1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.01.2018 № 10
Про затвердження Положення про експертну раду користувачів при Державній службі статистики України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної служби статистики № 278 від 19.12.2018 № 313 від 20.09.2019 )
Відповідно до підпункту 13 пункту 6, пунктів 9, 13 Положення про Державну службу статистики України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 року № 481,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про експертну раду користувачів при Державній службі статистики України (далі - Положення), що додається.
2. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) у термін до 31 січня 2018 року:
1) забезпечити оприлюднення Положення, затвердженого цим наказом, на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України;
2) підготувати пропозиції щодо кандидатур для формування складу експертної ради користувачів при Державній службі статистики України.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова І.Є. Вернер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
статистики України
29.01.2018 № 10
(у редакції наказу
Державної служби
статистики України
від 19 грудня 2018 року № 278 ( v0278832-18 ))
ПОЛОЖЕННЯ
про експертну раду користувачів при Державній службі статистики України
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок утворення та діяльності експертної ради користувачів при Державній службі статистики України (далі - експертна рада).
2. Експертна рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, що утворений з метою отримання наукових рекомендацій, проведення фахових консультацій та залучення експертного середовища до процесу підготовки рішень, прийнятих Держстатом у межах повноважень з питань статистики, обліку та звітності, під час реалізації державної політики у сфері статистики.
3. У своїй роботі експертна рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
4. Рішення про утворення або ліквідацію експертної ради, її кількісний та персональний склад затверджує Голова Держстату.
Строк повноважень експертної ради - два роки. Строк повноважень експертної ради у тому самому складі може бути продовжений на наступний термін за рішенням Голови Держстату.
5. Експертна рада здійснює свою діяльність на громадських засадах.
6. Основними завданнями експертної ради є:
1) налагодження ефективної комунікації та взаємодії між Держстатом і фаховою спільнотою у сфері статистики;
2) підготовка пропозицій щодо гармонізації статистичної методології, яка використовується органами державної статистики, з міжнародними стандартами в галузі статистики;
3) сприяння покращенню взаємодії органів державної статистики та користувачів статистичної інформації;
4) сприяння підвищенню статистичної грамотності суспільства;
5) розгляд питань, ініційованих Держстатом, що належать до компетенції експертної ради;
6) інші питання, пов'язані з розвитком державної статистики.
7. Експертна рада відповідно до покладених на неї завдань:
1) збирає, узагальнює та опрацьовує отримані за результатами проведення консультацій із фаховою спільнотою та іншими користувачами статистичної інформації пропозиції з питань реалізації державної політики у сфері статистики та подає їх Держстату;
2) готує і подає Держстату пропозиції щодо вдосконалення статистичної методології;
3) готує і подає Держстату пропозиції до програм розвитку державної статистики та щорічних планів державних статистичних спостережень;
4) подає Держстату пропозиції щодо проведення науково-просвітницьких заходів для користувачів;
5) організовує та проводить заходи, спрямовані на підвищення статистичної грамотності суспільства, а також публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку державної статистики.
8. Експертна рада має право:
1) вносити пропозиції керівництву Держстату з питань, що належать до її компетенції;
2) утворювати у разі потреби постійні або тимчасові робочі групи з питань, віднесених до її компетенції;
3) залучати у разі потреби представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, вітчизняних і міжнародних експертних і наукових організацій (за їх згодою), а також окремих фахівців до вивчення та вирішення питань, віднесених до її компетенції;
4) організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом та інші публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку державної статистики;
5) отримувати від Держстату інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
6) на запрошення Держстату направляти своїх представників (не більше п'яти на один захід) для участі у засіданнях комісії з питань удосконалення методології та звітної документації Держстату та проведенні інвентаризації державних статистичних спостережень.
9. Інформація про діяльність експертної ради та її персональний склад оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держстату.
II. Формування експертної ради
1. Склад експертної ради затверджує Голова Держстату. Загальна кількість членів експертної ради має становити не менше семи та не більше двадцяти восьми осіб. За потреби склад експертної ради може змінюватися та доповнюватися.
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики № 313 від 20.09.2019 )
2. До складу експертної ради можуть входити (за їх згодою) представники від провідних наукових установ, освітніх закладів, засобів масової інформації, неурядових організацій, підприємств та організацій, що проводять свою діяльність у сфері статистики, а також зацікавлених органів державної влади за згодою їх керівників і представник Держстату.
3. Членство в експертній раді є індивідуальним на добровільних засадах.
4. Формування персонального складу експертної ради здійснюється на підставі пропозицій від кандидатів. Пропозиції подаються до Держстату в довільній формі у відповідь на лист Держстату з запрошенням ввійти до складу експертної ради. До пропозиції додаються коротка біографічна інформація про кандидата, контактна інформація (телефон, електронна адреса) та письмова згода кандидата на обробку персональних даних. Кандидат до складу експертної ради є відповідальним за достовірність поданої інформації.
5. До складу експертної ради може входити не більше як один представник від однієї установи, організації, закладу тощо, зазначених у пункті 2 розділу II цього Положення.

................
Перейти до повного тексту