1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
21.05.2001 N 25
Про підсумки роботи підприємств та організацій транспортно-дорожнього комплексу у I кварталі 2001 року
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства транспорту N 330 від 28.05.2001 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту N 364 від 08.06.2001 )
Колегія Міністерства транспорту відзначає, що підприємствами і організаціями галузі, внаслідок послідовної реалізації стратегічних цілей, визначених у Посланні Президента України "Україна: поступ у XXI сторіччя", розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України на 2001 рік" попередніх рішень Колегії, вжито заходів щодо нарощування обсягів перевезень пасажирів і вантажів, створення передумов для більш повного і якісного задоволення населення і господарського комплексу України у перевезеннях.
У I кварталі поточного року досягнуто зростання обсягів за усіма основними виробничими показниками.
Підприємствами транспорту, що входять до сфери управління Міністерства, перевезено 71,5 млн. т вантажів, що на 4,0 млн. т (або на 5,9%) більше, ніж за відповідний період 2000 р.
Вантажообіг в порівнянні з минулим роком збільшився на 2,9% (або на 1238 млн. ткм).
За звітний період перевезено 119,8 млн. пасажирів, що більше відповідного періоду минулого року на 4,2%, пасажирообіг зріс на 8,8%.
Морськими торговельними портами перероблено 20,5 млн. т вантажів, що складає 101% до відповідного періоду минулого року.
Підприємствами дорожнього господарства виконано дорожніх робіт на загальну суму 127,5 млн. грн. (104,5% до плану), у тому числі з будівництва - на 21,4 млн. грн., з ремонту автомобільних доріг - на 106,1 млн. грн. (105%).
На ліквідації наслідків повені у Закарпатській області на об'єктах дорожнього господарства виконано аварійно-відновних робіт на 2,9 млн. гривень.
На розбудові національної мережі міжнародних транспортних коридорів освоєно 7,2 млн. грн., у тому числі на будівництві і реконструкції - 6,3 млн. грн., капітальному ремонті доріг - 0,9 млн. грн.
Промисловими підприємствами галузі вироблено продукції та послуг у порівняних цінах на суму 192,7 млн. грн., що на 37,8% більше ніж за відповідний період минулого року.
Освоєно капітальних вкладень за рахунок усіх джерел фінансування на суму 348,0 млн. грн. Введено в дію основних фондів на суму 136,1 млн. грн.
Завершено роботу по укладанню галузевих угод на поточний рік у всіх галузях, врегульовані питання нормування і оплати праці працівників, забезпечення зайнятості, встановлення гарантій, компенсацій та пільг, режиму праці та відпочинку, умов праці та її охорони.
Досягнуто певних позитивних зрушень щодо забезпечення продуктивності зайнятості.
Коефіцієнт зайнятості працюючих у звітному періоді становить 90,1% проти 87% - рівня аналогічного періоду минулого року. Майже на 27% скоротились втрати робочого часу у розрахунку на одного працівника.
Завдяки стабілізації виробничої діяльності підприємств галузі досягнуто певного покращання їх фінансового стану.
Заборгованість перед бюджетом порівняно зі станом на початок року скорочена на 4,3 млн. грн. і станом на 01.04 складала 58 млн. грн.
Не мають заборгованості перед бюджетом підприємства дорожнього господарства та всі 6 залізниць. Скорочена більш ніж наполовину заборгованість промисловими підприємствами "Укрзалізниці" та об'єднання "Укрзалізпром".
Сума дебіторської заборгованості Укрзалізниці за перевезення протягом кварталу знижена на 50 млн. гривень, або на 17,5%, кількість клієнтів-дебіторів зменшилась з 499 (за станом на 01.01.2001 р.) до 327.
Доля грошових розрахунків за перевезення залізницями в доходних надходженнях досягла 92,2%, тоді як у I кварталі минулого року вона складала 40,7%.
Разом з тим, господарська та організаційна робота керівників окремих підприємств та організацій галузі ще не в повній мірі відповідає сучасним вимогам розвитку економіки держави.
Не всіма підприємствами досягнуто стабілізації виробничої діяльності, зокрема, Львівською та Південною залізницями скорочено обсяги відправлень вантажів, Скадовський, Севастопольський, Керченський, Євпаторійський, Ізмаїльський, Ренійський, Усть-Дунайський, Маріупольський, Миколаївський порти зменшили обсяги вантажопереробки.
Залишається збитковою діяльність значної кількості підприємств. Прибутковий результат в цілому по галузі досягнуто за рахунок окремих стабільно працюючих підприємств.
На фінансовий результат продовжує негативно впливати високий рівень відволікання власних обігових коштів у дебіторську заборгованість. Прострочена дебіторська заборгованість складає 478 млн. грн.
Разом з тим, до обігу господарського обороту залучаються значні кошти кредиторської заборгованості. Прострочена кредиторська заборгованість складає 726 млн. грн. і перевищує прострочену дебіторську у 1,5 рази.
Незадовільним залишається стан справ з виконання зобов'язань перед бюджетом окремими підприємствами морського і річкового та авіаційного транспорту, на долю яких із загальної заборгованості по галузі припадає, відповідно, 57% та 27,7%.
Заборгованість з виплати заробітної плати протягом кварталу зросла на 9 млн. грн., або на 26,4%, в тому числі на підприємствах залізничного транспорту - на 7,4 млн. грн., авіаційного транспорту - на 1,6 млн. гривень.
Залишається незадовільним стан розрахунків з орендної плати на підприємствах залізничного, морського і річкового та авіаційного транспорту.
В окремих випадках порушується механізм затвердження проектно-кошторисної документації об'єктів будівництва в залежності від обсягів капіталовкладень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.88 р. N 1308.
До цього часу зволікається подання окремими підприємствами на затвердження фінансових планів, контракти з керівниками яких укладено Міністром.
У зв'язку з незадовільною підготовкою до корпоратизації промислових підприємств та підприємств об'єднання "Укрпромзалізтранс" Укрзалізниці порушені терміни затвердження актів оцінки вартості майна цих підприємств, що призвело до затримки у створенні господарських товариств.
З метою повного та якісного задоволення потреб народногосподарського комплексу, подальшого закріплення позитивних тенденцій розвитку галузі, стабілізації фінансового стану підприємств, усунення недоліків у фінансово-господарській діяльності Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Визнати роботу Державних департаментів, Укрзалізниці, Укрзалізпрому, Укравтодору, об'єднань і підприємств галузі щодо стабілізації фінансово-економічного стану такою, що не в повній мірі відповідає вимогам Президента України по посиленню курсу економічних реформ.
2. Керівникам Державних департаментів, Укрзалізниці, Укрзалізпрому, Укравтодору:
2.1. Під персональну відповідальність забезпечити виконання запланованих обсягів перевезень (робіт, послуг), забезпечивши при цьому виконання зобов'язань перед Державним бюджетом, Пенсійним фондом та з виплати заробітної плати.
2.2. Встановити ефективний контроль за витрачанням коштів державних підприємств та дисципліною платежів, виконанням фінансових планів, нормалізацією розрахунків у господарському обороті, скороченням непродуктивних витрат. Зазначене питання розглянути на засіданні фінансово-економічної ради Мінтрансу (Демиденко А.Ф.) за підсумками роботи підприємств галузі за I півріччя поточного року.

................
Перейти до повного тексту