1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
П О С Т А Н О В А
03.03.2006 N 4
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 17 від 25.02.2009 )
Про затвердження Порядку часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 N 27 від 15.05.2007 )
Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Порядок), що додається.
( Пункт 2 виключено на підставі Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 ) ( Пункт 3 виключено на підставі Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 )
2. Виконавчим дирекціям відділень Фонду довести цю постанову до районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду та страхувальників.
Заступник голови правління Д.Ю.Третьяков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Фонду соціального
страхування з тимчасової
втрати працездатності
03.03.2006 N 4
ПОРЯДОК
часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", Статуту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, постанов Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. N 323 "Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні", від 16.01.2003 р. N 33 "Про затвердження Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року", Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду від 26.06.2001 р. N 16, та визначає умови і порядок часткового фінансування оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб (далі - діти), у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд).
1.2. Організованими формами оздоровлення у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду охоплюються діти шкільного віку, в тому числі неповнолітні діти (від чотирнадцяти до вісімнадцяти років), для яких власником (засновником) закладу можуть організовуватися окремі заїзди.
1.3. Тривалість оздоровчої зміни в дитячому оздоровчому закладі встановлюється власником (засновником), але вона повинна бути не менше 14 днів у літній період року та не менше 12 днів в інші періоди року, крім дитячих оздоровчих закладів санаторного типу, в яких тривалість оздоровчої зміни повинна бути не менше 18 днів.
( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006, N 27 від 15.05.2007 )
1.4. Застрахованій особі протягом календарного року за рахунок коштів Фонду може бути виділено на одну дитину лише одну путівку до дитячого оздоровчого закладу.
1.5. У межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік за статтею "Оздоровчі заходи", та кошторисів регіональних програм відділень Фонду щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей за рахунок коштів Фонду здійснюється часткове фінансування оздоровлення дітей у:
- дитячих оздоровчих закладах, які знаходяться у приміщенні (окремому будинку) за межами населеного пункту або у межах населеного пункту, де діти перебувають цілодобово;
- дитячих оздоровчих закладах санаторного типу, у яких діти перебувають цілодобово і де поряд з оздоровчими надається комплекс медичних профілактичних послуг, спрямованих на запобігання захворюванням;
- дитячих оздоровчих закладів з денним перебуванням, які створюються на базі навчальних або санаторно-курортних закладів, за умови роботи не менше 6 годин на добу і де діти перебувають протягом дня.
( Абзац четвертий пункту 1.5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 )
1.6. Кошти Фонду виділяються на організацію харчування (у частині вартості набору продуктів харчування), лікування та культурне обслуговування дітей.
1.7. Граничні норми витрат на харчування (у частині вартості набору продуктів харчування), лікування та культурне обслуговування дітей у дитячих оздоровчих закладах щорічно затверджуються правлінням Фонду.
1.8. Правління відділення Фонду щорічно:
1.8.1. Визначає обсяги часткового фінансування за рахунок коштів Фонду дитячих оздоровчих закладів на поточний рік і норми витрат на харчування (у частині вартості набору продуктів харчування), лікування та культурне обслуговування дітей у межах граничних витрат, затверджених правлінням Фонду.
Обсяг часткового фінансування за рахунок коштів Фонду дитячих оздоровчих закладів з денним перебуванням визначається правлінням відділення Фонду у розмірі до 20 відсотків асигнувань, передбачених кошторисом регіональної програми відділення Фонду щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей і бюджетами районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділення Фонду на часткове фінансування дитячого оздоровлення;
( Абзац другий пункту 1.8.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 )
1.8.2. Визначає перелік дитячих оздоровчих закладів, які будуть частково фінансуватися за рахунок коштів Фонду, з урахуванням пропозицій обласних, міських (районних) державних адміністрацій, профспілкових організацій, організацій роботодавців та їх об'єднань, страхувальників, комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємств, установ та організацій не пізніше ніж за місяць до початку оздоровчого сезону.
При цьому до переліку включаються дитячі оздоровчі заклади, що є юридичними особами, або їх власники та засновники (якщо дитячий оздоровчий заклад не є юридичною особою), зареєстровані у відділенні Фонду як страхувальники.
