1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Коефіцієнти


МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА, МІСЦЕВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ,
ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
ЗАРЕЄСТРОВАНО
в Міністерство праці
та соціальної політики
України
28.01.2009 N 3
Зміни та доповнення до Галузевої угоди між Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2007-2009 рр. ( n0003662-07 )
1. Внести зміни та доповнення до тексту угоди:
До розділу 2 "Реформування та розвиток житлово-комунального господарства"
Доповнити розділ пунктами такого змісту:
"Забезпечувати участь представників первинної профспілкової організації у заходах щодо:
- внесення змін та доповнень до статутів у частині захисту соціально-економічних та трудових прав працівників;
- розроблення внутрішніх документів підприємства (правила трудового розпорядку, програми розвитку персоналу тощо), а також внесення до них змін відповідно до законодавства.
Включати в установленому законодавством порядку представників профспілок до складу комісій з приватизації, реструктуризації, реорганізації та ліквідації суб'єктів господарювання та комісій з передачі об'єктів права державної власності у комунальну власність.
Вносити зміни до статутів та внутрішніх документів підприємств щодо повноважень профспілок представляти інтереси працівників в органах управління підприємством відповідно до законодавства.
Залучати представників первинної профспілкової організації:
- до розроблення фінансових планів у частині соціально-економічного розвитку підприємств;
- до підготовки пропозицій стосовно розподілу прибутку, що залишається у розпорядженні підприємств, на соціально-економічний розвиток у порядку, визначеному законодавством та колективним договором.
Надавати безоплатно на запит профспілкових організацій інформацію про виконання взятих суб'єктами господарської діяльності зобов'язань за договорами купівлі-продажу об'єктів приватизації (фіксованими умовами конкурсів), зокрема стосовно забезпечення зайнятості, оплати праці та інших питань соціально-трудових відносин."
До розділу 3 "Оплата та нормування праці"
Пункт 3.1.3 викласти в такій редакції:
"Мінімальна тарифна ставка (оклад) за просту некваліфіковану працю встановлюється у розмірі не нижче визначеної законодавством мінімальної заробітної плати, а мінімальна тарифна ставка робітника I розряду - у розмірі не менше 120 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Встановити:
Єдину сітку міжрозрядних тарифних коефіцієнтів згідно з додатком N 1 до цієї угоди;
коефіцієнти співвідношення мінімальної тарифної ставки робітника I розряду (місячної тарифної ставки) за підгалузями, видами робіт та окремими професіями до встановленої угодою мінімальної тарифної ставки робітника I розряду згідно з додатком N 2 до цієї угоди;
коефіцієнти співвідношення розмірів мінімальних місячних посадових окладів керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців до мінімальної тарифної ставки робітника I розряду основного виробництва (мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії), встановлених в колективному договорі згідно з додатком N 3 до цієї угоди.
Зазначені коефіцієнти є мінімальними гарантіями в оплаті праці".
Доповнити підпункт 3.1.8 пункту 3.1 абзацом такого змісту:
"передбачити в колективних договорах здійснення заходів, спрямованих на збільшення витрат з оплати праці в операційних витратах з реалізованої продукції, робіт і послуг".
Пункт 3.3 доповнити абзацом такого змісту:
"вживати заходів щодо своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати на підприємствах галузі".
Доповнити розділ пунктом 3.4 такого змісту:
"ЦК профспілки зобов'язується:
здійснювати громадський контроль за додержанням на підприємствах законодавства про працю, в тому числі за виплатою заробітної плати. Передбачати відповідні зобов'язання у колективних договорах, угодах. Взаємодіяти у вирішенні питань реалізації права на своєчасну і повну оплату праці з органами виконавчої влади, органами державного нагляду;
надавати консультації та правову допомогу працівникам - членам профспілки у захисті їх прав з питань оплати праці, представляти їх інтереси у комісіях з трудових спорів і судах".
До розділу 4 "Трудові відносини, режим праці та відпочинку"
Доповнити п. 4.2 розділу підпунктом такого змісту:
"Тривалість робочої зміни понад 8 годин (крім працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці) встановлюється власниками лише в порядку, визначеному Правилами трудового розпорядку та колективним договором."
Доповнити розділ пунктами такого змісту:
"- рекомендувати передбачати в колективних договорах умови щодо запровадження тривалості робочого часу для осіб, які мають дітей віком до 14 років або дитину-інваліда, на одну годину на тиждень менше встановленої тривалості із збереженням розміру заробітної плати;
- визначити під час укладення колективних договорів перелік робіт, на яких за умовами виробництва працівник не має права відлучатися з робочого місця та використовувати час обідньої перерві на свій розсуд."
До розділу 5 "Зайнятість працівників"
Абзац 3 пункту 5.2 викласти в такій редакції:
"визначити у колективних договорах обсяги професійного навчання працівників, та загальних витрат коштів на цю мету відповідно до потреб виробництва та вимог законодавства. Передбачити здійснення підготовки кадрів в навчальних закладах на договірних умовах, навчання другим та суміжним професіям, підвищення кваліфікації працівників не рідше одного разу на 5 років."
Доповнити розділ пунктами такого змісту:
"Організовувати наставництво для молодих робітників.
ЦК профспілки зобов'язується надавати членам профспілки безкоштовну правову допомогу, проводити консультації з питань зайнятості, у разі потреби представляти інтереси членів профспілки для захисту їх трудових прав у судових органах."
До розділу 6 "Екологія, охорона праці та здоров'я працівників"
Доповнити п. 6.7 розділу підпунктами такого змісту:
- включати до колективних договорів зобов'язання щодо здійснення комплексних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища;
- збільшувати витрати на охорону праці на одного працюючого залежно від економічного стану підприємства в порядку, передбаченому колективним договором;
- створювати умови для своєчасного та організованого проходження працівниками, зайнятими на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року, медоглядів;
- забезпечити систематичне підвищення рівня обізнаності працівників з проблемами, пов'язаними з ВІЛ/СНІДОМ, його впливом на здоров'я."
До розділу 7 "Соціальні гарантії"
Доповнити розділ пунктом такого змісту:
"Рекомендувати під час укладення колективних договорів передбачати питання:
- розвитку культури, фізичного виховання та спорту, дитячого оздоровлення, молодіжної та гендерної політики;
- страхування життя і здоров'я працівників та майна підприємств, придбання для працівників підприємств соціального пакету недержавного пенсійного забезпечення відповідно до чинного законодавства".
До розділу 8 "Зобов'язання ЦК профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України"
Пункт 8.1 викласти в такій редакції:
"Забезпечувати громадський контроль за додержанням трудового законодавства. Здійснювати надання безоплатної правової допомоги з питань законодавства про працю та проводити правороз'яснювальну роботу, зокрема через засоби масової інформації. Представляти у разі потребі трудові та соціально-економічні права та інтереси членів профспілки у судових та інших органах державної влади і місцевого самоврядування відповідно до законодавства.
Здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства з охорони праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту та вносити відповідні подання керівникам підприємств.
Здійснювати громадський контроль за реалізацією прав громадян у сфері охорони здоров'я, медико-соціальної допомоги та вносити відповідні пропозиції керівникам підприємств, державним контролюючим органам.
У разі відмови роботодавців усунути порушення трудового законодавства ініціювати розгляд цих питань відповідними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування з метою вжиття ними відповідних заходів реагування або звернення до суду".

................
Перейти до повного тексту