученню іноземних інвестицій для будівництва міжнародного пасажирського термінального комплексу в ДМ "Бориспіль".
Залучаються кошти Європейського Союзу по програмам Tacis та Tacis-TRACECA. Реалізовано 9 проектів міжнародної технічної допомоги на суму 20,8 млн. євро, в стадії реалізації знаходяться 7 проектів на суму 16,5 млн. євро.
З метою виконання завдань Державної програми розвитку транспортно-дорожнього комплексу на 2000-2004 рр. розроблено і доопрацьовано портфель інвестиційних проектів і пропозицій по пріоритетних напрямках розвитку транспортно-дорожнього комплексу на суму, що перевищує 2,4 млрд. дол. загальною кількістю 25 проектів.
Колегія відмічає активну роботу Укрзалізниці щодо залучення як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій та вдосконалення механізмів інвестиційної діяльності шляхом створення лізингової та операторських компаній. Завдяки активній інвестиційній діяльності ДМА "Бориспіль" зроблено принциповий перелом на шляху до перетворення його на міжнародний вузловий аеропорт світового класу.
Разом з тим інвестиційна діяльність ще не набула системного характеру, не вирішені питання залучення в необхідному обсязі інвестицій в оновлення рухомого складу та нарощуванню основних фондів, не запроваджено нові схеми та інструменти механізму залучення коштів вітчизняного та іноземного інвестора.
Спрямування коштів на інвестиційну діяльність та будівництво об'єктів, в окремих випадках, здійснюється без попереднього грунтовного вивчення перспектив подальшого ефективного їх функціонування, не всі проекти з будівництва та реконструкції об'єктів виконуються у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи" щодо затвердження проектно-кошторисної документації. Не виконується наказ Мінтрансу від 05.03.2001 р. N 128 "Про затвердження Положення про постійно діючий Тендерний комітет Мінтрансу" щодо формування переліку нових інвестиційних проектів, які передбачають залучення коштів державного бюджету, на конкурсній основі.

................
Перейти до повного тексту