1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 16 від 14.06.96
м.Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Нацкомелектроенергетики N 133 від 14.02.2000 )
Про затвердження процедури розгляду питань на засіданнях НКРЕ
Відповідно до Указу Президента України від 14 березня 1995 р. N 213/95 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України" та у зв'язку із необхідністю встановлення порядку скликання і проведення засідань Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України, а також визначення функцій її посадових осіб Національна комісія з питань регулювання електроенергетики України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Процедуру розгляду питань на засіданнях Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України (додається).
2. Привести у відповідність до зазначеної Процедури Положення про Робочий апарат НКРЕ, його структурні підрозділи, а також посадові інструкції працівників Робочого апарату НКРЕ України.
Голова Комісії З.Буцьо
Процедура розгляду питань на засіданнях Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України
Розділ I.
Загальні положення
Пункт 1.0.1.
1. Порядок діяльності Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України (далі - Комісія), її органів та посадових осіб визначається актами законодавства України, положенням про Комісію та цією Процедурою.
Пункт 1.0.2.
1. Процедура встановлює: порядок скликання і проведення засідань Комісії; функції її посадових осіб, що зумовлюються їх повноваженнями, які встановлені актами законодавства України.
2. Комісія вирішує питання відповідно до вимог Конституції, інших актів законодавства України, міжнародних договорів України в порядку, передбаченому цією Процедурою.
Пункт 1.0.3.
1. Засідання проводяться українською мовою.
2. Особам, що беруть участь у розгляді питань і не володіють українською мовою, забезпечується право ознайомлення з матеріалами та участі у розгляді питань через перекладача, а також право виступати на засіданні рідною мовою. Витрати, пов'язані з оплатою роботи перекладача, несе особа, заінтересована в його участі.
Пункт 1.0.4.
1. Засідання Комісії є відкритими і гласними, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної або комерційної таємниці, та в інших випадках, передбачених чинним законодавством та цією Процедурою.
2. Гласність роботи Комісії забезпечується шляхом відкритого обговорення питань, що належать до її компетенції, у присутності виробників, передавачів, постачальників і споживачів електричної енергії, представників громадськості та преси, публікації у пресі її рішень та пояснень з приводу їх прийняття.
Пункт 1.0.5.
1. За рішенням Комісії, яке приймається більшістю голосів після обговорення, можуть проводитись її закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань, а також розгляду адміністративних питань, що стосуються повсякденної роботи Комісії.
2. У закритому засіданні Комісії мають право брати участь особи, присутність яких визнана Комісією необхідною для розгляду відповідного питання.
3. Комісія наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації, поширення протоколу та інших матеріалів цього засідання.
Пункт 1.0.6.
1. На засідання Комісії можуть запрошуватися службові та інші особи.
2. Комісія може запросити на засідання службових осіб, експертів, фахівців з метою з'ясування обставин, що мають важливе значення при розгляді питань і потребують спеціальних знань у відповідній галузі науки, техніки, ремесла. Службові особи запрошуються через керівників відповідного органу, установи, організації.
Пункт 1.0.7.
1. Особи, присутні на засіданнях Комісії. повинні дотримуватися встановленого порядку. У разі порушення порядку їх, за розпорядженням головуючого на засіданні, може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.
Розділ 2.
2.1. Засідання комісії
Пункт 2.1.1.
1. Комісія виконує свою роботу шляхом підготовки та проведення засідань.
2. Голова розглядає підготовлений Робочим апаратом проект порядку денного засідання Комісії і передає його іншим членам Комісії для попереднього затвердження ними до того, як цей порядок денний буде передано для загального ознайомлення.
3. Голова відповідає за забезпечення підготовки всіх рішень Комісії.
4. Члени Комісії мають право з власної ініціативи включати до порядку денного інші питання, що належать до компетенції Комісії.
У цьому випадку відповідальність за підготовку рішення Комісії із запропонованого питання несе член Комісії, з ініціативи якого питання включено до порядку денного.
5. Інформація про місце і час проведення засідань Комісії публікується в пресі чи повідомляється іншим засобам масової інформації.
6. Кожен член Комісії не пізніше ніж за 5 днів до пленарного засідання отримує матеріали засідання та довідкові матеріали з питань, які включені до порядку денного.
7. Засідання Комісії є правомочним. якщо на ньому присутні не менш ніж два члени Комісії, за умови. що всі члени Комісії одержали повідомлення про засідання.
Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість складу Комісії.
В разі відсутності кворуму при прийнятті рішення може бути врахована письмова думка відсутнього з поважних при чин члена Комісії щодо питань, які включені до порядку денного засідання.
8. Засідання Комісії проводиться, як правило, не рідше одного разу на тиждень.
9. У разі необхідності Комісія може прийняти рішення про одноразову зміну свого місячного або тижневого розкладу роботи.
Пункт 2.1.2.
1. Щотижневі засідання Комісії проводяться, як правило, у середу о 15 годині і тривають до 18 години. У разі необхідності може бути об'явлена перерва.
