1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
19.09.2005 N 4гн
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 4гн від 19.12.2012 )
Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять дізнання та досудове слідство
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної прокуратури N 4гн-1 від 15.11.2005 N 7гн-1 від 28.12.2005 N 4гн-2 від 03.07.2007 N 4гн-3 від 28.05.2008 N 1/2гн-1 від 18.03.2011 N 4гн-4 від 08.06.2011 N 3/2/1гн від 04.10.2011 N 1гн-2 від 12.07.2012 )
З метою забезпечення належної організації нагляду за додержанням законів органами, які проводять дізнання та досудове слідство, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора України, начальникам структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, Дніпровському екологічному прокурору, міським, районним, районним у містах, міжрайонним, а також прирівняним до них прокурорам з метою попередження та усунення порушень закону на всіх стадіях досудового провадження у кримінальних справах забезпечити:
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 3/2/1гн від 04.10.2011 )
1.1. Єдину систему організації прокурорського нагляду за додержанням законів усіма органами, які проводять дізнання та досудове слідство, незалежно від їх відомчої належності.
1.2. Безумовне реагування на виявлені порушення закону з часу надходження заяви, повідомлення про злочин до прийняття остаточного рішення у справі.
1.3. Своєчасне поновлення порушених прав і законних інтересів учасників кримінального процесу, вжиття вичерпних заходів щодо забезпечення відшкодування завданих злочинами збитків громадянам, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, державним та комунальним інтересам, розшуку майна, яке стало предметом злочинного посягання, а також усунення причин та умов, які сприяли вчиненню злочину.
( Пункт 1.3 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 4гн-4 від 08.06.2011 )
2. Прокурорам усіх рівнів забезпечити виконання вимог закону при прийманні, розгляді та вирішенні в органах прокуратури України заяв і повідомлень про вчинені злочини або ті, що готуються, а також законність і обґрунтованість прийнятих рішень.
2.1. Щомісячно перевіряти повноту реєстрації, законність розгляду та вирішення заяв і повідомлень про злочини у кожному правоохоронному органі. Забезпечуючи комплексний підхід, використовувати дані органів державного нагляду та контролю, повідомлення засобів масової інформації, звернення, дані лікувальних закладів і судово-медичних бюро, підприємств, установ, організацій тощо.
2.2. При надходженні повідомлень про злочини проти основ національної безпеки України, терористичні акти, бандитизм; катастрофи, аварії, вибухи, пожежі та інші події, внаслідок яких заподіяно значну матеріальну шкоду або сталася загибель людей, умисні вбивства, вчинені при обтяжуючих обставинах і в умовах неочевидності, та інші тяжкі злочини, вчинені організованими групами та злочинними організаціями, службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, іноземцями, народними депутатами України, суддями, керівниками правоохоронних органів і вчинених проти них, а також стосовно журналістів у разі перешкоджання законній професійній діяльності та про інші злочини, які набули у суспільстві негативного резонансу, терміново інформувати про це прокурорів вищого рівня спеціальним повідомленням. Прокурорам районів у містах про вказані злочини також інформувати прокурорів міст з районним поділом.
( Абзац перший пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1/2гн-1 від 18.03.2011 )
В інформаціях викладати обставини та ознаки злочину, за якими порушено кримінальну справу, дані про підозрювану (обвинувачену) особу, застосований запобіжний захід, заподіяну шкоду.
2.3. Керівникам прокуратур або їх заступникам у зазначених випадках особисто виїжджати на місце події, вживати заходів до якісного проведення огляду, організації невідкладних першочергових слідчих та оперативно-розшукових дій для розкриття злочину.
( Абзац перший пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )
Керівник прокуратури приймає рішення про виїзд на місце за фактами смерті з ознаками насильства у кожному конкретному випадку з урахуванням відомих обставин, керуючись резонансністю, ступенем суспільної небезпеки, іншою нагальною необхідністю, забезпечує законність при прийнятті рішення в порядку ст. 97 КПК України та правильність кваліфікації.