( Пункт 1.8.2 доповнено абзацом згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 )
1.8.3. Приймає рішення про виділення коштів Фонду на часткове фінансування оздоровлення дітей для:
- дитячих оздоровчих закладів;
- підприємств, установ, організацій та профспілкових організацій, які мають на своєму балансі дитячі оздоровчі заклади (далі - власники), або, які є засновниками дитячих оздоровчих закладів з денним перебуванням (далі - засновники);
- страхувальників та профспілкових організацій, які організовують оздоровлення дітей та самостійно закуповують путівки до дитячих оздоровчих закладів (далі - страхувальники та профспілкові організації відповідно), на умовах, передбачених п. 2.2 та п. 2.3 цього Порядку;
1.9. Не пізніше ніж за 20 днів до початку оздоровчої кампанії виконавча дирекція відділення Фонду (далі - відділення Фонду) доводить до відома районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділення Фонду (далі -робочі органи) та страхувальників перелік дитячих оздоровчих закладів, із якими співпрацюватиме відділення Фонду.
2. Порядок часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду
2.1. Часткове фінансування дитячих оздоровчих закладів на оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду.
2.1.1. Кошти на оздоровлення дітей перераховуються дитячому оздоровчому закладу або його власнику (засновнику) відділенням Фонду або його робочими органами на підставі укладеного між ними договору (*) про часткове фінансування оздоровлення дітей та заявок страхувальників на часткове фінансування за рахунок коштів Фонду оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі. Обов'язковим додатком до договору є калькуляція вартості путівки.
--------------
(*) - за цим Порядком укладення договорів робочими органами відділення фонду здійснюється від імені відповідного відділення Фонду
Для цього страхувальник подає заявку на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі (додаток 1) до відділення Фонду або його робочих органів. На підставі наданих заявок відділення Фонду або його робочі органи складає реєстр на часткове фінансування оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду (додаток 2) по кожному дитячому оздоровчому закладу, відповідно до якого здійснюються розрахунки з закладом або його власником (засновником).
2.1.2. Перерахування коштів Фонду дитячому оздоровчому закладу або його власнику (засновнику) здійснюється відділенням Фонду або його робочими органами не пізніше ніж за 10 днів до початку оздоровчої зміни.
Під час фінансування дитячого оздоровчого закладу на кожну наступну зміну відділенням Фонду або його робочими органами враховується сума залишку невикористаних коштів Фонду на оздоровлення дітей у попередній зміні.
У разі наявності залишку коштів Фонду після закінчення останньої оздоровчої зміни дитячий оздоровчий заклад або його власник (засновник) зобов'язаний повернути їх на поточний рахунок відділення Фонду або його робочого органу в тижневий термін після здачі звіту про використання коштів Фонду на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі. При невиконанні дитячим оздоровчим закладом або його власником (засновником) зазначеної вимоги залишок коштів стягується з них у судовому порядку.
2.1.3. Дитячий оздоровчий заклад або його власник (засновник) надає відділенню Фонду або його робочому органу, який здійснював його фінансування, звіт про використання коштів Фонду на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі (додаток 3) по закінченню кожної оздоровчої зміни та після закінчення останньої оздоровчої зміни в 5-денний термін.
2.2. Часткове фінансування дитячих оздоровчих закладів на оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду через страхувальника.
2.2.1. Часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах через страхувальника здійснюється при самостійній закупівлі ним путівок до дитячого оздоровчого закладу в разі, якщо цей заклад входить до переліків дитячих оздоровчих закладів, визначених правліннями відділень Фонду, з попереднім інформуванням робочого органу відділення Фонду за місцем реєстрації про самостійну закупівлю путівок та наданням калькуляції вартості путівки до дитячого оздоровчого закладу.
2.2.2. Часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах через страхувальника здійснюється:
а) шляхом перерахування коштів Фонду на оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах робочим органом Фонду на підставі наданих страхувальником заявок на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі (додаток 1);
б) за рахунок нарахованих страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, у межах кошторису, доведеного страхувальнику робочим органом відділення Фонду на зазначені цілі.
У випадку, якщо нарахована сума страхових внесків не покриває витрат страхувальника на оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах, робочий орган відділення Фонду здійснює перерахування коштів Фонду страхувальнику на підставі поданих ним заявок на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі (додаток 1) та довідки-розрахунку за підписом керівника і головного бухгалтера, завіреної печаткою.
2.2.3. Звіт про використання коштів Фонду на оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах надається страхувальником до робочого органу відділення Фонду за місцем реєстрації за формою Ф4-ФСС з ТВП.