2. Засідання Комісії може бути продовжене головуючим на засіданні понад визначений у підпункті 2 цього пункту робочий час не більше ніж на 30 хвилин.
Інші одноразові зміни часу роботи можуть здійснюватися, якщо за це проголосувала Комісія.
3. В окремих випадках, в разі потреби, Комісія може більшістю голосів прийняти рішення про продовження своєї роботи наступного дня після дня засідання.
Пункт 2.1.3.
1. Вівторок і четверг кожного тижня відводяться для самостійної роботи членів Комісії. Використання робочого часу членів Комісії в ці дні з іншою метою припускається тільки на підставі рішення Комісії.
2.1.4. При наявності обставин, при яких рішення Комісії з питання, включеного до порядку денного, не може бути прийнято на даному засіданні, розгляд питання відкладається. Зокрема, такими обставинами є:
1) нез'явлення на засідання заінтересованих осіб, якщо без них неможливо розглянути (вирішити) питання;
2) неподання витребуваних доказів;
3) необхідність витребування нових доказів;
4) призначення експертизи;
5) залучення до участі в справі інших заінтересованих осіб.
2.2. Робочі та пленарні засідання комісії
Пункт 2.2.1.
1. Засідання Комісії є: робочі та пленарні.
2. Пленарні засідання Комісії скликає Голова Комісії, який визначає питання до розгляду.
3. Виключно на засіданнях Комісії розглядаються такі питання:
- ліцензування;
- формування цінової політики встановлення тарифів на електроенергію та захист прав споживачів;
- затвердження правил користування електроенергією;
- обговорення проектів законодавчих та інших нормативних актів і пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства з питань електроенергетики;
- передача до Антимонопольного комітету України матеріалів про порушення антимонопольного законодавства;
- затвердження правил розгляду конфліктних ситуацій з питань виробництва, передачі та постачання електричної енергії;
- конфліктні ситуації;
- визначення напрямів використання іноземної технічної допомоги;
- затвердження щорічного звіту про діяльність Комісії;
- застосування санкцій до ліцензіатів у разі невиконання умов ліцензій та порушення чинного законодавства;
- прийняття постанов та розпоряджень;
- планування роботи Комісії.
4. На пленарних засіданнях розглядаються питання, які визначені підпунктом 3 цього пункту Процедури.
5. На робочих засіданнях Комісії розглядаються питання:
- термінові та пов'язані з дорученнями, які одержані від Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України;
- адміністративно-господарські.
2.3. Розклад розгляду і підготовки питань
Пункт 2.3.1.
1. Розклад засідань Комісії повинен містити інформацію про день і час проведення засідань не менш ніж на двотижневий термін, про порядок денний кожного засідання, реєстраційні номери, назви проектів документів, що стосуються включених до розгляду питань.
2. Комісія наприкінці пленарного засідання уточнює розклад засідань на наступний період.
3. До порядку денного засідань Комісії щотижня під час її роботи включається не менше 30 хвилин для обговорення питань (в тому числі і заздалегідь означених), які можуть бути не пов'язані з питаннями порядку денного засідання (різне). Рішення з цих питань у відведений для обговорення час Комісією не приймаються.
4. До порядку денного кожного засідання, якщо це необхідно, включається питання про причини відсутності членів Комісії.
Пункт 2.3.2.
1. У невідкладних випадках у період між пленарними засіданнями Голова або члени Комісії мають право порушувати питання про скликання робочого засідання Комісії.
2. За звичайних умов до порядку денного цих засідань вносяться лише питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання такого засідання.
2.4. Порядок денний засідання комісії
Пункт 2.4.1.
1. Порядок денний засідання Комісії включає два розділи: перший - питання, які повністю підготовлені для розгляду на засіданні Комісії, другий - питання, підготовку і доопрацювання яких Комісія доручає здійснити Робочому апарату.
2. До першого розділу порядку денного засідання включаються лише ті питання, матеріали щодо яких підготовлені згідно з вимогами цієї Процедури.
3. Пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного засідання, або щодо затвердженого порядку денного засідання, подаються із супровідною запискою і проектом постанови чи розпорядження, який пропонується прийняти за цією пропозицією.
Пункт 2.4.2.
1. Проект порядку денного засідання Комісії обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів членів Комісії.
2. Рішення про включення питання до ще не затвердженого в цілому порядку денного засідання Комісії приймається, якщо за нього проголосувало не менше двох членів Комісії. Якщо за наслідками голосування питання до порядку денного засідання не включене, то воно вважається відхиленим.
Рішення про виключення питання із ще не затвердженого в цілому порядку денного приймається, якщо за нього проголосувало не менше двох членів Комісії.
Розділ 3.
3.1. Ведення засідань
Пункт 3.1.1.
1. Засідання Комісії проводиться в порядку, передбаченому цією Процедурою.
2. Рішення Комісії (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання Комісії, за винятком випадків, встановлених цією Процедурою. У разі порушення цієї вимоги прийняте рішення є недійсним.

................
Перейти до повного тексту