1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 7 від 28.10.2002
Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян
З метою забезпечення належного прокурорського нагляду за додержанням Конституції України, Закону України "Про прокуратуру", кримінально-виконавчого, іншого національного законодавства та вимог Європейської Конвенції про права людини, Європейських в'язничних правил, міжнародних норм і правил поводження з ув'язненими у місцях попереднього ув'язнення, при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, що призначаються судом, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Покласти організацію роботи з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, що призначаються судом:
1.1. У слідчих ізоляторах управлінь (відділів) Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - ДДУВП) в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Київській області, у тому числі стосовно засуджених до арешту, які до створення арештних домів тимчасово тримаються в окремих секціях (постах) слідчих ізоляторів, а також у роботі комісій з питань розподілу і направлення засуджених до позбавлення волі зі слідчих ізоляторів до виправно-трудових установ управлінь (відділів) ДДУВП в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Київській області - на відділи прокуратур Автономної Республіки Крим та областей (старших помічників прокурорів областей і м. Києва) з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах.
1.2. У слідчих ізоляторах управлінь Служби безпеки України в областях (до вирішення питання про їх передачу до відання Державного департаменту України з питань виконання покарань) - на відділи прокуратур областей (старших помічників прокурорів областей) з нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства за місцем розташування таких слідчих ізоляторів.
У слідчому ізоляторі Служби безпеки України - на управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.
1.3. У відділеннях психіатричних лікарень із суворим та посиленим наглядом при застосуванні примусових заходів медичного характеру стосовно осіб, які вчинили суспільно небезпечне діяння, - на відділи прокуратур Автономної Республіки Крим та областей (старших помічників прокурорів областей та м. Києва) з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах за місцем розташування таких відділень психіатричних лікарень.
1.4. У тюрмах, виправно-трудових та виховно-трудових колоніях, у кримінально-виконавчих установах відкритого типу (виправних центрах), у тимчасових слідчих ізоляторах на території виправно-трудових колоній, у лікувально-трудових профілакторіях управлінь (відділів) ДДУВП в Автономній Республіці Крим та областях - на прокурорів з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а в разі відсутності таких прокурорів - на відповідних начальників відділів прокуратур областей (старших помічників прокурорів областей).
Прокурори Автономної Республіки Крим та областей, де не створені спеціалізовані прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, можуть покладати організацію нагляду за додержанням законів у вказаних установах безпосередньо на міських, районних та міжрайонних прокурорів за місцем їхнього розташування.
1.5. У дисциплінарному батальйоні Збройних Сил України - на військових прокурорів регіонів; на гауптвахтах, де відбувають арешт військовослужбовці, - на відповідних військових прокурорів гарнізонів.
У військових частинах щодо службового обмеження для військовослужбовців - на військових прокурорів гарнізонів за місцем дислокації військових частин.
1.6. У кримінально-виконавчих інспекціях управлінь (відділів) ДДУВП в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Київській області, м. Севастополі - на міських, районних та міжрайонних прокурорів за місцем їх розташування.
1.7. У районних, міських (міст обласного значення), районних у містах відділах державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції щодо виконання вироків, ухвал і постанов судів у кримінальних справах у частині майнових стягнень та позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю - на міських, районних та міжрайонних прокурорів за місцем їх розташування.
2. Нагляд за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності органами та установами управлінь (відділів) ДДУВП в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Київській області покласти на уповноважених спеціальним наказом Генерального прокурора України начальників відділів прокуратур Автономної Республіки Крим та областей (старших помічників і помічників прокурорів областей та м. Києва) з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах.
Організація та порядок здійснення такого нагляду визначаються відповідно до вимог окремого наказу Генерального прокурора України.
3. Встановити, що прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах діють на правах міжрайонних прокуратур та підпорядковуються обласним прокуратурам. На вказані прокуратури покласти такі обов'язки:
3.1. Проведення, з урахуванням вимог ст. 112 КПК України, досудового слідства у кримінальних справах про злочини, вчинені у тюрмах, виправно-трудових та виховно-трудових колоніях, у кримінально-виконавчих установах відкритого типу (виправних центрах), у тимчасових слідчих ізоляторах на території виправно-трудових колоній, у лікувально-трудових профілакторіях управлінь (відділів) ДДУВП в Автономній Республіці Крим та областях будь-якими особами, у тому числі й працівниками вказаних установ.
У разі значної віддаленості спеціалізованої прокуратури від місця вчинення злочину у невідкладних випадках огляд місця події, інші першочергові слідчі дії проводити працівниками територіальної прокуратури (за місцем розташування вказаних установ) з обов'язковим негайним повідомленням про це відповідного прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах.
3.2. Нагляд за додержанням законів при проведенні дізнання та досудового слідства у кримінальних справах про злочини, вчинені у тюрмах, виправно-трудових та виховно-трудових колоніях, у кримінально-виконавчих установах відкритого типу (виправних центрах), у тимчасових слідчих ізоляторах на території виправно-трудових колоній, у лікувально-трудових профілакторіях управлінь (відділів) ДДУВП в Автономній Республіці Крим та областях - відповідно до вимог окремого наказу Генерального прокурора України.
3.3. Підтримання державного обвинувачення в судах у кримінальних справах про такі злочини, а також участь у судових засіданнях при вирішенні питань, пов'язаних з виконанням вироків у піднаглядних установах, - відповідно до вимог окремого наказу Генерального прокурора України.
3.4. Представництво інтересів громадян та держави в суді у випадках, передбачених законом, - відповідно до вимог окремого наказу Генерального прокурора України.
3.5. Внесення апеляційних та касаційних подань на вироки, ухвали, постанови та рішення суду у кримінальних та цивільних справах, а також за матеріалами, у розгляді яких вони брали участь.
З урахуванням місцевих умов прокурори областей можуть покласти виконання передбачених у пп. 3.3-3.5 цього наказу обов'язків на міських, районних та міжрайонних прокурорів.
4. Основним завданням нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, вважати забезпечення додержання законності під час перебування осіб у місцях попереднього ув'язнення, виправно-трудових, інших установах, що виконують покарання або заходи примусового характеру, які призначаються судом, та додержання кримінально-виконавчого законодавства щодо порядку та умов тримання або відбування покарання особами у цих установах, їх прав і виконання ними своїх обов'язків.
Особливу увагу звертати на виконання вимог законів щодо охорони прав і законних інтересів громадян, які тримаються у місцях попереднього ув'язнення, виконання покарань та заходів примусового характеру, що призначаються судом, запобігання вчиненню такими особами правопорушень і злочинів, усунення причин та умов, що їм сприяють, а також на законність наказів, розпоряджень і постанов адміністрації цих установ.

................
Перейти до повного тексту