- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ скасовано на підставі Наказу Генерального прокурора
N 10 від 30.10.98 )
Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному судочинстві
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Прокуратури України
N 7 від 24.05.96 )
З метою підвищення рівня організації діяльності прокурорів у кримінальному судочинстві
НАКАЗУЮ:
1. Кримінально-судовому управлінню Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів і Чорноморського Флоту та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним, військовим прокурорам гарнізонів, а також іншим прирівняним до них прокурорам забезпечити виконання законів України з питань участі прокурорів у кримінальному судочинстві, підтримання державного обвинувачення, своєчасного вжиття заходів до усунення порушень закону, від кого б вони виходили, з тим, щоб ця діяльність сприяла судам у виконанні вимог про всебічний, повний і об'єктивний розгляд справ та постановленню вироків, ухвал і постанов, що грунтуються на законі.
2. Враховуючи, що підтримання державного обвинувачення та участь у розгляді кримінальних справ у судах є однією з основних функцій прокурорів, вважати за необхідне:
2.1. Забезпечити участь прокурора в судовому розгляді кримінальних справ у всіх передбачених законом випадках та, як правило, справ про тяжкі злочини, стосовно неповнолітніх, а також коли обвинувачені не визнають вини. З урахуванням принципу змагальності в кримінальному судочинстві вважати за доцільне підтримувати державне обвинувачення з інших категорій справ залежно від характеру, ступеня суспільної небезпечності діяння і реальних можливостей прокурора. Направляючи до суду справи, обов'язково повідомляти суд про те, чи вважає прокурор за потрібне підтримувати державне обвинувачення.
( Пункт 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Прокуратури
України
N 7 від 24.05.96 )
2.2. Транспортним прокурорам забезпечити участь у судовому розгляді направлених ними до суду кримінальних справ про посадові злочини, порушення правил безпеки руху і експлуатації транспорту, правил охорони праці і техніки безпеки на транспорті, справ, які мають суттєве значення для забезпечення законності та правопорядку на транспорті. З інших справ, направлених транспортними прокурорами до суду, повідомляти територіальних прокурорів та надсилати їм копію обвинувального висновку, а за необхідності також матеріали наглядового провадження для забезпечення участі прокурора в судовому розгляді справ у випадках, зазначених у пункті 2.1. цього наказу. Територіальним прокурорам повідомляти про результати розгляду судом таких справ відповідних транспортних прокурорів.
2.3. У судових процесах з розгляду кримінальних справ у Верховному Суді України, Верховному Суді Автономної Республіки Крим, обласних, Київському і Севастопольському міських та прирівняних до них судах брати участь, як правило, працівникам відповідних прокуратур.
2.4. Прокурорам і їх заступникам із урахуванням складності та обсягу кримінальних справ заздалегідь призначати державних обвинувачів для участі в розгляді їх у судах. Прокурорам при підготовці до судових процесів ретельно вивчати матеріали справ та готувати необхідні виписки, питання для з'ясування під час судового розгляду обставин злочину тощо. Брати активну участь у дослідженні доказів, об'єктивно оцінювати їх і висловлювати суду свої міркування щодо застосування кримінального закону, призначення покарання, вирішення цивільного позову, відшкодування заподіяних збитків.
2.5. Прокурорам, які беруть участь у судових процесах, використовувати свої повноваження щодо своєчасного вжиття передбачених законом заходів до усунення порушень вимог закону, звертатись до суду з мотивованими клопотаннями, висловлювати грунтовні міркування з питань, які виникають при розгляді справи тощо.
2.6. Прокурорам відмовлятись від обвинувачення в разі переконання, що дані судового слідства не підтверджують пред'явленого підсудному обвинувачення. При цьому у промові під час судових дебатів викладати підстави і мотиви відмови (при відсутності події чи складу злочину, а також, коли не доведено участі підсудного у вчиненні злочину) і вносити пропозицію про постановлення виправдувального вироку.
2.7. Керівникам прокуратур та структурних підрозділів надавати прокурорам, які підтримують державне обвинувачення необхідну організаційну та методичну допомогу з питань кваліфікації злочину, міри покарання тощо. Не допускати фактів нав'язування державним обвинувачам позиції, з якою вони не згідні, порушення їх процесуальної самостійності.
3. Прокурорам, які брали участь у судовому розгляді кримінальних справ, ретельно ознайомлюватись у строки внесення касаційного чи окремого подання з необхідними матеріалами. За наявності підстав для скасування чи зміни вироку, ухвали чи постанови суду реагувати на кожне таке судове рішення шляхом внесення касаційного або окремого подання.
................Перейти до повного тексту