1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
11.01.2005 N 8
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 792 від 10.05.2016 )
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про державні наукові метрологічні центри Держспоживстандарту України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це Типове положення поширюється на державні наукові метрологічні центри Держспоживстандарту України (далі - ДНМЦ) і регламентує основні завдання, функції, права, структуру і джерела фінансування їхньої діяльності.
1.2. Функції ДНМЦ покладаються на державні підприємства Держспоживстандарту України, які виконують наукові прикладні дослідження у сфері метрології, науково-дослідні роботи зі створення, удосконалення, зберігання, застосування державних первинних і вторинних еталонів, здійснюють розробку нормативних документів з метрології та мають висококваліфіковані наукові кадри.
1.3. ДНМЦ належать до Державної метрологічної служби і в своїй діяльності керуються Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі - Закон), іншими нормативно-правовими актами України в галузі метрології, наказами і розпорядженнями Держспоживстандарту України, а також державними, міждержавними та міжнародними нормативними документами з метрології.
1.4. Основною метою діяльності ДНМЦ є забезпечення реалізації в Україні єдиної науково-технічної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.
1.5. Функції кожного ДНМЦ встановлюються в положенні про цей центр, яке розробляється з урахуванням вимог цього Типового положення відповідно до спеціалізації центру і затверджується Держспоживстандартом України.
1.6. Надання статусу ДНМЦ не змінює форми власності та організаційно-правової форми підприємства.
1.7. Діяльність ДНМЦ здійснюється під керівництвом Держспоживстандарту України.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДНМЦ
Основними завданнями ДНМЦ є:
2.1. Виконання наукових прикладних досліджень у сфері метрології.
2.2. Створення, удосконалення, зберігання і застосування державних первинних, вторинних та робочих еталонів одиниць вимірювань у закріплених видах і підвидах вимірювань.
2.3. Створення систем передачі розмірів одиниць вимірювань від еталонів до робочих засобів вимірювальної техніки у закріплених видах і підвидах вимірювань.
2.4. Участь у розробці державних наукових та науково-технічних програм або їх розділів, що стосуються забезпечення єдності вимірювань.
2.5. Розробка нормативних документів з метрології.
2.6. Здійснення державного метрологічного контролю.
2.7. Участь у міжнародному співробітництві з питань метрології.
2.8. Підготовка кадрів у галузі метрології та метрологічної діяльності.
2.9. Організація та проведення семінарів, науково-практичних конференцій з питань метрології та метрологічної діяльності.
3. ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ДНМЦ
ДНМЦ, відповідно до покладених на них завдань, виконують такі основні функції:
3.1. Участь у розробці концепції розвитку державної метрологічної системи.
3.2. Проведення досліджень з теоретичних основ метрології, теорії вимірювань та методів визначення точності вимірювань.
3.3. Участь у розробці державних програм створення і забезпечення функціонування національної еталонної бази.
3.4. Проведення експертизи та участь у розробці розділів метрологічного забезпечення державних і багатогалузевих наукових та науково-технічних програм.
3.5. Проведення науково-дослідних робіт, пов'язаних із створенням, удосконаленням, зберіганням та застосуванням первинних і вторинних еталонів у закріплених за центрами видах і підвидах вимірювань.
3.6. Створення систем передачі розмірів одиниць вимірювань від еталонів до робочих засобів вимірювальної техніки у закріплених видах і підвидах вимірювань.
3.7. Здійснення науково-методичного керівництва роботами із забезпечення єдності вимірювань в закріплених видах вимірювань.
3.8. Проведення аналізу стану вимірювань в Україні та стану технічної бази територіальних органів Держспоживстандарту України за закріпленими видами вимірювань, підготовка пропозицій щодо їх вдосконалення, розробка та забезпечення виконання відповідних заходів.
3.9. Здійснення державного метрологічного контролю:
3.9.1. Проведення державних приймальних і державних контрольних випробувань засобів вимірювальної техніки відповідно до галузі акредитації (уповноваження).
3.9.2. Проведення повірки засобів вимірювальної техніки відповідно до галузі акредитації (уповноваження).
3.9.3. Проведення повірки засобів вимірювальної техніки на державних і вторинних еталонах.
3.9.4. Проведення державної метрологічної атестації засобів вимірювальної техніки відповідно до галузі акредитації (уповноваження).

................
Перейти до повного тексту