1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УРСР
Н А К А З
08.01.1986 N 18
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 80 від 18.04.96 )
Про посилення заходів по профілактиці сальмонельозів
Серед завдань, що стоять перед охороною здоров'я в галузі інфекційної патології, залишаються актуальними питання боротьби з сальмонельозами. Особливістю заходів щодо боротьби з сальмонельозами є необхідність комплексного підходу при їх плануванні та здійсненні з боку медичних та ветеринарних установ. Порушення технології санітарного режиму в умовах широкого розповсюдження централізованої відгодівлі тварин на крупних комплексах, використання індустріальних методів виробництва м'яса та м'ясопродуктів сприяли розширенню циркуляції сальмонел серед тварин і в навколишньому середовищі, що мало вплив на динаміку захворюваності людей сальмонельозами.
За даними Всесоюзного центру по сальмонельозах в 1983 р. в країні було зареєстровано виділення 350 серологічних варіантів сальмонел, тоді як у 1971 р. тільки 200. Повсюдна захворюваність міського населення перебільшує захворюваність сільського.
Найважливішою особливістю епідеміології сальмонельозів в останні роки є різке збільшення захворювань серед дітей. Якщо в 1971 р. діти складали 25,9% від числа всіх захворілих сальмонельозом в УРСР, то в 1984 р. - 54%. Найчастіше уражаються діти у віці до одного року життя. Трапляються випадки виникнення вогнищ розповсюдження сальмонельозу в дитячих відділеннях лікарень, пологових будинках. Таке становище створюється в результаті порушень санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів у них. В епідемічний процес залучаються діти всіх вікових груп, проте частіше діти молодшого віку, ослаблені, що знаходяться на штучному вигодовуванні, у яких захворювання проходить, як правило, у важкій маніфестній формі.
У виникненні внутрішньолікарняного зараження сальмонельозами провідна роль, як джерела інфекції, належить людині - хворій чи бактеріоносію. При цьому джерелом інфекції може бути як дитина, так і дорослий. Збудником у таких випадках, у переважній більшості є лише один серологічний тип сальмонели-C тифи муріум чи його особливий біологічний різновид, що відрізняється рядом властивостей.
Розповсюдженню внутрішньолікарняної інфекції сприяють часті, необгрунтовані переведення дітей з палати в палату, коли умови їх перебування в стаціонарі відсутні, значне перевантаження дитячих відділень, недостатня підготовленість медпрацівників з питань організації проведення протиепідемічного режиму в лікувально-профілактичних установах.
В даний час продовжується реєстрація групових захворювань сальмонельозами, викликаних споживанням забруднених сальмонелами м'ясних продуктів, що не піддавались достатній термічній обробці.
Мають місце порушення санітарно-гігієнічних умов обробки туш, забій тварин з клінічними проявами захворювань без дозволу ветеринарної служби, а також надходження на реалізацію м'яса, значною мірою забрудненого сальмонелами.
Недостатня увага приділяється санітарній пропаганді профілактики сальмонельозів серед населення і серед працівників підприємств по виробництву, зберіганню і реалізації продуктів харчування.
З метою посилення і вдосконалення системи заходів профілактики і боротьби з сальмонельозами відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я СРСР від 09.10.85 N 1303-ДСП "Про проведення заходів по профілактиці сальмонельозів"
НАКАЗУЮ:
1. Завідуючим відділами охорони здоров'я облвиконкомів, Севастопольського міськвиконкому, начальнику управління охорони здоров'я Київського міськвиконкому, головним лікарям Жданівської центральної басейнової лікарні на водному транспорті, Київській центральній басейновій клінічній лікарні Міністерства охорони здоров'я УРСР, Чорноморської центральної клінічної лікарні на водному транспорті:

................
Перейти до повного тексту