1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
12.01.2004 N 10
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 871 від 15.10.2007 )
Про введення в дію Технологічної схеми розпорядження майном, товарами та іншими предметами
З метою забезпечення єдиного порядку обліку, оцінки, зберігання та розпорядження майном, товарами та іншими предметами, які зберігаються під митним контролем та передаються у власність держави, згідно вимог Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.98 за N 1340, із змінами і доповненнями,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 09.01.2004 Технологічну схему розпорядження майном, товарами та іншими предметами, які зберігаються під митним контролем та передаються у власність держави.
2. Загальному відділу наказ довести до виконавців згідно технології опрацювання та доведення документів.
3. Начальникам структурних підрозділів забезпечити ознайомлення інспекторського складу з даним наказом та неухильне його виконання.
4. Вважати такими, що втратили чинність, накази Київської регіональної митниці N 1008 від 16.11.2000 та N 1093 від 11.12.2000.
Загальний контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Т. в. о. начальника
Київської регіональної митниці

А.В.Макаренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом КРМ
12.01.2004 N 10
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
розпорядження майном, товарами та іншими предметами, які зберігаються під митним контролем та передаються у власність держави
Загальні положення
Тимчасова технологічна схема розроблена у відповідності із ст. ст. 172, 174, 214, 244, 246 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV, постановою КМУ від 25.08.98 N 1340 "Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним", із змінами і доповненнями, постановою КМУ від 17.12.2003 N 1955, іншими законодавчими та нормативними документами.
1. Начальник структурного підрозділу при отриманні заяви про надання дозволу на розміщення вантажу в митний режим відмови на користь держави безпосередньо від власника або за його дорученням від вантажоодержувача готує на розгляд керівництва митниці пакет документів на вантаж. Пакет документів повинен містити заяву з обов'язковим зазначенням причин відмови (в двох екземплярах), повні дані про вантаж (найменування, кількість, вагу, інші характеристики, документи, які засвідчують право власника розпоряджатись товарами, дозволи, надані іншими органами державної влади, що здійснюють відповідно до їх компетенції контроль під час переміщення товарів через митний кордон України згідно ст. 27 МКУ. Якщо частина вантажу, що розміщувався на митному ліцензійному складі, складі тимчасового зберігання, території підприємства була раніше оформлена в інший митний режим, повинні надаватись копії відповідних ВМД. Службовою запискою начальника структурного підрозділу митниці всі матеріали, після реєстрації в загальному відділі, передаються на розгляд керівництва митниці.
2. Заява розглядається керівництвом митниці протягом трьох робочих днів після її реєстрації. За результатами розгляду приймається відповідне рішення. Дозвіл на відмову на користь держави від товарів оформлюється накладенням на обох примірниках заяви резолюції "Поміщення у митний режим відмови дозволено", а ненадання дозволу - "Поміщення у митний режим відмови не дозволено". Резолюція засвідчується підписом керівництва митниці, який скріплюється печаткою митного органу.
Один примірник заяви з резолюцією керівництва митниці передається для підготовки наказу до юридичного відділу, а другий - повертається до структурного підрозділу митниці (по місцю обліку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, в пункті пропуску або по місцю знаходження товару) для видачі чи надсилання поштою (з повідомленням про вручення) власникові товару або уповноваженій ним особі.
3. Начальник структурного підрозділу повідомляє власника товару або уповноважену ним особу про надання (ненадання) дозволу на розміщення вантажу в митний режим відмови в дохід держави.
Не можуть бути заявленими (розміщені) в митний режим відмови на користь держави відповідно:
- товари (предмети), які заборонені до ввезення в Україну;
- товари, які не знаходяться на митний території України;
- товари, які не можуть бути пред'явлені та фактично передані митним органам при декларуванні;
- товари, які не є власністю особи, яка відмовляється від товарів на користь держави, та якщо немає згоди власника;
- товари, щодо яких не проведено встановлених законодавством України видів контролю;
- товари, які потребують особливих умов зберігання, у випадках коли митний орган не має можливості їх забезпечити;
- товари (предмети), які перебувають під митним контролем в режимі:
а) знищення або руйнування;
б) реімпорту;
в) випущені у вільний обіг;
г) тимчасово ввезені на митну територію України;
- відходи та залишки після знищення або руйнування;
- товари неліквідні або неякісні, щодо яких закінчився термін використання (споживання);

................
Перейти до повного тексту