( Частина 2 пункту 2.3 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 4гн-2 від 03.07.2007; із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )
3. Нагляд за законністю при прийманні, реєстрації та вирішенні заяв і повідомлень про вчинені злочини або ті, що готуються, при провадженні дослідчих перевірок і досудовому слідстві органами прокуратури покласти на прокурорів міст, районів і прирівняних до них, управління нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Генеральної прокуратури України та відповідні галузеві відділи прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, Дніпровської екологічної прокуратури, прокуратур військових регіонів та Військово-Морських Сил України.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної прокуратури N 4гн-1 від 15.11.2005, N 3/2/1гн від 04.10.2011 )
3.1. Нагляд за додержанням законів при прийманні, реєстрації та вирішенні заяв і повідомлень про вчинені злочини або ті, що готуються, при провадженні дослідчих перевірок, дізнанні та досудовому слідстві органами внутрішніх справ, податкової міліції, СБУ (окрім головних управлінь (відділів) по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, слідчих підрозділів військової контррозвідки), охорони державного і митного кордонів України покласти на прокурорів міст, районів і прирівняних до них прокурорів та на управління (відділи) нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ, податкової міліції, СБУ, Державних митної та прикордонної служб України при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України та відповідні галузеві підрозділи прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, Дніпровської екологічної прокуратури.
( Пункт 3.1 із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної прокуратури N 4гн-1 від 15.11.2005, N 3/2/1гн від 04.10.2011, N 1гн-2 від 12.07.2012 )
3.2. Нагляд за додержанням законів при прийманні, реєстрації та вирішенні заяв і повідомлень про вчинені злочини або ті, що готуються, при провадженні дослідчих перевірок, дізнання та досудового слідства органами внутрішніх справ на транспорті, розслідуванням кримінальних справ слідчими спеціалізованих прокуратур з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері покласти на спеціалізованих прокурорів з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, Головне управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України та на відповідні структурні підрозділи прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.
( Пункт 3.2 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )
3.3. Нагляд за розслідуванням кримінальних справ слідчими спеціалізованих прокуратур з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері покласти на спеціалізованих прокурорів з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері та на підрозділи нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.
( Пункт 3.3 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )
3.4. Нагляд за додержанням законів при розслідуванні кримінальних справ про злочини, вчинені неповнолітніми та за їх участю, а також справ про суспільно небезпечні діяння, вчинені особами, котрі не досягли віку, з якого можлива кримінальна відповідальність, покласти на прокурорів міст та районів і прирівняних до них прокурорів та на управління (відділи) нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.
3.5. Розгляд і вирішення заяв, повідомлень про злочини, вчинені працівниками правоохоронних органів (за винятком працівників прокуратури) при провадженні ними оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства, покласти на прокурорів міст і районів, підрозділи нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Генеральної прокуратури України та прокуратур обласного рівня.
Нагляд за додержанням законів при розслідуванні кримінальних справ стосовно зазначених осіб покласти на прокурорів міст і районів, підрозділи нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Генеральної прокуратури України та прокуратур обласного рівня.
( Пункт 3.5 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 4гн-1 від 15.11.2005 )
3.6. Розгляд заяв і повідомлень про підслідні органам прокуратури злочини у сферах охорони і збереження водних ресурсів, земельних відносин, які вчинені на території річки Дніпро, її водосховищ, Дніпровсько-Бузького лиману, їх водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, а також про злочини у цих сферах, вчинені працівниками піднаглядних екологічним прокурорам правоохоронних органів, провадження досудового слідства у вказаній категорії кримінальних справ та прокурорський нагляд за його законністю покласти на екологічних прокурорів та відповідні галузеві підрозділи Дніпровської екологічної прокуратури.
( Наказ доповнено пунктом 3.6 згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 3/2/1гн від 04.10.2011 )
3.7. Нагляд за додержанням законів при розслідуванні кримінальних справ про злочини, вчинені у виправних та виховних колоніях, виправних центрах, тимчасових слідчих ізоляторах на території виправних колоній, лікувально-трудових профілакторіях, у тому числі й працівниками цих установ, які підслідні органам прокуратури, покласти на відповідних територіальних прокурорів та на підрозділи нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Генеральної прокуратури України та прокуратур обласного рівня.
................
Перейти до повного тексту