2.3. Часткове фінансування дитячих оздоровчих закладів на оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду через профспілкову організацію.
2.3.1. Часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах через профспілкову організацію за рахунок коштів Фонду здійснюється при самостійній закупівлі нею путівок до дитячого оздоровчого закладу за умови, що цей заклад входить до переліків дитячих оздоровчих закладів, визначених правліннями відділень Фонду для часткового фінансування за рахунок коштів Фонду.
2.3.2. Перерахування коштів Фонду профспілковій організації здійснюється відділенням Фонду або його робочими органами на підставі укладеного між ними договору про часткове фінансування оздоровлення дітей.
Для цього профспілкова організація подає до відділення Фонду або його робочих органів заявки на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі (додаток 1). До заявки обов'язково додається калькуляція вартості путівки до дитячого оздоровчого закладу.
2.3.3. По закінченню кожної оздоровчої зміни та після закінчення останньої оздоровчої зміни профспілкова організація надає відділенню Фонду або його робочому органу, який здійснював її фінансування, в 5-денний термін звіт про використання коштів Фонду на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі (додаток 3) по кожному дитячому оздоровчому закладу та зведений звіт про використання коштів Фонду на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах (додаток 4) у разі часткового фінансування профспілковою організацією двох або більше дитячих оздоровчих закладів за рахунок коштів Фонду.
( Пункт 2.3.3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 )
3. Порядок видачі путівок до дитячих оздоровчих закладів
3.1. Рішення про виділення путівки до дитячого оздоровчого закладу приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства на підставі особистої заяви застрахованої особи (батька, матері, усиновлювача, опікуна/піклувальника) щодо оздоровлення дитини, в якій зазначається вік цієї дитини.
3.2. Путівка до дитячого оздоровчого закладу в частині її вартості, що фінансується за рахунок коштів Фонду згідно пунктів 2.1, 2.2 та 2.3 цього Порядку, видається застрахованій особі за її основним місцем роботи безкоштовно.
4. Контроль та відповідальність за порушення вимог цього Порядку
4.1. Контроль за цільовим використанням коштів Фонду здійснюють відділення Фонду та його робочі органи шляхом проведення перевірок і ревізій.
Після закінчення оздоровчого сезону (у разі потреби впродовж або після закінчення оздоровчої зміни) в дитячому оздоровчому закладі відділення Фонду та його робочі органи здійснюють перевірку проведених витрат, у тому числі і в дитячому оздоровчому закладі, в якому страхувальники та профспілкові організації інших регіонів придбавали путівки.
В окремих випадках відділення Фонду, за погодженням із Виконавчою дирекцією Фонду, може здійснювати перевірку цільового використання коштів Фонду в дитячому оздоровчому закладі, розташованому в іншому регіоні не за місцем знаходження цього відділення Фонду.
( Пункт 4.1 доповнено абзацом згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 197 від 26.10.2006 )
Кошти Фонду, які були витрачені дитячим оздоровчим закладом, власником, засновником, страхувальником або профспілковою організацією з порушенням вимог цього Порядку і постанов правління Фонду та його відділень, повинні бути повернуті на поточний рахунок відділення Фонду або його робочого органу в термін не пізніше 10 календарних днів після отримання відповідного рішення.
4.2. У разі виявлення неналежних умов для повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей відділення Фонду або його робочі органи мають право припинити часткове фінансування дитячого оздоровчого закладу до усунення виявлених недоліків.
4.3. Застрахована особа при незаконному отриманні путівки до дитячого оздоровчого закладу з її вини (підроблення, виправлення в документах, подання недостовірних відомостей тощо) несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
4.4. За порушення вимог цього Порядку персональну відповідальність несуть посадові особи Виконавчої дирекції Фонду, виконавчих дирекцій відділень Фонду, районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділення Фонду, страхувальники в особі власника, засновника або уповноваженого ним органу, керівники дитячих оздоровчих закладів, профспілкових організацій, голови комісій (уповноважені) із соціального страхування підприємств, установ та організацій згідно з чинним законодавством.
4.5. Спори, що виникають з правовідносин за цим Порядком, вирішуються органами Фонду у встановленому правлінням Фонду порядку або в судовому порядку.
Додаток 1
до Порядку часткового
фінансування оздоровлення
дітей у дитячих оздоровчих

................
Перейти до повного тексту