1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
25.02.2021 № 8
Про затвердження Положення про фінансування витрат на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
Відповідно до статей 7, 9, 10, 16, 36 та 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" правління Фонду соціального страхування України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про фінансування витрат на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2011 № 41 "Про затвердження Положення про організацію, забезпечення та фінансування необхідних видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 року за № 30/20343.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її оприлюднення.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Михайленко Т.О.
Голова правління Є. Котик
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Фонду соціального страхування
України
25.02.2021 № 8
ПОЛОЖЕННЯ
про фінансування витрат на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає механізм фінансування витрат на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування (далі - необхідні види догляду) потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - потерпілі) виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України (далі - виконавча дирекція Фонду), управліннями виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх відділеннями в районах і містах обласного значення (далі - органи Фонду).
1.2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
побутове обслуговування - вид догляду, яким забезпечуються особи з інвалідністю (одинокі особи з інвалідністю у разі неможливості розміщення їх у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, пансіонатах ветеранів війни та праці) з вираженим або значним обмеженням життєдіяльності, значною залежністю від інших осіб у забезпеченні життєво важливих соціально-побутових функцій, не здатні до самообслуговування, оскільки мешкають у несприятливих соціально-побутових умовах (відсутність централізованого водопостачання, опалення, каналізації, громадського транспорту тощо);
постійний сторонній догляд - вид догляду, яким забезпечуються особи з інвалідністю із значно вираженою важкістю, функціональними порушеннями в організмі, зумовленими професійним захворюванням, травмою, що призводять до значного обмеження життєдіяльності, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду інших осіб, неспроможні до самообслуговування (не можуть самостійно приймати їжу, забезпечувати туалет, потребують допомоги при прогулянках тощо);
спеціальний медичний догляд - вид догляду, яким забезпечуються особи з інвалідністю із значно вираженою важкістю, функціональними порушеннями в організмі, зумовленими професійним захворюванням, травмою, що призводять до значного обмеження життєдіяльності і які потребують спеціальних медичних і санітарних процедур, постійного медичного догляду, щоденних, багаторазових медичних маніпуляцій в обсягах, передбачених стандартами надання медичної допомоги населенню та функціональними обов'язками медичного персоналу (ін'єкції, перев'язки, промивання порожнин тіла, катетеризація сечового міхура із введенням дезінфекційних засобів, накладення пов'язок хворим із пролежнями, масаж, лікувальна фізкультура тощо).
1.3. Потерпілим фінансуються витрати на необхідні види догляду за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі - Фонд) відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання згідно з потребою, визначеною висновками медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК) та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення) (далі - ІПР).
Потреба потерпілих у забезпеченні необхідними видами догляду встановлюється на визначений термін.
1.4. Повторний огляд МСЕК потерпілих, інвалідність яких встановлено без зазначення строку проведення повторного огляду, проводиться до закінчення строку, на який визначена потреба у необхідних видах догляду, за заявою такого потерпілого або представника потерпілого (далі - законний представник потерпілого) у разі настання змін у стані здоров'я і працездатності потерпілого за направленням органу Фонду, у якому потерпілий перебуває на обліку, або за рішенням суду.
1.5. Якщо МСЕК встановлено, що потерпілий потребує кількох видів допомоги (спеціальний медичний догляд, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування), оплата проводиться за кожним її видом окремо.
1.6. Витрати на догляд за потерпілим відшкодовуються Фондом незалежно від того, ким вони здійснюються.
2. Облік потерпілих, які мають право на забезпечення необхідними видами догляду
2.1. Облік потерпілих, які мають право на забезпечення необхідними видами догляду (далі - облік), ведуть органи Фонду за місцем зберігання справ про страхові виплати.
2.2. Для взяття на облік потерпілий або законний представник потерпілого подає до органу Фонду (за місцем зберігання справи про страхові виплати):
заяву про забезпечення необхідними видами догляду за формою згідно з додатком 1 до цього Положення;
копію паспорта громадянина України;
копію висновку МСЕК про потребу у забезпеченні необхідними видами догляду;
ІПР (у разі її складання).
Документи, які є у справі про страхові виплати потерпілого, не надаються.
У разі надання документів законним представником потерпілого, він додатково подає копію документа, що підтверджує його особу та повноваження.

................
Перейти до повного тексту