- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
18.03.2009 N 19
Положення про порядок заміщення посад помічників прокурорів і слідчих у міських, районних та прирівняних до них прокуратурах
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до статті
46 Закону України
"Про прокуратуру" це Положення визначає засади організації та проведення відбору претендентів на заміщення вакантних посад помічників прокурорів, старших помічників прокурорів, слідчих, старших слідчих, слідчих з особливо важливих справ (надалі - помічників прокурорів і слідчих) міських, районних та прирівняних до них прокуратур, крім військових (надалі - прокуратур).
1.2. Метою проведення відбору є:
- комплектування кадрового складу органів прокуратури фахівцями, які за своїми професійними, діловими та моральними якостями і станом здоров'я найбільш придатні для виконання службових обов'язків;
- запровадження в процесі відбору відкритої змагальності за право обіймати вакантну посаду у прокуратурі;
- запобігання плинності кадрів, помилкам і можливим проявам суб'єктивізму в їх доборі, іншим прорахункам у роботі з кадрового забезпечення;
- подальший розвиток і зміцнення демократичних засад роботи з кадрами в органах прокуратури;
- підвищення престижу служби в органах прокуратури та їх авторитету в суспільстві.
1.3. Основними завданнями організації та проведення відбору претендентів на заміщення посад є:
- об'єктивна оцінка їх професійної придатності;
- ефективне використання в роботі з кадрового забезпечення сучасних форм фахового відбору, методів вивчення та оцінювання професійних, ділових, особистих і моральних якостей претендентів на заміщення вакантних посад, а також сучасних стандартів щодо кваліфікаційного рівня прокурорсько-слідчих працівників;
- психологічне тестування з метою виявлення осіб з асоціальними установками в поведінці, корисливою орієнтацією, незадовільним станом здоров'я.
2. Комісії з відбору
2.1. Для організації і проведення відбору претендентів на заміщення посад помічників прокурорів і слідчих у прокуратурах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя утворюються комісії.
2.2. Комісія з відбору утворюється за відповідним наказом у складі:
- голови комісії;
- заступника голови;
- відповідального секретаря;
- членів комісії.
Головою комісії призначається один із заступників прокурора обласного рівня, а його заступником, як правило, - керівник кадрового підрозділу.
До складу комісії включаються найбільш досвідчені та авторитетні працівники. На засіданні комісії можуть бути присутніми представники Головного управління кадрового забезпечення, Національної академії прокуратури України та міськрайпрокурори, під керівництвом яких стажувалися, проходили практику або будуть працювати претенденти.
3. Умови проведення відбору
3.1. Відбір проводиться у першу чергу серед випускників поточного року базових вищих юридичних навчальних закладів та юридичних факультетів, яких рекомендовано органами прокуратури на навчання.
У разі відсутності таких претендентів на заміщення конкретної вакантної посади за вмотивованим рішенням комісії відбір може проводитися серед інших осіб, насамперед тих, які мають досвід роботи за спеціальністю у судових, правоохоронних та інших державних органах.
Особи, які раніше працювали в органах прокуратури і мають класні чини або військові звання, приймаються на роботу на загальних підставах.
3.2. Випускники базових вищих навчальних закладів, зазначені в абзаці першому пункту 3.1, мають право на участь у відборі на заміщення вакантних посад в органах прокуратури різних регіонів України.
3.3. Відбір випускників Національної академії прокуратури України на посади помічників і слідчих прокуратур проводиться за підсумками стажування в органах прокуратури, передбаченого статтею
46 Закону України
"Про прокуратуру", та успішного проходження державної атестації за результатами навчання в академії.
У разі відмови випускника Національної академії прокуратури України від запропонованої Генеральною прокуратурою України посади чи негативного висновку за результатами стажування на нього поширюються загальні умови відбору, передбачені цим Положенням.
3.4. Особи, які претендують на зайняття посад помічників прокурорів і слідчих, повинні відповідати таким загальним вимогам:
- бути громадянином України;
- мати повну вищу юридичну освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" або "магістр";
- вільно володіти державною мовою;
- за станом здоров'я бути придатним для виконання службових обов'язків;
- мати необхідні для роботи на заміщуваній посаді основоположні спеціальні знання, уміння та навички, ділові якості (старанність, почуття відповідальності за доручену справу, дисциплінованість, ініціативність, самоорганізованість, емоційну врівноваженість, культуру спілкування; здатність до відбору суттєвої інформації, обґрунтованість суджень, кмітливість тощо);
- за своїми моральним якостями відповідати високому званню прокурорського працівника.
3.5. До участі у відборі не допускаються особи, які притягувалися до кримінальної відповідальності, визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними, а також ті, які не можуть бути згідно із законодавством прийняті на роботу в органи прокуратури та державну службу.
3.6. Особи, які успішно пройшли відбір, але не рекомендовані для призначення у зв'язку з відсутністю вакантних посад, за рішенням комісії можуть претендувати на заміщення посад у майбутньому.
Зазначене право втрачається у разі відмови від запропонованих посад у прокуратурах інших регіонів України.
................Перейти до повного тексту